V Prostějově velmi známý Matouš Venkrbec přidá v našem klubu další sezónu a k němu se také přidá i talentovaný útočník Petr Hašek! “Obě strany měli zájem a jsme rádi, že jsme se dohodli,” řekli oba forwardi.

Zkušený útočník se loni do Prostějova vrátil po třech letech a po jednáních bylo jasné, že si tady zahraje i další sezónu.

"S panem Luňákem už nějaký čas známe a víme co od sebe navzájem očekávat, takže jednání byla velmi rychlá. Obzvlášť, když na obou stranách byl zájem pokračovat," řekl k prodloužení smlouvy Matouš Venkrbec.

Mladý forward přišel před loňskou sezónu jako mladá krev, která bude hýřit aktivitou na ledě. Vše splnil skvěle a klub na něj uplatnil opci.

"Měl jsem na následující sezónu ve smlouvě opci a klub mi ji uplatnil, z čehož mám velkou radost, že můžu být i nadále součástí tohohle týmu," neskrýval své nadšení útočník Petr Hašek.

Moc se těšíme na novou sezónu!

Matouši, ty u nás přidáš svoji celkově 8. sezónu (7. v první lize), což se nikomu ještě nepovedlo. Byla i tohle motivace?

Venkrbec: Svědčí to o tom, že mi Prostějov přirostl k srdci. Motivací pro mě není nasbírat tu nejvíc sezón, ale udělat s Prostějovem velký úspěch. Kariéra není nekonečná, takže myslím, že už je na čase.

Petře ty ses bohužel v přípravě zranil a nastoupil jsi až v 8. kole Chance ligy. Bylo to náročné skočit hned takto do rozjetého vlaku?

Hašek: Rozhodně bylo. Před zraněním jsem na sobě cítil, že se fakt cítím v dobré kondici a po zranění trvalo dá se říct pár měsíců než jsem kondici nabral kompletně zpátky, ale jsem rád ze do 6. týdnů od zranění jsem mohl naskočit do zápasu, i když první zápasy pro mě byly trochu trápení.

Společně jste v sezóně párkrát nastoupili. Jak se vám spolu hrálo?

Venkrbec: Jsem nadšený z kvality mladých kluků, které se podařilo před sezonou přivést a Hašan je jedním z nich. Má všechny předpoklady být vynikající hráč. Moc rád jsem se s ním na ledě vždycky potkal.

Hašek: S Matoušem jsem vždycky nastupoval moc rád, je to zkušený a zodpovědný hráč, se kterým byla radost hrát. Chodili jsme celou sezónu spolu i na oslabení, takže jsme toho společně odehráli docela dost, za což jsem moc rád.

Když se na sezónu podíváme teď už s odstupem, tak dá se hodnotit pozitivně?

Venkrbec: Za úspěšnou ji považovat bohužel ani s odstupem nemůžu. V semifinále nebyl žádný tým, který by byl vyloženě lepší než ostatní. Baráž byla dosažitelná a zápasy rozhodly maličkosti. Tak to ve sportu chodí.

Hašek: Určitě. Drželi jsme se většinu sezóny v horní části tabulky, akorát do teď mě trochu mrzí kolik hráčů nám během play-off odpadlo. Myslím si, že kdybychom byli kompletně zdraví a přálo nám trochu víc štěstí, tak bychom přes Vsetín přešli. Věřím však, že příští rok ligu vyhrajeme.

Už jste se dozvěděli, jaké budou vaše hlavní úkoly na ledě?

Venkrbec: Vzhledem k tomu, že ještě není zcela jasné složení realizačního týmu, tak nikoli. Na druhou stranu už za ty roky vím, jak můžu být pro tým nejvíc užitečný. Nepochybuji, že v tom najdeme schodu, ať už bude trénovat kdokoli.

Hašek: Na to je podle mě ještě čas. Teď je důležité se pořádně v létě připravit, ale rád bych opět týmu pomohl dravostí, a určitě co nejvíce body.

O víkendu potvrdilo účast už i Znojmo, takže to vypadá, že to bude velmi atraktivní ročník jak na ledě, tak i na tribunách, co říkáte?

Venkrbec: Klobouk dolů před Znojmem, jakým způsobem soutěž ovládlo. Moc dobře si pamatuji, že druhá liga není zadarmo. Každopádně další silný tým s diváckou podporou. Je to jen dobře a už teď se těším.

Hašek: Už se na další sezónu moc těším, doufám že bude chodit ještě více lidí než chodilo letos. U Znojma si myslím, že bude hrát pěkný hokej v horních částech tabulky.