Oba přišli až v průběhu sezóny a do rozjetého vlaku naskočili skvělým způsobem. Společně si poté i zahráli v jedné formaci a tahle skvělá spolupráce může pokračovat i v sezóně 2023/24!

Útočník Jan Veselý do Prostějova přišel v prosinci minulého roku výměnou za tehdejšího kapitána Martina Nováka a v Prostějově se mu hodně zalíbilo.

"Když jsem odcházel z Kolína/ Hradce, tak jsem si říkal, že sezónu asi jen dohraju a půjdu dál. Během měsíce jsem už ovšem věděl, že v Prostějově budu chtít působit dál, ať už kvůli hokeji, který je tu na vysoké úrovni nebo také úžasné partě, která se jen tak nenajde. Všichni tu touží po velkém úspěchu, takže jsem rád, že klub o mě stál dál a že tady můžu přidat další sezonu. Věřím, že letos si to finále zahrajeme," neskrýval nadšení forward Honza Veselý.

Jakub Illéš přišel chvíli po Janu Veselém ze Zlína a stal se poslední posilou týmu, která se taktéž ujala skvěle.

"Hlavním důvodem byl asi oboustranný zájem o setrvání pro další sezónu. Zachytil jsem zájem z více klubů, čehož si nesmírně vážím, ale jednání v Prostějově bylo rychlé a konkrétní," vysvětlil všechny důvody k pokračování Kuba Illéš.

Domluvili jsme se rychle.

Jste další dvojice, která se rozhodla zůstat. Hrálo i tohle roli?

Veselý: Samozřejmě mám radost, že Kuba bude dál součástí týmu a jestli to dopadne tak, že budeme opět vedle sebe, tak už víme, co od sebe čekat a můžeme na něco navazovat, což je určitě super. On je rád na puku a já se zase rád někde “pomotám” a snad mě párkrát zase najde. (smích)

Illéš: Jestli tím myslíš, že zůstala většina loňského týmu pospolu tak určitě ano.

Oba jste přišli v průběhu sezóny z jiných prvoligových klubů. Cítili jste hned, že tady to bude lepší a bude se vám tu více dařit?

Veselý: Popravdě jsem věděl, že jdu do lepšího týmu, co se týká tréninku a týmové síly. Na body je nás tu více, takže z tohoto hlediska to bylo u mě slabší, ale myslím, že tu jsou všichni hlavně kvůli týmovému úspěchu!

Illéš: Myslím, že mě i Honzovi se bodově vedlo docela dobře i v předešlých týmech, ale je to jak říkáš a vlastně hned jsem cítil, že v Prostějově to bude lepší.

Kubo ty už u nás přidáš celkově třetí sezónu. Co se tu podle tebe nejvíce změnilo za těch posledních 7 let, kdy jsi tady začínal?

Illéš: Rozhodně zázemí a úroveň.

Honzo ty jsi po příchodu byl doslova unešený z místního zázemí a party. Pomohlo ti i tohle po psychické stránce?

Veselý: Ano určitě. Jsem tu vážně spokojený a věřím, že na další sezónu budu ještě víc rozkoukaný.

Bavili jste se už s majitelem, jakou roli v týmu byste měli spolu zastávat?

Veselý: Zatím ne. Můj úkol byl vždy dávat góly, ale jak říkám, je tu kvalitní tým a je nás tu na vše více. Budeme kvalitní tým a budeme chtít velký úspěch.

Illéš: Upřímně teď ještě nedokážu odpovědět, protože nevíme kompletní složení trenérského týmu. Jsem hráč, který rád hraje s pukem a rozhoduje zápasy a byl bych hrozně rád, kdyby tomu tak bylo i v této sezóně a nejlépe od samotného začátku.

Oproti předchozím rokům tady tým zůstane z velké části stejný a to by mělo být tou největší zbraní do další sezóny. Vidíte to stejně?

Veselý: Určitě je to skvělé. Myslím, že už se všichni těšíme, až se zase sejdeme. Zároveň bych chtěl pozdravit všechny fanoušky, protože jejich počet a fandění nás v play-off motivovalo hodně a věřím, že nás takto poženou i příští celou sezonu!

Illéš: Vidím to stejně. (úsměv)