První třetina přinesla skvělý výkon našeho týmu, který svými góly řídili David Ostřížek, Honza Veselý a Vilém Burian, zatímco Orlům se podařilo prosadit pouze jednou. Stejný scénář se opakoval také v prostřední dvacetiminutovce, kdy střelecký zápis za naše barvy rozšířili Tomáš Jiránek, opět David Ostřížek a Tomáš Pitule. Korekci skóre ze strany Znojma provedl pouze Svoboda. Do třetí třetiny jsme tak vstupovali s pohodlným, čtyřgólovým náskokem, který jsme si dokázali uhlídat až do závěrečné sirény.

partner zápasu

LHK Jestřábi Prostějov - HC LERAM Orli Znojmo

Branky a nahrávky: 10. Ostřížek (Slanina), 11. J. Veselý (Illéš), 19. V. Burian (Maruna), 23. Jiránek (Maruna), 26. Ostřížek (Fronk, Drtil), 34. Pitule (Fronk), 44. Illéš (Z. Doležal) – 13. T. Svoboda (Bukač, Hruška), 39. T. Svoboda (Jenyš, Hruška), 47. Bartko (Hruška).


Rozhodčí: Kubičík, Šudoma - Malý, Pěkný.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Šidlík, Pěnčík, Drtil, Krejčí, Forman, Poledna – Z. Doležal, Hašek, Illéš – V. Burian (A), Ostřížek, Slanina – J. Veselý, Pitule, Fronk – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek (A).


HC LERAM Orli Znojmo: Groh (26. Durný) – Zahradníček, J. Jenáček, E. Mareš, Bukač, Bartko, Tejnor (A) – T. Svoboda (C), Hruška, Jenyš – Beránek, Šťovíček, Karlsson – Berka, Matuš (A), Sklenář – J. Sedláček, Čermák, Masař – L. Adámek.


 • Vyloučení
  4:6
 • Využití
  2:1
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  1131
 • Střely na branku
  40:24
 • Průběh utkání
  2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3

První šanci zápasu jednadvacátého kola dokázali hned ve druhé minutě vytvořit hostující Orli, kteří se prodrali do našeho obranného pásma a ozkoušeli pozornost Marka Štipčáka. Ten ale předvedl dva klidné zákroky, kterými dal znojemským střelcům najevo, že na něj jen tak lehce nevyzrají. Tři minuty po úvodním buly se při napadání v útočném pásmu zahákla hokejka Honzy Veselého o nohy rozehrávajícího obránce, což neuniklo sudím, kteří našeho hráče s šestašedesátkou na drese poslali na trestnou lavici. S jeho absencí jsme si ale dokázali bez problémů poradit. Po srovnání počtu hráčů na ledě se před brankáře Groha dokázal přes celou třetinu prodrat až do mezikruží Petr Hašek, který švihnul svým zápěstím tak, že gólman Znojma měl plné ruce práce se zkrocením letícího puku, nicméně si s ním poradil. Krátký byl ale na Davida Ostřížka! Ten dostal namazáno na hokejku od Honzy Slaniny, který si ho všiml úplně volného na ose hřiště, odkud taky pálil z první. Jeho rána propadla Grohovi mezi betony a poslala náš tým do vedení 1:0! V závěsu se prvního nedovoleného zákroku dopustili také hosté, které rozhodčí poslali do čtyř po prohřešku Antona Karlssona a na využití početní převahy nám stačilo pouhých dvaatřicet vteřin! Honza Veselý se usadil na svém typickém místě před soupeřícím brankářem, dostal přihrávku od Kuby Illéše a šikovně nastavil čepel své hokejky tak, že navýšil naše vedení na 2:0. Orli si ale nenechali přistřihnout křidélka a dokázali si vybojovat dlouho trvající dvojnásobnou přesilovku. Během ní se puku ujal Jenyš, který ho následně předložil Svobodovi a ten zakončil nekompromisně pod břevno. Poslední slovo úvodního dějství měl ale Vilém Burian, který zužitkoval rychlou přihrávku od Honzy Maruny a prostřelil Groha ke vzdálenější tyči. Po první třetině jsme tak nad Znojmem vedli 3:1.

Do prostřední periody jsme nastoupili tak, jak jsme skončili tu první. Tedy v útočném naladění a neustálou snahou ustálit hru na území našeho soupeře. Což se nám podařilo hned ve třiadvacáté minutě a byla z toho další branka! Jan Maruna podruhé v zápase prokázal, že hraje se zvednutou hlavou a má dobrý přehled o svých spoluhráčích. Adresoval tak přihrávku volnému Tomáši Jiránkovi, jehož střela, pravda, nepatřila k těm nejnebezpečnějším, po sérii odrazů ale přece jen doputovala za brankovou čáru a mohli jsme se radovat z vedení 4:1. Nedlouho poté znatelně oslabil Orly jejich obránce Daniel Bukač. Ten nejprve vyfasoval dvě trestné minuty za podrážení, které při odchodu na lavici hanby okořenil další dvojkou, tentokrát za nesportovní chování. Zhruba v polovině čtyřminutové přesilovky bylo na našem zimáku opět veselo! Podruhé v tomto utkání se totiž ozval snajpr David Ostřížek, který se po přihrávce přes celé pásmo od Jirky Fronka zasloužil o to, že stadionem zněla „pátá“. Druhý gólový příspěvek Ostřížka uzavřel kapitolu Dominika Groha, kterého od šestadvacáté minuty nahradil v brance hostů Roman Durný. Orly v polovině zápasu zradilo vlastní střídání, a tak se za příliš mnoho hráčů na ledě odebral za katr Anton Karlsson. Značnou část přesilovky se nám podařilo strávit v útočném pásmu a po jedné ze svižných kombinací mohl gólman Durný děkovat své tyčce, že za něj odvedla jeho práci. Kdy už ale našim útočníkům bylo znovu přáno, to byla třiačtyřicátá minuta! V ní se s pukem na holi prodral přes pravé křídlo Jirka Fronk, kterému za obranu nabruslil Tomáš Pitule. Dostal přihrávku, na nic nečekal, a ránou nad lapačku navýšil naše vedení už na 6:1. Znojemští hokejisté se sice v závěru druhé třetiny dokázali prosadit, pořád jsme ale měli komfortní náskok v poměru 6:2.

Ani v poslední třetině jsme nepolevili v tempu a necelé čtyři minuty po jejím zahájení to na tribunách našeho stadionu opět křepčilo. Fanoušky s jestřábím srdcem tentokrát rozradostnil Kuba Illéš. Šestý různý střelec v našich barvách si dokázal poradit s těžkou přihrávkou pod vlastní brusle, nepříjemné pozice se nezalekl a umístil kotouč do levé šibenice. Na velkoplošné obrazovce tak svítilo skóre 7:2 v náš prospěch. Našim střelcům to ale pořád bylo málo a jen co byl puk vhozen zpátky do hry, znovu a znovu se vydávali na zteč proti orlí obraně a brankáři Durnému. Ve čtyřicáté sedmé minutě to stadionem zašumělo, když se rýsovalo přečíslení dvou našich hráčů na jediného beka hostů. Všechno ale nakonec dopadlo úplně jinak, než se na první pohled zdálo. Znojemští hráči totiž dokázali situaci dobruslit a okamžitě se vrhli do rychlého protiútoku. Během něj Hruška nahrál puk na u nás známou tvář, Jana Bartka, který z pravého kruhu nezaváhal a dokázal černou gumu procedit mezi Štipčákovým tělem a rukou. To bylo ale pro Jihomoravany málo. Snahu o zdramatizování si navíc sami ztížili, když se ani ne dvacet vteřin po Bartkově trefě nechal vyloučit Jakub Jenáček, a na led tak zamířila naše pětka předurčená k sehrání početní výhody. Osmou branku sice přidat nedokázala, rozhodně nás to ale nemuselo mrzet. Závěr utkání jsme si totiž pohlídali, i přes vyloučení Honzy Veselého jsme až do konce základní hrací doby udrželi čtyřbrankový náskok a můžeme se radovat z dalšího tříbodového zisku.

Ohlasy trenérů

Lukáš Majer - LHK Jestřábi Prostějov: Jsme rádi, že jsme určitým způsobem udělali radost našim fanouškům, nejen tím výsledkem, ale především výkonem, chutí, radostí a touhou hrát na kotouči. I když ten výsledek působí poněkud jednoznačně, tak má svou kvalitu a my jsme museli být šedesát minut velmi obezřetní. Po celý zápas jsme diktovali tempo hry, byli jsme silní na kotouči, měli jsme chuť hrát a zároveň jsme si drželi obezřetnost směrem dozadu. Je skvělé, že jsme si našli cestu k vítězství před našimi fanoušky a postupně jsme v zápase dokázali našeho soupeře vymazat ze hry. Radost nám udělal Tomáš Pitule, který se v našem dresu poprvé gólově prosadil a neméně důležité jsou pro nás také trefy Davida Ostřížka. Celý mančaft ale dnes fungoval jako jeden muž, což podtrhuje fakt, že se dokázaly prosadit všechny lajny.