Jízdní řád další sezóny Chance ligy je jasný. Soutěž bude hrát opět 14 týmu a odehraje se 52.kol základní části. Ročník odstartujeme doma v prvním kole s pardubickým béčkem ve středu 13. září.

HRACÍ DNY

Hlavními hracími dny budou jako vždy středy a soboty, vložené zápasy se budou hrát v pondělní dny a nemění se ani reprezentační přestávky, která budou v listopadu, prosinci a únoru. Vyjímečně se budou hrát dva pátky - první bude posledních zápasem roku 2023 a druhý bude naopak posledních zápasem základní části.

Nejvíce domácích zápasů nás pak čeká o víkendech, kterých bude celkem 15 (13x sobota, 2x pátek), což je více jak polovina z domácích zápasů! Ve středy doma odehrajeme 6 zápasů a v pondělní dny 5.

Novinkou letos je rovnoměrnější rozdělení domácích zápasů do jednotlivých měsíců. Zatímco loni jsme v říjnu doma odehráli porci 6 zápasů a v listopadu pouhé 3, letos tomu bude jinak. Každy měsíc budeme hrát 4 zápasy (výjimkou je listopad s 5).

NA CO SE TĚŠIT?

  • sezónu zahájíme i zakončíme na domácí půdě
  • s Přerovem se doma utkáme v obou případech v sobotních termínech!
  • čeká nás Vánoční zápas se zlínskými Berany (20.12.)
  • nově se potkáme s postupujícím Znojmem

PLAY-OFF

Model play-off letos zůstává beze změny. Po konci základní části budou týmy na 1-6. místě postupovat přímo do čtvrtfinále, mužstva na 7-10. místě zamíří do předkola a poslední tým padá do 2.ligy.

Systém play-off bude také totožný. Předkolo se bude hrát na 2 vítězné zápasy a odstartuje hned 4. března. Čtvrtfinále budou opět na 3 vítězná utkání a začne ve sobotu 9. března. Semifinále a finále se už budou hrát na 4 vítězné zápasy. Vítěz Chance ligy se opět potká v baráži s posledním týmem Tipsport extraligy.

kompletní rozlosovaní zde