Chance liga se pomalu ale jistě rozbíhá, a tak nás čeká další domácí utkání. Tentokrát na našem ledě přivítáme nejzápadněji položený tým celé soutěže – HC Baník Sokolov.

Nadcházející soupeř našeho týmu brázdí chanceligová pole už pátým rokem, a tak se pro nás nejedná o žádnou neznámou. V loňské sezóně jsme proti Sokolovu v základní části odehráli čtyři zápasy, ze kterých si oba týmy rozdělily shodně po šesti bodech, přičemž s plným počtem z utkání vždy odcházel domácí celek. Utvrdíme tuhle bilanci?

SOKOLOV: CO OČEKÁVAT?

Sokolov před startem sezóny prošel řádnou porcí přípravných utkání, kterých odehrál hned devět, a to s bilancí čtyř výher a pěti porážek. Nutno však dodat, že jednu z proher zapsali Západočeši proti nedalekým extraligovým Karlovým Varům…

V loňské sezóně Sokolov po základní části obsadil nepostupovou, dvanáctou příčku, ovšem část tabulky, ve které se rozhodovalo o postupujících do předkola, byla až do posledních utkání nesmírně vyrovnaná a Baníku prodloužení sezóny uteklo o pouhé tři body.

Letos to ale díky spolupráci s Karlovými Vary může být jiná písnička.

NA KOHO SE ZAMĚŘIT?

Brankoviště Sokolova si v minulé sezóně rozdělila gólmanská dvojice Michajlov + Cichoň. Proti druhému jmenovanému jsme měli tu čest o uplynulém víkendu na ledě Litoměřic, Michajlov naopak dres Baníku obléká nadále. V minulé sezóně se jeho procentuální úspěšnost zásahů zastavila lehce nad devadesáti procenty (90,11%), ve dvou zápasech letošní sezóny pak z šedesáti střel pochytal projektilů pětapadesát.

Obraně Sokolova vévodí s kapitánským céčkem na triku třiatřicetiletý Martin Rohan. Co na tom že měří „pouhých“ 176 cm. Zkušenosti tohoto sokolovského odchovance, který naskočil už do dvanácti extraligových sezón, se na ledě zcela jistě projeví.

Útok Baníku zdobí trojice hráčů Roman Přikryl, Daniel Kružík, nebo David Kofroň. Přikryl, který vloni hájil barvy Vsetína, se vyznamenal o uplynulé sobotě, když se třemi body (1+2) podílel na vysoké porážce vítěze loňského ročníku, zlínských Beranů. Druhý jmenovaný forward, tedy Kružík, v ročníku 2022/23, zasáhl do více než čtyřiceti zápasů nejvyšší tuzemské soutěže, konkrétně v barvách Karlových Varů, byť hokejově vyrůstal na Kladně. David Kofroň, to je známé jméno pro všechny, kteří se alespoň po očku orientují v českém hokeji. V dřívějších letech pravidelně pendloval mezi kádry Třince a Frýdku-Místku, od loňské sezóny pak cestoval na druhý konec republiky, kde jsme jej vídali v dresu Energetiků, či Sokolova.

Obranné složky našeho týmu se tak budou muset mít na pozoru.

SEJDEME SE NA STADIONU!

Je načase si do tabulky připsat první body! Úvodní utkání našeho týmu se bohužel nedohrálo a nevyšlo to ani v dalekých Litoměřicích. Nejen proto už vzhlížíme k zítřejšímu duelu proti Sokolovu a věříme, že se vás na tribunách našeho zimního stadionu sejde co nejvíc. Tak tedy, ve středu v 18:00 na značkách!