Do startu Chance ligy zbývají poslední hodiny! Už zítra od osmnácti hodin na našem zimním stadionu vypukne její nový ročník a rozhodně se máme na co těšit. Našim prvním ostrým soupeřem totiž bude B-tým pardubického Dynama, kterému máme co vracet.

S tímto rezervním mužstvem extraligového celku jsme na našem zimním stadionu měli tu čest už během přípravy. Samotný průběh utkání se ale více blížil bojům o play-off, než přátelskému zápasu. Doprovázely ho tvrdé souboje u mantinelu, a došlo také na několik pěstních výměn názorů. Zkrátka, ani jeden z týmů nechtěl tomu druhému nic darovat.

Sám náš hlavní trenér, Martin Štrba, se pak po utkání nechal slyšet, že v daném zápase byl soupeř lepším týmem. Jak dopadne odveta?

DYNAMO: STÁLE JEŠTĚ NOVÁČEK, NEBO PLNOHODNOTNÝ SOUPEŘ?

Jak už název napovídá, našim prvním sokem v novém soutěžním ročníku bude farmářský celek extraligového týmu Pardubic. Ten brázdí ledy chanceligových kluzišť od minulé sezóny a nutno zmínit, že přes počáteční problémy a celkovém umístění na nelichotivém třináctém místě tabulky se z tohoto mužstva v průběhu loňského ročníku stal tým, který není radno podceňovat.

Sami o tom víme hodně. Během sezóny 2022/23 jsme na tohoto soupeře narazili čtyřikrát, přičemž z dvanácti možných bodů, se nám podařilo získat pouhé tři. S příchodem ligy je tak nejvyšší čas, vylepšit si s tímto týmem zmiňovanou bilanci.

KOHO SLEDOVAT?

Všichni si dobře vzpomínáme, jak si nejen naši střelci v loňské sezóně často vylámali zuby na brankáři Milanu Kloučkovi. Jeho místo v brankovišti teď převzala dvojice gólmanů David Honzík, a Tomáš Vomáčka. Honzík, neboli odchovanec extraligových Varů, má na kontě 77 startů v nejvyšší tuzemské soutěži, zatímco jeho mladší kolega se vloni ukázal v naší zemi po sedmi letech strávených za velkou louží. Jak bude tento brankářský tandem fungovat, to prozradí až čas.

V kádru B-týmu Pardubic, určitě zaujme také Ondřej Chabada. Dvacetiletý obránce, který v loňské sezóně stabilně naskakoval do dospěláckého hokeje, má na svém kontě také pět reprezentačních startů v juniorské kategorii. Bude zajímavé sledovat, jak si s mladou krví poradí naše útočná letka.

Mezi hráči Dynama najdeme i takové, kteří na náš zimní stadion nejedou do neznámého. Náš dres v minulosti oblékali například Dominik Hrníčko (20 + 11), Lukáš Žálčík (29+20) nebo Tomáš Kaut (9+14). Obzvlášť první dva jmenované má většina ligy spojena s hráči, kteří umějí být rozdílovými střelci. Například zmiňovaný Žálčík v loňské sezóně svými výkony dlouho držel nad vodou Draky ze Šumperka. Naši obránci tak budou mít hned v prvním zápase plné hokejky práce.

VŠICHNI NA ZIMÁK!

Opravdu jsme se dočkali. Po nekonečné letní pauze už během zítřka vletíme v plné polní na domácí kluziště, kde budeme bojovat o první body do tabulky. A pevně věříme, že do této bitvy můžeme počítat s vaší podporou. Protože jako pověstný šestý hráč můžete průběh utkání ovlivnit, i přes to, že nejste přímo na ledové ploše. Vidíme se na zimáku!