Další sezónu bude v našem kádru také pokračovat dvojice již známých útočníků. Řeč je o Honzovi Marunovi a Honzovi Slaninovi!

Zkušený Maruna přišel do jestřábího hnízda vloni a svoji pozici bojovníka splnil na jedničku.

"Chtěl jsem pokračovat v Prostějově, protože jsem tady spokojený, takže jsem rád, že jsme se domluvili," řekl bezprostředně po podpisu Honza Maruna.

Honza Slanina si na startu soutěže prošel těžkým otřesem mozku, ale vrátil se v plné síle.

"Cítil jsem velký zájem od vedení a je super, že udrželo 75% kádru. Na kluky se už teď těším," prozradil talentovaný Jan Slanina.

Zázemí a parta jsou perfektní.

Honzo (Slanina) ty jsi měl skvělý start, ale poté tě zabrzdil otřes mozku. Jak těžké bylo tuhle pauzu přestát a pomohl ti i hodně realizační tým?

Slanina: Zabrzdilo mě to upřímně dost, ale díky našemu kondičnímu trenérovi Martinovi Finkesovi jsem se z toho dostal, i když začátek na ledě nebyl vůbec jednoduchý.

Ty jsi (Maruna) naopak nevynechal jediný zápas v sezóně, což je obdivuhodné. V čem spočítalo to kouzlo, že jsi předešel jakémukoliv zranění?

Maruna: Já bych neřekl, že je to nějaké kouzlo. (úsměv) Musíte mít i štěstí. Samozřejmě se snažím věnovat regeneraci a rád se otužuji, což mi pomáhá k tomu, abych se cítil fit.

Každý jste měl na ledě úplně odlišnou roli. Počítáte, že i s příchodem nového trenéra tomu nebude jinak?

Maruna: To uvidíme, protože o své roli jsem se ještě s trenérem nebavil. Celou kariéru hraju oslabení, takže si myslím, že se to moc nezmění.

Slanina: Věřím tomu, že ano, i když bude těžké navázat na další sezónu.

Mezi fanoušky patříš také k oblíbeným, protože vypadáš stále pozitivně naladěn. Věříš, že dostaneš na ledě ještě více prostoru a užiješ si s nimi ještě více gólových oslav?

Slanina: Vše si musím vybojovat a potvrdit dobrou formu + dobrý rok z minulé sezóny. Jestli jsem mezi fanoušky oblíbený, to nevím. (úsměv)

Z celého útoku jsi byl jako jediný pravák. Bylo to pro tebe osobně výhodou, že tě trenéři často potřebovali?

Maruna: Nevím jestli je to výhodou, ale v některých herních situacích mě trenéři využívali opravdu hodně. (smích)

Většina hráčů si v Prostějově pochvaluje perfektní zázemí i partu. Vidíte to i vy stejně?

Maruna: Zázemí je tu skvělé, nemůžeme si na nic stěžovat a patří za to velké díky hlavnímu partnerovi Statutárnímu městu Prostějov. Parta je tu výborná, rozumíme si a jsem moc rád, že se většina kádru podařila majiteli udržet.

Slanina: Zázemí je úplně nové a parta skvělá, takže souhlas.

Cíle budou ty nejvyšší, takže jak nejlépe přetavit zkušenosti z minulého ročníku do toho dalšího?

Maruna: Musíme pokračovat v poctivé práci z loňské sezóny a plus tam přidat ještě něco navíc. Věřím, že budeme úspěšní!

Slanina: Samozřejmě budou. Myslím, že základ je dobře se připravit a navázat na úspěšnou sezonu z minulého ročníku.