V první třetině jsme byli svědky jediného gólu, když Zdeněk Doležal z mezikruží přesně našel místo nad lapačkou brankáře Slavie. Během druhé dvacetiminutovky jsme hlavně během čtyřminutové přesilovky měli spoustu šancí na navýšení náskoku. Toho jsme se ale nedočkali a Slavii se navíc podařilo srovnat. Třetí třetiny žádný gól nenabídla, a to samé platilo i o prodloužení. O vítězi zápasu tak rozhodnuly až samostatné nájezdy, ve kterých se jediným úspěšným střelcem stal Kuba Illéš!

partner zápasu

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 8. Z. Doležal (Fronk, Poledna), rozh. náj. Illéš – 30. Havrda (Slavík, Holý).


Rozhodčí: Vrba, Šico - Otáhal, Vašíček.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Šidlík, Krejčí, Hanousek, Poledna, Forman, Pěnčík, Drtil – Hašek, Ostřížek, V. Burian (A) – J. Veselý, Račuk, Illéš – Fronk, Pitule, Z. Doležal – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek (A).


HC Slavia Praha: Volevecký (R. Málek) – Křepelka, Žovinec (A), Holý, Kajínek, Hrdinka, Klikorka, Eliáš – J. Brož, Žejdl (A), Všetečka – Matě. Beran, Knotek (C), Průžek – Kulda, Závora, Helt – Slavíček, Slavík, Havrda.


 • Vyloučení
  5:7
 • Využití
  0:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  1067
 • Střely na branku
  37:29
 • Průběh utkání
  1:0, 1:1, 2:1

Zápas proti pražské Slavii začali aktivněji naši hráči. Po dvou minutách hry z velké blízkosti prověřil pozornost brankáře Voleveckého Matouš Venkrbec, jeho rána ale jenom tvrdě zaduněla o betony hostujícího gólmana. Nedlouho poté se puku ujal Zdeněk Doležal, který kotouč zavezl do útočného pásma a svižnou střelou zápěstím mířil k levé tyči. Proti jeho projektilu ale vymrštil svou vyrážečku Volevecký, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu. Zhruba v polovině první třetiny se do prvního většího tlaku dostali hráči Slavie, kterým ale rychle zatnul tipec dříve zmiňovaný Zdeněk Doležal! Ten na modré čáře přebral puk od svého spoluhráče Fronka, vybruslil si na osu hřiště, odkud mířil přesně nad lapačku brankáře Pražanů a zajistil našemu týmu vedení 1:0. V následujících minutách to byli spíše naši hráči, kteří se častěji drželi na puku a kombinovali s ním v útočném pásmu, souhře na území soupeře ale chyběla klíčová přihrávka, která by rozhodila obranu sešívaných natolik, abychom se dostali do vážnější útočné akce. Závěr prvního dějství pak nabídl svižná ofenzivní představení na obou stranách, jak Pavelka, tak Volevecký ale ve svých pracovištích nepochybili, a po dvaceti minutách tak platil stav 1:0 pro náš tým.

V úvodu prostředního dějství se do zápasu poprvé vložili pruhovaní muži, kteří reagovali na hokejku Lukáše Žejdla, která se ocitla v obličeji Viléma Buriana. Jelikož se to neobešlo bez krvavého šrámu, putoval Žejdl za katr hned na čtyři minuty. Během nabídnuté přesilovky se naši hráči ihned rozestavili v útočném pásmu a začali kombinovat. Podařilo se nám vytvořit neskutečný tlak, který ještě umocňovali naši neúnavní fanoušci. Dvě tvrdé rány rychle po sobě vyslal z levého kruhu Zdeněk Doležal, z druhé strany kluziště se od něj inspiroval David Ostřížek. Většinu střel ale slávisti dokázali zblokovat, nebo je vyrazil Volevecký. Ani přes obrovskou snahu a dlouhotrvající zámek sešívaných v jejich vlastní třetině jsme ale přesilovou hru v navýšení náskoku nepřetavili. Čehož Slavia využila v polovině utkání. To se totiž hostům z hokejky Havrdy podařilo zakončit únik dva na jednoho střelou mimo dosah Jardy Pavelky, a na našem zimním stadionu se tak začínalo od znova. Naši hráči se ale vstřelenou brankou nenechali vyvést z míry a ihned se vydali ostřelovat brankoviště Pražanů. Burian nabídl v přečíslení puk Pitulemu, tomu se ale nepodařilo kotouč usměrnit mezi tři tyče. Po dvou třetinách zápasu tak na výsledkové tabuli svítilo skóre 1:1.

Poslední dvacetiminutovku jsme začali v pěti proti čtyřem, jelikož s předchozí sirénou obdržel menší trest Marek Slavík, a tak se do akce drala naše přesilovková formace. Ta napoprvé neuspěla, šanci na reparát ale dostala krátce po srovnání počtu hráčů na ledě, jelikož s hvizdem sudích došlo k dalšímu vyloučení z řad pražské Slavie. Hříšníkem, který nedovoleně seknul jednoho z našich hráčů, byl Matěj Beran. S ubývajícím časem začalo přibývat vyloučení, které jsme v sedmačtyřicáté minutě viděli na obou stranách. Po přesilovkové akci zakončené ostrou střelou Zdeňka Doležala došlo k potyčce před brankářem Voleveckým, která vyústila ve vyloučení Honzy Veselého, a tak se pokračovalo ve čtyřech hráčích na obou stranách. Bylo vidět, že do koncovky zápasu budou promlouvat emoce – ani jeden z týmů nenechával tomu druhému nic zadarmo a na ledové ploše se muselo bojovat o každé centimetry. Už to vypadalo, že gólem skončí spolupráce Marka Račuka a Honzy Veselého. Druhý jmenovaný v před brankovém prostoru šikovně tečoval letící puk, ten ale skončil jen ve výstroji brankáře hostů. Deset minut před vypršením základní hrací doby musel na našem brankovišti krotit skákavý puk Jarda Pavelka, kterého se zatajeným dechem sledoval celý stadion. Na poslední chvíli se mu podařilo puk lapit a ulevil tak svým spoluhráčům i tribunám. Za vyrovnaného stavu jsme se pak dostali až do prodloužení.

V nastaveném čase se hra přelévala ze strany na stranu, jak už to konec konců při hře tři na tři často bývá. Ani pět extra minut ale nestačilo některému z týmů rozseknout utkání desátého kola, a tak o vítězi musely rozhodovat samostatné nájezdy.

V nich jsme viděli téměř bezchybný výkon gólmanů na obou stranách, v poslední sérii však přece jenom Kuba Illéš našel recept na brankáře Voleveckého a vystřelil našemu týmu bonusový bod!

Ohlasy trenérů

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Byl to pro nás velice těžký zápas. Slavie neměla co ztratit, přijela sem s velmi dobrou obranou a spoléhala na naše chyby a rychlé protiútoky. I přesto jsme měli velké šance, bohužel jsme je ale nevyužili a pak ten zápas dospěl až do samostatných nájezdů. Zapisujeme velice cenné vítězství a ukázali jsme si, že umíme hrát i za takového stavu proti urputným soupeřům.