V úterý hostil náš led další důležitou bitvu čtvrtfinálové série s Litoměřicemi. První třetinu jsme odstartovali skvěle a vytvořili si tříbrankový náskok. Na konci první dvacetiminutovky však hostující celek snížil. Úvod prostředí části nám vůbec nevyšel, když se Stadion hned v dostal v rychlém sledu do vedení 4:3 a my rázem měnili gólmana. I další minuty zápasu byly hodně napínavé a vyrovnané. Nakonec nebylo po třech třetinách rozhodnuto, a hrála se tak čtvrtá dvacetiminutovka. V té byl opět k vidění napínavý hokej. Soupeř dvakrát po sobě fauloval a my měli možnost přesilovky 5 na 3. Tu jsme také využili, rozhodující gól v ní trefil Tomáš Jáchym, a my si tak poprvé od roku 2003 zahrajeme semifinále první ligy!

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 4. Mrázek (J. Kloz), 9. Martin Novák (Klimíček, Račuk), 14. J. Kloz (Husák, T. Jáchym), 28. Martin Novák (Račuk, Klimíček), 52. T. Jáchym (A. Havlík), 73. T. Jáchym (Klimíček) – 18. J. Jícha (J. Holý, R. Přikryl), 21. M. Procházka (Kracík, P. Marcel), 22. Válek, 25. Hauser (Válek), 59. Kracík (Ticháček, Sihvonen) .


Rozhodčí: Jan Jaroš, Tomáš Horák - Petr Maštalíř, Roman Zídek.


LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (25. M. Altrichter) – Husák, Klimíček, Vala, A. Havlík, Staněk, P. Krejčí, Zajíc – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, J. Kloz, Mrázek – Štefka, Račuk, Š. Jelínek – Podlaha, T. Koblížek, Janeček.


HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Sklíba) – P. Marcel, Černohorský, Výtisk, Ticháček, J. Holý, Böhm – M. Procházka, Kracík, O. Procházka – Rouha, Berka, Hauser – Válek, R. Přikryl, J. Jícha – Křehlík, Smola, Tlačil – Sihvonen.


 • Vyloučení
  6:7
 • Využití
  3:1
 • V oslabení
  0:0
 • Střely na branku
  36:44
 • Průběh utkání
  3:0, 3:4, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5

I čtvrtý čtvrtfinálový duel jsme odstartovali o poznání a v čase 03:59 jsme otevřeli skóre, když se dvojice našich útočníků rozjela na litoměřického gólmana. Kloz nabil na pravou stranu Petru Mrázkovi, který nechytatelnou dělovkou z kruhu propálil Krále – 1:0. V 6. minutě následovalo první vyloučení zápasu, a to v našich řadách. Gólman Bláha v v oslabení exceloval, a my tak nepříjemnou kanonádu soupeře ustáli. Těsně před vypršením trestu se na hostující klec hnal osamocený Jiránek, ale byl faulován, a i my tak hráli první přesilovku. V té nejprve naše diváky zamrazilo, když za Bláhou po rychlé protiakce oslabených hostů zvonila tyč. V 9. minutě do Klimíčkovi rány od modré šikovně vložil hokejku kapitán Martin Novák a povedenou tečí navýšil náš náskok – 2:0. Ve 14. minutě jsme dokonce odskočili do tříbrankového vedení. Při další početní výhodě obdržel přihrávku na pravý kruh Jan Kloz a zamířil přesně k bližší tyči – 3:0. V závěru úvodní periody hosté umazali jedním gólem nás vysoký náskok. Holý našel přihrávkou z kruhu u levé tyči Lukáše Válka, a ten z bezprostřední blízkosti uklidil kotouč do naší sítě – 3:1.

Tlak z konce první dvacetiminutovky si hostující mužstvo přeneslo i to úvodu té druhé. V čase 20:43 ujel všem našim obráncům Martin Procházka a svou samostatnou akcí zakončil tvrdou franou za Bláhova záda – 3:2. Zhruba o minutu později bylo vyrovnáno. Lukáš Válek získal díky chybě Patrika Husáka puk na naší modré, nabruslil si mezi kruhy a výborným bekhendem nedal naší jedničce šanci – 3:3. Ve 25. minutě Litoměřičtí otočili vývoj utkání. Při přesilovce po vyloučení Havlíka si najel před domácí branku Válek, Bláha jeho pokus vyrazil a kotouč zůstal ležet v brankovišti. To se ale nakonec povedlo Petru Hauserovi – 3:4. Čtvrtá branka Stadionu vyhnala Bláhu na střídačku a mezi tři tyče se postavil Altrichter. My jsme se ale nesložili. Od 26. minuty jsme hráli početní výhodu a vytvářeli jsme v ní na soupeře pořádky tlak, ale branku jsme nedali. V čase 27:57 však při následné hře 5 na jsme vyrovnali! Střelu Račuka od modré dobře ztečoval Martin Novák a puk prošel Královi mezi betony – 4:4. V dalších minutách se hra přesouvala ze strany na stranu, ani přesilové hry však skóre neměnily.

V závěrečném dějství se oba celky neohroženě hnaly do útoku, aby rozhodly v tomto zápase o všechno. Ani do jedné z branek však gól nepadl. Časomíra se zastavila až v čase 51:30, kdy se k vyraženému puku dostal Tomáš Jáchym a přiklopil výsledek na naši stranu – 5:4. Prostějovský zimák se rázem třásl radostí. Ani tak jsme ještě postup neměli jistý a soupeř to moc dobře věděl. Zápas byl opravdu vyhrocený a napínavý až do samotného závěru. V posledních desítkách vteřin to kališníci zkusili v šesti bez brankáře a vytěžili gól. O ten se postaral v 59. minutě Jaroslav Kracík – 5:5. Napínavý duel tak došel až do dvacetiminutového prodloužení 5 na 5. V něm si oba týmy vypracovaly řadu cenných šancí, žádnou ale nedokázaly přetavit v gól. Pak přišly dva rychlé fauly hostujícího celku a rázem před námi byla přesilová hra 5 na 3. V té v čase 72:29 skóroval Tomáš Jáchym a na ledě i v hledišti propukly bujaré oslavy – 6:5! Po 19 letech jsme postoupili do semifinále první ligy.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter – LHK Jestřábi Prostějov: „V dnešním zápase jsme dostali spoustu ran. Vedli jsme 3:0, měli jsme parádní vstup do zápasu. Na začátku druhé třetiny to ale rázem bylo 3:3 a byli jsme dole. Po brance na 3:4 jsme měnili gólmana a nemohli jsme se dlouho dostat zpět do zápasu. Potom jsme ale vyrovnali, dali gól na 5:4 a závěr utkání hráli dobře. Jenže pak jsme místo vyhození puk zbytečně zašlápli, soupeř vyrovnal a byla to opět obrovská rána pro náš tým. Jsme rádi, že jsme zvedli hlavu nahoru a vstoupili jsme do prodloužení aktivně. Šance v nadstaveném čase se prostřídávali. Dvě minuty jsme byli pasivnější a báli jsme se hrát. Následovali ale dva rychlé fauly soupeře, které nám pomohly. Jsme rádi, že jsme dvojnásobnou přesilovku využili a jsme v semifinále. To byl takový cíl od pana majitele. Teď nás čeká další série. S Litoměřicemi jsme to odehráli s hodně zraněnými hráči. Věřím, že se dáme dohromady. Může nám do dalších bojů dodat sebevědomí i to, že jsme porazili tým, který kraloval základní části Chance ligy. Děkuji za skvělou atmosféru od našich diváků, i ti nám dneska hodně pomohli. Kdybychom hráli venku, tak by pro nás ten zápas byl hodně těžký. Jsme rádi, že jdou dneska šťastní domů, stejně jako my.“