Začátek utkání patřil hostům, kteří otevřeli skóre zápasu už ve třetí minutě. Pod taktovkou našich střelců však ve druhé třetině proběhla změna stavu na 2:1 a hřebíček do rakve Frýdku-Místku v poslední třetině zatloukl Tomáš Jáchym. Rysy jsme tak porazili 3:1.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek Místek

Branky a nahrávky: 31. Ostřížek, 32. Valenta (Novák, Burian), 49. Jáchym (pěnčík, Routa) – 3. Gidi (Matěj).LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Valenta, Prchal, Staněk, Benda, Pěnčík, Zajíc – Jiránek, Jáchym, Routa, Burian, Ostřížek, Hašek, Novák, Vlach, Machač, Dubský, Venkrbec, Jandus.


HC Frýdek Místek: Švančara – Žůrek, Teper, Sova, Adámek, Michálek, Homola, Zeleňák – Gidi, Haas, Hotěk, Macháček, Klimša, Dostálek, Matěj, Jobánek, Doktor, Vrdlovec.


 • Vyloučení
  3:6
 • Využití
  1:0
 • V oslabení
  0:0
 • Průběh utkání
  0:1, 3:1

Vstup do zápasu lépe vyšel hostům, ti se dokázali prosadit už v čase 2:17, kdy puk do naší brány propašoval Niko Gidl. Na to naši hokejisté reagovali tlakem, který vyústil v několik střeleckých pokusů na hostujícího Švančaru, ten však pochytal všechny z nich, a rychlou odpověď na vedoucí gól soupeře jsme tak nenašli. Následovala série icingů z naší strany, po níž se v dobré střelecké pozici objevil David Ostřížek, přihrávka, která by mu umožnila vypálit z mezikruží ho však nenašla, a naše útočná akce tak skončila na zadním mantinelu. Po sedmi odehraných minutách se našem celku naskytla příležitost sehrát přesilovou hru, ve které se však k práci paradoxně dostal Jarda Pavelka. Ten si lapačkou poradil se střelou vyslanou z hokejky frýdeckého útočníka, který na modré čáře vystihl naši rozehrávku. Velká akce našeho týmu přišla až po skončení početní výhody. Na brankovišti se v držení kotouče objevili Martin Dubský a Matouš Venkrbec, při finální výměně puku si však nerozuměli, a ten tak opět skončil za brankou Švančary. V druhé půlce první třetiny jsme sehráli ještě další početní výhodu, ve které si dobrou šanci vypracoval David Routa, jeho střela ale skončila na rameni brankáře soupeře. Závěr třetiny patřil gólmanům obou celků. Nejprve se se skvělým zákrokem betonem prezentoval Jarda Pavelka, na druhé straně pak obrovský závar na brankovišti, který se našim hokejistům podařilo vytvořit, musel hasit Švančara. Další zajímavosti už první perioda nenabídla, a tak jsme do kabin po první třetině odcházeli se ztrátou jednoho gólu.

O úvodní tlak druhé třetiny se postarali Rysi, kteří několika pokusy zasypaly domácího Pavelku, ten byl však ve svých zákrocích neomylný. Poté za katr putoval Tomáš Jáchym, který se provinil proti pravidlům, a hostům se tak naskytla možnost sehrát přesilovou hru. V ní několikrát úspěšně zasáhl Jarda Pavelka, a Tomáš Jandus dokonce dokázal ohrozit branku soupeře. Náš tým pak do konce přesilovky úspěšně napadal rozehrávku Frýdku-Místku, který se v ní tak nedostal k žádné větší šanci. Tu až po několika dalších minutách vyřešil svou lapačkou Pavelka. Dvouminutový trest za krosček si poté vysloužil David Ostřížek, a po chvíli jsme tak znovu hráli ve čtyřech. V ní si Pavelka poradil s tvrdou ránou bez přípravy, která byla zároveň jediným ohrožením naší branky v tomto oslabení. Po vhazování v útočném pásmu vznikla rychlá akce, na jejímž konci byla hokejka dřívějšího provinilce Davida Ostřížka, která přesnou ránou rozvlnila síť hostující branky, a srovnal tak utkání na 1:1. Vzápětí stav utkání překlopil na naši stranu Tomáš Valenta, který využil přesilovou hru, při níž střelou z mezikruží překonal hostujícího Švančaru. Tyto dvě akce spustily lavinu střel, která se bez ustání valila na brankáře Frýdku-Místku. Ten tak musel po několik následujících minut čelil rychlým výpadům našich hokejistů, kteří si dávali záležet na tom, aby se strážce hostující brány co nejvíc zapotil. Nádhernou křižnou přihrávku přes tři soupeřící hokejky v závěru třetiny vyslal na svého kolegu Martin Dubský, její adresát však pálil jen do boční sítě, a tak po čtyřiceti minutách naši hokejisté vedli 2:1.

Začátek třetí periody se i díky nabídnuté přesilovce nesl ve znamení prostějovské kanonády. Ani jedna ze střel našeho celku však do brány nedoputovala, a dál se tak hrálo za stavu 2:1. V následujících minutách se hra přelévala z jednoho konce kluziště na druhý, žádný z týmů si však nedokázal vypracovat vyloženou gólovou příležitost. To se změnilo až na konci přesilové hry. Dvojnásobnou výhodu se nám sice zužitkovat nepodařilo, na konci klasické přesilovky však přesně zamířil Tomáš Jáchym, který svou střelou zvyšoval už na 3:1 Ve zbytku zápasu již další branky nepadly, a i přes prohranou první třetinu jsme tak nad Frýdkem-Místkem dokázali zvítězit 3:1.