První třetina zápasu s Jastrzebím nabídla dva góly Honzy Veselého, na které v její poslední minutě jednou trefou zareagoval Patryk Pelaczyk. Ve druhé dvacetiminutovce se hra o poznání zpomalila a jediný, v té době vyrovnávací gól, dokázal vstřelit Dominik Pasz. Ve třetím dějství to dlouho vypadalo, že se žádného gólu nedočkáme. Pak se ale před brankářem zjevil Kuba Illéš, který se bekhendovým blafákem postaral o vítěznou trefu na 3:2!

GKS Jastrzębie - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 20. Pelaczyk, 34. Pasz – 9. Veselý, 18. Veselý, 59. Illéš.LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Drtil, Poledna, Pěnčík, Kloz, Kubíček – Doležal, Ostřížek, Burian – Fronk, Jáchym, Jiránek – Illéš, Račuk, Veselý – Hašek, Venkrbec, Maruna


  • Průběh utkání
    0:2, 2:2, 2:3

Start našeho druhého zápasu na RT Torax Cupu, byl naprosto odlišný od prvního klání proti Osvětimi. Jak hokejisté s jestřábem na prsou, tak hráči Jastrzebie, si v prvních minutách na ledě spíš oťukávali soupeře, než aby se řítili do bezhlavých útočných akcí. V jednom ze soubojů u mantinelu, ale Vojtěch Kloz nedovoleně podrazil útočníka polského týmu a na led posléze zamířila naše obranná čtveřice. Ta si ale s početní nevýhodou vůbec nelámala hlavu, a naopak těsně před návratem Kloze z trestné lavice, vybojovala faul v útočném pásmu. Za hákování odeslali rozhodčí na trestnou lavici útočníka Ricardse Berhnardse. V nabídnuté přesilovce se puku zmocnil na levém křídle Marek Račuk, který následně puk odevzdal na hokejku Honzy Veselého! Ten v před brankovém prostoru provedl jednoduchý blafák a poslal náš tým do vedení! Necelé tři minuty před koncem třetiny na ledě znovu operoval Marek Račuk, společně s Honzou Veselým! A byl to opět on, komu přes osu hřiště první jmenovaný předložil puk do volného prostoru. Náš hráč s číslem 65 na nic nečekal a ránou bez přípravy podruhé v zápase překonal brankáře Lackoviče! Už to vypadalo, že do kabin si odneseme dvoubrankový náskok, rozdíl ve skóre ale čtyřicet sekund před první sirénou, snížil Pelaczyk. Po první dvacetiminutovce jsme tak vedli 2:1.

Do začátku druhé periody se přenesla většina trestu Honzy Veselého, a prostřední dějství jsme tak začínali v oslabení. V něm se ale do úprku dva na jednoho, vydal Petr Hašek, který puk posunul na svého kolegu z útoku Viléma Buriana. Toho dělilo od vstřelení gólu jen pár centimetrů, gólman Jastrzebie ale jeho pokus dokázal lapit. Následně šel do čtyř také náš soupeř, což znamenalo, že po uplynutí trestu Veselého, jsme měli k dispozici sedmdesáti vteřinovou přesilovou hru. V ní se nám ale nepodařilo správně se rozestavit v útočném pásmu, a tak hra pokračovala za stavu 2:1. Nic na tom nezměnila ani několikaminutová pasáž, kdy se Jastrzebie nastěhovalo do našeho obranného pásma. Když už se totiž dostali ke střele, proti jejich úmyslu se důrazně vyslovil Jarda Pavelka. Zápas už překlenul do své druhé poloviny, když se do útoku řítila dvojice útočníků v barvách našeho soupeře. Rychlou akci ale zastavilo postavení mimo hru. To se však nedá říct o následné šanci, při které si skákavý puk z hokejky Dominika Pasze, našel cestu až do naší brány. To byla jediná gólová situace, která ve druhé třetině nastala. Po čtyřiceti minutách se tak oba týmy vydaly do útrob stadionu za smírného stavu 2:2.

Poslední dvacetiminutovka nabídla krátce po svém startu střeleckou příležitost Tomáš Jiránka, který pálil od modré čáry. Puk následně vyletěl vysoko nad hlavy hráčů a vypadalo to, že před brankou Lackoviče bude dusno. Situaci ale nakonec obránci Jastrzebie dokázali vyřešit a odehrát puk do rohu kluziště. Další minuty finální periody se ale opět nesly v klidném duchu. Týmy si vyměnily pár pozdravů v podobě nevýrazných střel, s nimiž si gólmani na obou stranách kluziště ale nemuseli řešit žádné větší obtíže. Čekání na akci přerušil až Honza Veselý, který na brankovišti po střele jednoho ze svých spoluhráčů od modré čáry dorážel na soupeřícího brankáře. Ten ale puk ze své moci nepustil, a hra tak byla přerušena. Poté za katr putoval Pelaczyk, který nešetrně poslal puk mimo hrací plochu a byly mu uděleny dvě trestné minuty. Celých sto dvacet vteřin jsme strávili v útočném pásmu, kde jsme se taktickou kombinací snažili rozhodit obrannou formaci polského celku. Jastrzebie se ale proti naší souhře dokázalo úspěšně ubránit. Minutu a půl před koncem základní hrací doby, ale dostal puk do jízdy na pravém křídle Kuba Illéš! Ten se s ním dostal až do před brankového prostoru, kde předvedl bekhendový blafák, kterým rozradostnil lavičku našeho týmu! Z utkání jsme tak i díky němu odešli po vítězství 3:2.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba – LHK Jestřábi Prostějov: Jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo zápas dotáhnou do vítězného konce. Dnes jsme změřili síly s dalším těžkým soupeřem a byl to z obou stran kvalitní zápas plný rozdílných třetin. V té první to bylo vyrovnané ze strany na stranu, v prostřední části nám ale soupeř vnutil jejich styl hry. V kabině jsme si k tomu něco řekli a poslední dvacetiminutovku kluci následně odehráli fantastickým způsobem. Nějak takhle bychom se chtěli prezentovat.