Úvodní dvě třetiny se hrál velmi svižný, důrazný hokej a na obou stranách vynikali gólmani. Vše změnil až ve 45. minutě talentovaný Filip Jansa a za deset minut navyšoval Honza Slanina. Nápor jsme ustáli s jedním inkasovaným gólem a domů tak odjíždíme se skvělým výsledkem!

HKM Zvolen - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 58. S. Barcík (Stupka, Marcinek) – 45. Jansa (Jiránek, Valenta), 55. Slanina (Roman, Valenta).


Rozhodčí: Rojík, Štefík – Staššák, Hovan.


HKM Zvolen: Trenčan (Petrík) – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško (A), S. Barcík, Sládok (A) – Zuzin (C), Huntebrinker, Kašlík – A. Barcík, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Němeček) – Valenta, Hamšík, Staněk, Malák, Pěnčík, Zajíc – Jiránek, Jáchym, Jansa – Burian, Ostřížek, Hašek – Novák, Vlach, Slanina – Machač, Venkrbec, Jandus


 • Vyloučení
  2:5
 • Využití
  0:0
 • V oslabení
  0:0
 • Průběh utkání
  0:2, 1:2

Start zápasu patřil domácím, když si svým dobrým pohybem vynutili faul a na trestnou lavici usedl Vilém Burian. Početní výhodu ovšem nezužitkovali a stav tak zůstal bezbrankový. V 5. minutě se dostal do první velké šance Tomáš Jáchym, ale domácí gólman předvedl skvělý semafor. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance byly vidět na obou stranách. Góly z toho ale nebyly a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Druhá perioda začala oslabením domácích. V přesilovce jsme se snažili hodně pálit od modré, ale ani jedna střela za domácím brankářem neskončila. V polovině zápasu jsme se dostali do velkých šancí. Nejdříve se mezi kruhy zjevil obránce Pepa Zajíc, který těsně minul a po něm v totožné situaci přestřelil i Patrik Machač. O 3 minuty později se dostali k šancím také domácí, ale Pavelka byl vynikající. V 37. minutě došlo k velké bitce, do které se zapojil Ostřížek se Sládkom. Rozhodčí oběma mužům udělil trest 5 minut + do konce zápasu. Minutu před koncem třetiny měli pak domácí největší šanci, když jeli ve čtyřech proti našemu jednomu obránci, ale příležitost nevyužili. Po 40 minutách se tak hrálo stále bez gólu.

Poslední třetina začala velkým zmatkem před domácí bránou, ale ani tentokrát puk nepřešel brankovou čáru. Vše se změnilo až ve 45. minutě, kdy po přihrávce Jiránka umístil střelu nad vyrážečku Filip Jansa - 0:1.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Myslím si, že dnes hodně cenné vítězství pro nás, protože to je výborný tým slovenské extraligy. Na to, že máme nový tým, tak dneska jsme fungovaly dobře systémově. Nebyl tam slabý hráč a šance na výhru držel dnes famózní Jarda Pavelka. Ceníme si také, že se prosadili mladí hráči. Kaňkou ovšem je zranění Davida Ostřížka a Petra Haška. Uvidíme zítra, jestli stihnou start soutěže.