V útočných řadách zůstalo v našem týmu celkem 10 forwardů z minulé sezóny. Čerstvou posilou je nově devětadvacetiletý Jiří Fronk, který přichází z extraligového Litvínova a vyztuží tak naši ofenzivu!

Zkušený útočník má v Chance lize odehráno přes 230 zápasů a jeho hlavní motivací byl klub s nejvyššími ambicemi.

"Nejhlavnější důvod byl cíl a odhodlání týmu. Z tohoto týmu a vedení jsem cítil největší touhu a předsevzetí dojít co nejdále," řekl ke svému příchodu Jiří Fronk.

Vedení mělo o Jiřího velký zájem a nakonec vše dopadlo podle představ.

"Jsem velice rád, že se Jirku podařilo přivést. Je to hráč v nejlepším věku a dlouhodobě prokazuje skvělou výkonnost. Na jeho produktivitu budeme spoléhat i my," okomentoval první posilu nový hlavní trenér Martin Štrba.

Fronk: Nejvíce chci přispět produktivitou

Jsi naší první posilou. Jak se zrodil tvůj přestup?

S panem Luňákem jsme byli v kontaktu již minulou sezonu, ale byl jsem pod smlouvou, takže to nedopadlo. Na konci minulé sezóny už jsme jednali jen o podmínkách a domluvili jsme se.

Loňskou sezónu jsi měl celkem náročnou, protože jsi pendloval mezi extraligovým Litvínovem a prvoligovou Jihlavou. Bylo to takto v plánu už před sezónou?

V plánu to nebylo. Mým cílem bylo hrát extraligu celou sezónu, ale ve smlouvě jsem měl možnost střídavých startů do Chance ligy.

Co očekáváš od angažmá v Prostějově?

Jak jsem již zmínil, očekávám ty nejlepší výsledky v play-off a třeba i boj o baráž.

Podle statistik jsi byl v Jihlavě ofenzivní útočník a v Litvínově spíše defenzivní. Jakou roli bys měl mít u nás?

Měl bych se vrátit do role ofenzivního útočníka a určitě by mělo být mým úkolem přispět týmu nejvíce svou produktivitou.

Tým se zatím viděl pohromadě pouze jednou. Jaké z něj máš pocity?

Z týmu mám příjemný pocit, některé hráče už znám z dřívějších dob a se zbytkem se seznámíme postupně. Co se mi líbí na první pohled? Tak je vidět, že tým drží při sobě a jde si celý za stejným cílem.

Co bude klíčem k tomu, abychom byli úspěšní a splnili svůj nastavený týmový cíl?

Určitě to aby měl každý stejný cíl, což si myslím, že tu je nastavené dobře. A dále vyhrávat zápas po zápasu.