Zítra to celé na Lapači vypukne! Přes Litoměřice jsme ve čtvrtfinále prošli bez jediné porážky, ale teď nás čeká těžší oříšek. Série startuje dvěma zápasy na vsetínském ledě.

Vzájemná bilance v této sezóně

V letošní sezóně jsme se se Vsetínem už potkávali v klasických čtyřech zápasech (2 doma a 2 venku). Celkově to na body dopadlo vyrovnaným poměrem 6:6, což odpovídá vyrovnanosti obou celků.

Výhoda domácího prostředí v těchto případech platila až v posledních dvou setkáních, ale na startu sezóny tomu bylo naopak. V prvním vzájemném zápase jsme v oslabené sestavě zaskočili domácí a odvezli si všechny 3 body! To samé se ovšem povedlo soupeři, který nás na našem ledě o měsíc a půl později porazil poměrem 3:1.

Vzájemná bilance z předešlých play-off

Jsou tomu 4 roky, kdy jsme žhavili v té době největší šance na vysněné semifinále. Čtvrtfinálovým soupeřem byl právě Vsetín, který sice byl v roli favorita, ale sérii nakonec musel rozseknout až rozhodující 7. zápas, ve kterém jsme bohužel neuspěli. Přesto jsme se tehdy nevzdali, ikdyž jsme v sérii prohrávali 1:3 a takto se vyrovnané čtvrtfinále se dalo považovat za největší úspěch od postupu do 1. ligy.

A naposledy jsme se potkali přesně před rokem v semifinále, kde naše šance na postup nejvíce znemožnila naše velká marodka. Úvodní dva zápasy Vsetín doma ovládl, ale nám poté doma v prvním zápase dala naději výhra v prodloužení! Ovšem srovnat sérii na 2:2 se nám nepodařilo a hosté si domů odvezli vedení 3:1 na zápasy, kde nám poté nedali žádnou šanci na snížení a postoupili tak do finále Chance ligy.

Suma sumárum Vsetín nás čeká ve vyřazovacích bojích již potřetí a je na čase jim předchozí prohry vrátit!

Co může rozhodovat?

Jak se říká - play-off rozhodují brankáři. To by v této sérii mohla být zjevně pravda, protože při pohledu na brankářské statistiky play-off je hned druhý v pořadí náš Jarda Pavelka, který za 3 zápasy ve čtvrtfinále inkasoval pouhé 4 branky! Na druhé straně bude připraven Maxim Zhukov, který se může taktéž pyšnit skvělou úspěšností přes 94%.

A dále? Dalším rozhodujícím faktorem můžou být také první dva zápasy na Lapači, ve kterých jsme v každé sérii padli. Důležité proto bude vyhrát alespoň jeden zápas na této horké půdě.

Sestavy z posledního zápasu:

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík, Valenta – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Slanina – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Maruna, Vlach, Veselý – Jandus, Venkrbec (C), Jansa.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Česánek, O. Němec (A), Smetana (A), Ondračka, Kajínek, Jenáček, Voženílek – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.