Od nové sezóny nastupuje do pozice hlavního trenéra Martin Štrba! Jeho asistenty budou Petr Hubáček, který v Prostějově zahájí již třetí sezónu a nově prostějovský Lukáš Majer.

Otázka nad hlavním koučem chvíli visela ve vzduchu, ale nyní je vše vyřešeno. "Jsem velmi rád, že jsme konečně uzavřeli realizační tým pro příští sezónu. Tým povede jako hlavní trenér Martin Štrba společně s asistenty Petrem Hubáčkem a Lukášem Majerem," prohlásil majitel Jaroslav Luňák.

Vedení se tak rozloučilo s hlavním trenérem Alešem Totterem, který v Prostějově působil dvě sezóny a v obou případech dovedl tým do semifinále."Spolupráci jsme ukončili s Alešem Totterem, který tady odvedl za dva roky výbornou práci, za což mu patří velké poděkování. Bohužel můj cíl splněn v uplynulé sezoně nebyl, protože jsme chtěli minimálně do finále. Potřebujeme se posunout dál a Aleš zase toužil trénovat extraligu. Nakonec se tedy rozhodl naši nabídku na pokračování nepřijmout. Rozešli jsme se v naprosté pohodě a klidu a za odvedenou práci mu patří ještě jednou velký dík. Já osobně mu přeji hodně úspěchů v novém angažmá na Slovensku," poděkoval bývalému trenérovi Aleši Totterovi.

Hlavním trenérem se tak stane bývalý kouč Sokolova. "Martin Štrba dosáhl předloni stejného úspěchu jako my, když se dostal se Sokolovem do semifinále. Je to velmi pracovitý a tvrdý trenér. Navíc se může opřít o nemalé vlastní hráčské zkušenosti, což v mém rozhodování hrálo nemalou roli," řekl k novému kouči prostějovský šéf.

Realizační tým je tak do nového ročníku kompletní. Pokračuje tedy i trenér brankářů Martin Vojtek, sportovní manažer Ivo Peštuka, marketingový manažer Michal Mareš, vedoucí mužstva Josef Ovečka, fyzioterapeutka Nikola Javůrková a kustod Daniel Karbula. Změna je na postu kondičního trenéra, kterým se nově stává Radek Vyskočil. Martin Finkes tedy na této pozici končí a my mu děkujeme za odvedenou práci a přejeme hodně štěstí v novém klubu!

Štrba: Rozhodly cíle a ambice klubu.

Pane trenére, vítáme Vás v Prostějově. Potěšil Vás zájem našeho klubu?

Byl jsem velmi potěšen, že mě Jestřábi oslovili.

Jak probíhala jednání s vedením?

Měli jsme dva telefonické hovory s panem Luňákem a pak jsme se sešli osobně. Vše proběhlo velice rychle a při jednání nebyl žádný problém, byli jsme hned domluveni.

Co vás vlastně nejvíce na nabídce zaujalo?

Jednoznačně cíle a ambice klubu.

Vašimi asistenty budou Petr Hubáček s Lukášem Majer. Těšíte se na spolupráci s nimi?

Na kluky se moc těším, už jsme se jednou sešli a jsem přesvědčen, že jsme naladění na stejné vlně.

Už máte představu, jak si rozdělíte práci?

Tolik času jsme ještě neměli. K tomu si ještě sedneme.

Tým zůstane z velké části stejný. Co říkáte na tento krok?

Myslím, že je to dobře. Loni kluci udělali skvělý výsledek, takže nebyl důvod razantně sahat do týmu. Teď už to jen musíme vhodně doplnit.

Ambice budou ty nejvyšší a s tím bude souviset i větší tlak na tým. Budete i na tohle hráče připravovat?

Myslím, že na to jsou hráči v Prostějově zvyklí. Nebude to nic nového.

Z hlediska herního projevu budete chtít spíše navázat na předchozího trenéra nebo něco měnit?

Aleš tady s klukama odvedl kus dobré práce, nemyslím si, že budu nějak výrazněji měnit systém. Na něco navážu, něco změním.