Poslední přípravné utkání sehrál náš tým s ostravskou Porubou. I přes mnohá vyloučení na obou stranách jsme se gólů dočkali až v poslední třetině, bohužel však pouze do naší sítě. Ze zápasu tak nakonec odcházíme s porážkou 0:2.

LHK Jestřábi Prostějov - HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 45. Toman (Střondala), 60. Šoustal (Střondala, Šlahař) .


Rozhodčí: .


LHK Jestřábi Prostějov: Němeček – Valenta, Hamšík, Benda, Malák, Zaíc, Poledna – jiránek, jáchym, jansa – Burian, Maruna, Routa – Novák, Vlach, Slanina – Machač, Venkrbec, Dubský


HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Voráček, Klimeš, Lemcke, Klimíček, Urbanec, Sedlák – Šoustal, Vachovec, Šlahař, Střondala, Toman, Christov, Karafiát, Vildumetz, Berisha, Gřeš, Hrníčko, Vehovský.


  • Vyloučení
  • Využití
  • V oslabení
  • Průběh utkání
    0:2

Zápas hned od první minuty nabídl fanouškům atraktivní podívanou. Oba celky prověřili několika opatrnými střelami brankáře na jedné i druhé straně. Po třech minutách se k většímu tlaku na brankovišti dostala hostující Poruba, Pavelka si však s veškerým nebezpečím hravě poradil. Poruba vzápětí měla další šanci, když se k odraženému kotouči dostal do dobré střelecké pozice jeden z hostujících útočníků, i proti jeho pokusu byl však Pavelka připravený. Náš tým poprvé výrazněji zahrozil po pěti minutách, když hosté pokazili rozehrávku a na branku Poruby se tak naše letka řítila v přečíslení tří na jednoho. Střela Slaniny však skončila jen na betonech Dolejše. V čase 7:29 jsme po nedovoleném zákroku Lemckeho dostali přesilovou hru, která se po dalším faulu změnila na dvojnásobnou početní výhodu. Ta nabídla několik šancí, kotouč jsme však do brány dostat nedokázali. Ve čtrnácté minutě se s dalšími problémy na brankovišti potýkal Pavelka – z ničeho nic se před ním naskytl ex prostějovský Hrníčko, který žabičkou našel hůl dalšího porubského útočníka. Jeho střela však mířila pouze do boční síťe. Krátce poté přišel další faul hostů. Vít Christov putoval za vysokou hůl na čtyři minuty za katr. Ani tentokrát se nám však nepodařilo prosadit, a tak se po první dvacetiminutovce šlo do kabin za stavu 0:0.

Začátek druhé třetiny byl opravdovou zkouškou pro obrannou stránku naší hry. Po faulech Machače a Bendy jsme přes půl minuty bojovali na ledě ve třech bruslařích, díky obětavosti všech z nich jsme však přežili jak dvojnásobné oslabení, tak klasickou početní nevýhodu. Těsně před polovinou zápasu se do velké šance, konkrétně k trestnému střílení dostal domácí David Routa. Tomu se však nepodařilo rozhýbat hostujícího gólmana, a Routův pokus tak skončil jen na betonech Dolejše. Následovalo další oslabení našeho celku, dvě minuty putoval odsedět Pepa Zajíc. Naši beci však nedovolili Porubě žádnou nebezpečnou kombinaci. Krátce poté putoval za katr hostující Vojtěch Střondala, a naši hráči zatopili pod kotlem. Ve velkých šancích se ocitli třeba Patrik Machač nebo Daniel Malák, ani jeden z jejich projektilů však nenašel svůj cíl. Nedisciplinovanost hostů pokračovala i nadále, a tak i konec druhé periody dohrávali ve čtyřech. I přes mnoho přesilovek na obou stranách byl po čtyřiceti minutách stav stále 0:0.

Ve třetí třetině od začátku pokračoval nastolený trend v nevyrovnaném počtu hráčů na ledě. Na trestnou lavici po faulu usedl Matouš Venkrbec. Oslabení však naši sehráli skvěle, a Porubu nepustili do jediné větší šance. Ta však přišla o chvíli později, a bohužel byla gólová. V před brankovém prostoru se nejlépe zorientoval Radim Toman a přesnou střelou pod víko poslal hosty do vedení 1:0. O srovnání skóre se při další akci rychlým obtočením kolem brány pokusil Vítek Benda, Dolejš však mezi svým tělem a brankou nenechal žádnou skulinu, kterou by mohl projít puk. Ačkoliv se naši hokejisti snažili o vyrovnání všemi dostupnými možnostmi, žádná ze střel nerozvlnila síť za hostujícím Dolejšem. O konečném stavu 0:2 navíc střelou do prázdné brány minutu před koncem rozhodl Tomáš Šoustal. Z posledního přípravného zápasu tak odcházíme s porážkou 0:2.