Po vítězném utkání na ledě našeho přerovského rivala máme den volna, který musíme patřičně využít. V neúprosném chanceligovém kalendáři na nás totiž už zítra čeká další těžký soupeř – zlínští Berani.

Zápasy se Zlínem během loňského sezóny patřily k těm nejlepším, co se návštěvnosti týče. V obou domácích duelech fandilo přímo na stadionu více něž 2500 hokejových příznivců, kteří se rozhodně nenudili. Jen si vzpomeňte. Smazání čtyřgólového rozdílu ve třetí třetině i jasná výhra 5:1. Obdobně atraktivní podívaná se dá při zápasech proti Beranům očekávat také letos.

JAK JSOU NA TOM BERANI?

Úřadujícímu mistrovi první ligy start do letošní sezóny nevyšel úplně podle představ. Prohra na nájezdy s Porubou, nula bodů proti Sokolovu i Znojmu… V posledním kole však žlutomodří zabrali a na domácím ledě s čistým štítem porazili Frýdek-Místek.

Ale pozor! Všichni víme, jak to se Zlínem vypadalo loni. První polovinu sezóny měl náš nadcházející soupeř jako na houpačce, výkony byly nekonzistentní a umístění v tabulce daleko zaostávalo za předsezónními předpoklady.

S příchodem druhé poloviny základní části ale jako by snad do Beranů udeřil blesk. V kalendářním roce 2023 totiž zlínští hokejisté nastoupili do devatenácti utkání, z nichž 13 vyhráli a katapultovali se až na pozice zajišťující přímý postup do play off. Bude se historie opakovat?

KÁDR ZLÍNA POD LUPOU:

Branku Zlína má v posledních letech pod taktovkou Daniel Huf. Aby taky ne, když jako zlínský odchovanec zná snad každé zákoutí stadionu Luďka Čajky, ze kterého na něj může vyletět černý projektil. Huf si za Berany zachytal ještě když se jednalo o extraligový tým a celkově v nejvyšší tuzemské soutěži zapsal rovných 60 startů s úspěšností zákroků lehce přes 90 %. Vloni byl pro celek z Baťova města jasnou jedničkou, když v základní části a play off naskočil dohromady do čtyřiapadesáti zápasů. Podobná dominance ve zlínském brankovišti se od něj dá očekávat také letos.

Zdeněk Čáp – obránce, jehož jmenovku jsme v posledních dvou letech vídali pravidelně našitou na dresech Kolína, se před aktuálním ročníkem Chance ligy upsal Beranům. Ti si od něj slibují vyztužení obranného valu. Zkušeností má totiž tento bek víc než dost, jelikož roky pendluje mezi extraligou a druhou nejvyšší tuzemskou soutěží, kde už zapsal 436 startů, ve kterých získal 168 kanadských bodů (35 + 133).

V útočných řadách Zlína budeme moct sledovat staré známé tváře. Martin Novák strávil v našem klubu necelé čtyři sezóny, během kterých se představil ve 181 utkáních a nasbíral 141 bodů (51 + 90). Nespočet zkušeností má Novák také z extraligových kluzišť. Ve své kariéře už nastupoval také za Spartu, nebo České Budějovice.

Do neznámého prostředí nepřijede ani jeho kolega z útoku Roman Vlach. Zkušený playmaker, který si na ledové ploše vždy dokáže najít nestřežené místečko nebo vymyslí naprosto nečekanou, ale na milimetry přesnou přihrávku, se do Zlína vrátil po sedmi letech. Mezi tím si udělal zastávky například v Olomouci, Třinci, Karlových Varech, tři roky strávil Na Lapači a naposledy jsme ho sledovali v našich barvách. Pro Chance ligu se určitě jedná o nadprůměrného hráče, kterého není radno podceňovat.

Další návrat domů představuje angažmá Nicolase Werbika. Ten se ve Zlíně narodil a také tu hokejově vyrůstal. Za sebou má tři roky strávené v kanadskoamerických juniorkách, poté dvě sezóny nastupoval za ostravské Vítkovice a oklikou přes první a druhou nejvyšší ligu ve Finsku, zamířil zpět do rodného Zlína. Jak se vysoký centr bude prezentovat v Chance lize?

POJĎME NA NĚ VLETĚT!

Utkání proti Zlínu startuje v pondělí v 18 hodin a my vás potřebujeme! Jak jsme již zmiňovali, zápasy proti Zlínu v loňské sezóně nabídly úžasnou fanouškovskou kulisu a my věříme, že na něco podobného se můžeme těšit také v nadcházejícím duelu. Na viděnou na hokeji.