Po Tomáši Hanouskovi přichází obrané řady zpevnit další skvělý obránce Petr Šidlík, který se s vedením domluvil rychle a po sezóně na Slovensku se vrací zpět.

O jeho zkušenostech nemůže být pochyb a jeho cílem bylo jít do velmi ambiciózního klubu.
"Těším se určitě hodně. Týmové ambice jsou vysoké, což se mi hrozně libí," povídal nadšeně obránce Petr Šidlík.

Vedení takový typ obránce hledalo a s Petrem se domluvilo velice rychle.

"Petr Šidlík je obránce s bohatými zkušenostmi s extraligy. O jeho služby jsme moc stáli. Jsem přesvědčený, že nám pomůže zpevnit naší obranu," věří čerstvé akvizici trenér Martin Štrba.

Šidlík: Chci naplnit očekávání

Jak probíhala jednaní s vedením klubu?

Jednání probíhala velmi hladce. De facto jsme se domluvili během dvou dnů, což bylo příjemné a udělalo to na mě velký dojem.

Před odchodem na Slovensko jsi působil rok a půl extraligové Boleslavi. Jak vzpomínáš na tohle angažmá?

Na toto angažmá vzpomínám jenom v dobrém. Byla tam super parta kluků i lidí okolo týmu. Poznal jsem tam i spoustu dobrých lidí, se kterými se vídáme do teď, takže tuto štaci hodnotím určitě pozitivně.

Na rok jsi odskočil na již k zmíněnému sousedovi, tak jsi rád, že se můžeš vrátit zpět?

Samozřejmě jsem rád, že jsem zpět v České republice a blíž k domovu. Čekáme druhý přírustek do rodiny a o to víc si toho vážíme, že jsme měli možnost se přiblížit k domovu.

Budeš patřit ke zkušenějším bekům. Cítíš i zodpovědnost?

Zodpovědnost určitě pociťuji. Říká se, že člověk se pod tlakem dokáže “vybičovat” k nejlepším výkonům. Věřím, že se to povede i mně, abych pomohl co nejvíc tymu.

Velká část týmu zde zůstala a nyní se doplňuje novými tvářemi. Stihnul ses už vidět s týmem?

S týmem jsem se ještě neviděl. Máme individuální letní přípravu, takže se s týmem pravděpodobně potkám až na prvním společném srazu.

Znáš se tady s někým více?

Znám celkem dost kluků. S nekterými jsem se už potkal v minulosti v jiných týmech, takže o to víc bude příjemnější první den v kabině.

Jaké budou tvoje týmové a osobní cíle?

Týmové cíle jsou jasně dané, takže tady ani není o čem spekulovat. Osobní cíl? Mám naplnit očekávání a jak jsem již zmiňoval, být co nejpomocnější týmu.