Borec, který odehrál tři sezóny v extralize, ale loňská sezóna byla pro něj poněkud divoká a s pardubickým béčkem bojoval o udržení v Chance lize. Nyní přichází jako velká posila do naší obrany a věří, že týmu pomůže co nejlepšími výkony!

Velký sympaťák měl z podpisu s naším klubem upřímnou radost a vysvětlil proč chtěl být právě tady.

"Moc se těším. Je tu skvělé zázemí, skvělá hala, skvělí fanoušci a velmi ambiciózní klub," neskrýval nadšení první novic mezi zadáky Tomáš Hanousek.

Zájem byl oboustranný a radost byla i ze strany vedení, protože Tomáš splňoval naprosto přesně jejich požadavky.

"Tomáš je typ obránce, kterého jsme přesně hledali na trhu - pravák se zkušenostmi z extraligy. Potřebovali jsme beka do přesilovky a Tomáš to splňuje. Věřím, že se mu u nás bude dařit a naplní naše očekávání," promluvil k posile kouč Martin Štrba.

Hanousek: Rozhodlo zázemí, ambice a fanoušci.

Přicházíš z klubu, který bojoval o udržení. Bylo tvojí hlavní motivací podepsat tam, kde se bude naopak bojovat o ty nejvyšší příčky?

Samozřejmě, že každý z nás chce hrát o ty nejvyšší příčky a pozice. Jsem velmi rád, že to takhle dopadlo.

Co dalšího rozhodovalo o tom, že ses rozhodl právě pro náš klub?

Jak už jsem zmínil - zázemí, ambice, fanoušci. Taky mě velmi oslovil zájem trenérů.

V loňské sezóně jsi stihnul odehrát také 5 zápasů za Mladou Boleslav a 7 ve Slávii. Byla to pro tebe zřejmě náročná sezóna…

Ano, bylo to trochu náročné, ale takhle to v hokeji občas chodí. Každopádně jsem rád, že už je to za mnou a můžu se plně soustředit na práci, která na mne čeká tady právě v Prostějově.

Ve svých 24 letech máš za sebou i spoustu zkušeností v extralize, kde jsi toho nejvíce odehrál za Bílé Tygry a u nás budeš patřit mezi základní pilíře obranných řad. Řešil jsi už přímo s trenéry jak velké bude tvoje vytížení?

Na angažmá v Liberci vzpomínám jenom dobře, dařilo se mi tam a doufám, že tomu bude stejně i tady v Prostějově. S trenéry jsem už mluvil, vím co se ode mne očekávájí a věřím, že dokážu splnit jakoukoliv roli, která mi bude udělena, aby náš tým byl úspěšný.

Tvojí velkou výhodou je držení hole napravo. Měl bys tedy dostat prostor i v přesilových hrách?

Možná ano, ale bude hlavně záležet na mých výkonech a jak to trenéři budou cítit. Zároveň ať na nich budu nebo nebudu, přál bych si, aby naše přesilovky v sezóně byly úspěšné.

Celý má individuální letní přípravu. Jak vypadá ta tvoje?

Na suchu se momentálně připravuji s Alešem Pařezem a na ledě potom s Davidem Kalivodou.