Přicházím do pozice druhé asistenta a budu plnit především mentální stránku hráčů, tedy mentální trénink. Do Prostějova budu dojíždět jednou za týden a vedle setkání s hráči pravděpodobně povedu i tréninky obránců. Z kádru, který se právě představuje znám některé hráče a právě kvůli nim jsem tady. Oslovil mne pan Dr. Luňák a já věřím, že spolupráce bude fungovat.
Určitě to neberu jako nějaký krok zpět, i když je to druhá liga, tak pokud chcete být i v ní nejlepší, musíte dělat něco navíc než soupeři. Já chci pracovat s hráči, kteří mají zájem semnou spolupracovat a o mentální trénink se zajímají.
Jaké máte s mentálním tréninkem zkušenosti?
Vím, že hráčů bude chtít třeba pouze 5 z 25, ale i to je hodně. Nikoho do ničeho nebudeme nutit, spíše to pojmeme i takové zpestření každotýdenního stereotypu. Můj časový harmonogram je nabitý, takže doufám, že v Prostějově se najdou kluci, kteří budou jevit zájem.
Hokej se stále vyvíjí a jde dopředu. Do přípravy týmu jsou vštěpovány inovační prvky. Předpokládám, že mentální trénink je ve světovém hokeji již běžný…
Mentální trénink dnes není již jen u hokeje, nýbrž i v každém jiném sportu. Je úplně jedno jestli hrajete basket, fotbal nebo ping-pong. V každém sportu rozhodují detaily a ty se dají vypilovat pouze mojí prací. Není to pro každého hráče, ale většinou to klukům pomáhá.
Vím, že díky vaší práci se hokejistům pak daří přirozeně i na ledě. Vy již vítě, kdo z hráčů bude u Jestřábů působit, myslíte, že to těmto klukům pomůže?
Hráči, co hrají v Prostějově, by možná mohli být výše, ale kvůli hlavě jsou třeba až v třetí nejvyšší soutěži. Když budou pracovat na mentálním tréninku, mohou se spolu se sportovní stránkou dotáhnout daleko.