Sotva si stačil vybalit věci a už hrál první zápas v našem dresu. Takto by se dal popsat příchod zkušeného obránce Miloslava Jáchyma, který přišel jako náhrada za naše dlouhodobě zraněné obránce. Zápas se mu povedl na výbornou a mohl si tak hned užít první děkovačku.

Jak se zrodil tvůj přestup k nám?

S trenérem jsme se už v minulosti potkali na Slovensku, takže to byla hlavní výhoda. Loni jsem kvůli covidu vynechal celou sezónu, protože jsme byli v očekávání potomka a tak to bylo pro mě letos těžší zpátky naskočit. V Kadani jsem však oznámil svůj konec a tady jsme se poté už rychle domluvili.

Jak se ti líbí v Prostějově?

Je tu opravdu výborné zázemí, velice nadstandartní, za což patří velký dík Statutárnímu městu Prostějov. Cítím se tu skvěle, protože je tu od každého člena realizačního týmu maximální profesionální přístup, což je výborné.

Přišel si od posledního týmu k týmu, který hraje na špici tabulky. Je to velký skok?

Ty týmy se vůbec nedají porovnávat. V Kadani jsou mladí kluci a bohužel to tam nemá moc úroveň, i přesto, že tam trénoval pan Vladimír Růžička, bez kterého si myslím, že bychom dostávali daleko více gólů. Tady to má velkou úroveň a velkou kvalitu, takže na to se moc těším.

V týmu budeš nastupovat společně se svým bratrem Jáchymem. Těšil ses na tohle hodně?

Tak je to velké plus, protože jsme si spolu nikdy nezahráli a bude to pro nás oba určitě něco speciálního. Ale jakmile začne zápas, tak už to člověk tolik nevnímá.

S Kadaní už jste hráli proti Litoměřicím, takže co si od zápasu očekával?

Mají velice kvalitní tým plný mladých hráčů, ale je tam i pár zkušenějších, kteří to dobře doplňují. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého.

Přišel si do úplně cizího prostředí nebo si tu pár kluků už znal?

S některými hráči se znám z dřívějška, což je určitě výhoda. Ale všichni kluci jsou tu fajn a myslím, že tu je skvělá parta.

Ve 2. třetině nás Litoměřice dostali pod tlak, takže jak bylo pak těžké držet ten jednogólový náskok?

Musím přiznat, že já jsem se především soustředil na svůj výkon, abych to klukům nekazil. (smích) Škoda, že se nám nepodařila dát branka na 4:2 dříve, pak už by to bylo zřejmě klidnější.

Po vyhraném zápase následovala tradiční velká děkovačka, tak jak sis ji užil?

Děkovačka byla bombastická, moc jsem si ji užil! Fanoušci šlapali celý zápas, takže doufám, že jich v sobotu přijde ještě více.