V utkání proti Slavii jsme udeřili už ve třetí minutě, kdy se dělovkou z levého kruhu podařilo využít přesilovku Jirkovi Fonkovi. Dvě minuty před první přestávkou se navíc střelecké štěstí usmálo i na Lukáše Formana, a tak jsme po dvaceti minutách vedli o dvě branky. Během prostřední části se trefil také Honza Veselý, který navýšil náš náskok na 3:0 a v poslední třetině zpečetil skóre gólem na 4:0 Kuba Kubeš. Pražský celek tak porážíme s nulou vzadu.

partner zápasu

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 3. Fronk (Jáchym, Ostřížek), 18. Forman (Z. Doležal), 30. J. Veselý (Jáchym, Hanousek), 49. Kubeš (Z. Doležal).


Rozhodčí: Grygera, Šico - Bezděk, Zídek.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Poledna, Hanousek, Pohl, Drtil, Forman, Kubeš, Krejčí – Doležal, Hašek, Illéš – Veselý, Jáchym, Jiránek – Slanina, Fronk, Maruna – Ostřížek, Venkrbec (C), Burian.


HC Slavia Praha: Hölsä (Volevecký) – Žovinec, Křepelka, Hrdinka, Holý, Klikorka, Kajínek, Stejskal – Průžek, Knotek (C), Šmerha – Beran, Půček, Guman – Havrda, Slavík, Brož – Strnad, Polák, Slavíček.


 • Vyloučení
  2:3
 • Využití
  1:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  819
 • Střely na branku
  35:21
 • Průběh utkání
  4:0

První domácí zápas roku 2024 začal vyloučením hostujícího Kajínka, a tak hned z kraje utkání vletěla na Sešívané naše přesilovková pětka. Do velké šance se v mezikruží dostal Kuba Illéš a ještě blíže měl ke gólu dorážející Honza Veselý. Ani jeden z nich svou dobrou pozici sice nevyužil, mrzet nás to ale nemuselo. Tomáš Jáchym totiž téměř zpoza brány poslal křižný pas přes osu na Jirku Fronka! Ten pravou a nefalšovanou ránou bez přípravy nedal šanci brankáři Hölsäovi, a tak jsme vedli 1:0. Chvíli po gólových oslavách se zvedla ke stropu pravačka rozhodčích a vylučovalo se z našich řad. Ačkoliv byl však Matouš Venkrbec na trestné lavici, byla to naše parta bruslařů, která ohrožovala soupeřícího brankáře. Ve vlastním oslabení se puku ujal Petr Hašek, který ho následně v útočném pásmu předložil Vilému Burianovi. Na toho zívala polo odkrytá branka Slavie, jenomže náš útočník netrefil skákavý puk ideálně, a tak se „ve čtyřech“ nekonalo. Stačilo to ale k tomu, aby si Aleš Totter na lavičce hostů vzal oddechový čas a vštěpoval svým svěřencům bojovou taktiku. Asi v polovině třetiny měli naši hokejisté k dispozici další početní převahu, během které při finském brankáři ve službách Slavie stáli všichni hokejoví svatí. Po ráně Honzy Pohla, která by snad dokázala protrhnout košíček v lapačce, se totiž ozvalo pouze břevno hostující klece. V té už ale puk skončil poté, co ho vystřelil Lukáš Forman! Jeho příklep od modré rány zprvu nevypadal nijak zvláštně, po cestě mez tři tyče se ale odrazil od brusli Karla Klikorky. Puk tak po lehké teči skončil za zády hostujícího brankáře a my jsme se mohli radovat z vedení 2:0.

Vstup do prostřední části utkání šestatřicátého kola nabídl poklidnější podívanou než většina úvodní třetiny, i přes to ale musel Hölsä krátce po vhazování lapačkou likvidovat střely Veselého a Ostřížka. Nápor naší letky neustával, a naopak ho ještě zesílilo vyloučení ze slávistického tábora. V šestadvacáté minutě usedal za katr Tomáš Guman, který nedovoleně krosčekoval v souboji jednoho z našich útočníků. Hosty jsme během nařízené početní převahy téměř celé dvě minuty drželi v sevření před vlastním brankářem, nepodařilo se nám ale najít finální přihrávku, která by nám lépe otevřela střelecký prostor. Už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se těsně před maskovaným mužem v barvách Slavie objevil nejprve Vilém Burian a o chvíli později Honza Marunu, střelecký zápis utkání ale ani jeden z nich nerozšířil. A tak tato práce zbyla na Honzu Veselého! Ten, jak je mu zvykem, dobře zapracoval na brankovišti a díky své důrazné hře vybojoval našemu týmu další gól. Vedli jsme tedy už 3:0. S čímž se samozřejmě Pražané nechtěli smířit. Směrem na Jardu Pavelku tak během druhé periody prováděli mnoho výpadů za účelem vstřelit alespoň jednu branku. Jejich útočné snažení ale systematicky rozbíjely naše obrané dvojice ve spolupráci s forwardy, a tak brankář s jestřábem na dresu neměl ve svém pracovišti nijak těžkou směnu.

Do poslední třetiny jsme měli jasný úkol – držet hráče Slavie mimo střelecké pozice. A to se dařilo tím nejlepším způsobem. Tedy ukrajováním času pobytem v útočném pásmu, kombinováním a držením puku co nejdál od naší svatyně. Její strážný mnich, Jarda Pavelka, ale i přesto zasahovat musel. To, když se na něj řítil osamocený Tomáš Šmerha, který se snažil zmást našeho brankáře pohybem rameny a zakončit mezi betony. Koncovku ale neprovedl tak, jak si představoval, a tak si naše gólmanská jednatřicítka připsala důležitý zákrok. Naši hráči se však ihned jali do protiútoku a o pět minut později počtvrté dostali puk za brankovou čáru! O gól na 4:0 se zasloužil obránce Kuba Kubeš, který si krásně najel do tandemu za Zdeňka Doležala, od kterého následně dostal krásnou přihrávku. Tu dokázal zpracovat, a i přes to, že byl z obou stran napadán obránci Sešívaných a následně zakončil přesně mezi betony! Slávisté dostali šest minut před koncem možnost vstřelení alespoň čestného gólu, když musel na trestnou lavici zamířit střelec první branky, Jirka Fronk. Hosté ale tuto možnost ponechali nevyužitou, neuchýlili se ani k závěrečné hře bez brankáře, a tak v době, kdy vypršelo šedesát minut, skončil zápas za stavu 4:0. Na naše konto vedené u Chance ligy tak připutovaly všechny tři body, a na to, které si tam vede Jarda Pavelka, zase druhá vychytaná nula v sezóně!

Ohlasy trenérů

Lukáš Majer - LHK Jestřábi Prostějov: Jsme rádi, že jsme našli cestu k vítězství, cestu k vychytané nule Jardy Pavelky a k nule na kontě celého týmu. Ti kluci to totiž dnes směrem dozadu skvěle odpracovali. Proti Slavii se nehraje jednoduše. Mají vštěpený aktivní hokej a výborného trenéra, který disponuje dobrým kádrem. Dnes jsme museli být šedesát minut naprosto zodpovědní, ale dělali jsme správné věci, a díky tomu bereme tři body.