Na náš stadion poprvé od sezóny 1997/1998 přiletí znojemští Orli. Ti před nedávnem ukončili své působení v mezinárodní ICEHL a ohlásili návrat do českých soutěží. V minulém roce vybojovali postup do Chance ligy, a tak patří mezi třináct dalších týmů, se kterými soupeříme o body. Připočteme proti nim na své konto další z nich?

S týmem Znojma už jsme v letošním ročníku měli tu čest na jejich domácím ledě, kde se nám dařilo celé utkání kontrolovat a zaznamenali jsme vítězství 5:3. Jak se nám proti Orlům bude dařit na domácím ledě?

JAK TO VYPADÁ V CIZÍM HNÍZDĚ?

Dá se říct, že Znojmo úplně nenaplnilo očekávání většiny hokejové veřejnosti a po dvaceti odehraných kolech mu patří dvanáctá příčka tabulky, přičemž na desáté Dynamo, které aktuálně okupuje poslední pozici zaručující předkolo play-off, ztrácí svěřenci Václava Baďoučka 9 bodů.

S 66 inkasovanými brankami můžeme našeho nadcházejícího soupeře označit jako tým s nejhorší obranou. To se promítá i ve statistikách oslabení, kde Znojmu patří předposlední pozice a ukazuje, že Orli dostanou gól z každé třetí přesilovky, která je proti nim nařízena. Nutno ovšem dodat, že Jihomoravané patří k nejčistěji hrajícím celkům a donutit je k faulování není vůbec jednoduchá záležitost.

A TEĎ TROCHU KONKRÉTNĚJI…

Strážcem znojemského prostoru mezi třemi tyčemi je v letošní sezóně převážně Dominik Groh. Pětadvaceti letý brankář si v dorosteneckých a juniorských letech prošel soupiskami extraligových celků, jako jsou Pardubice nebo Mladá Boleslav, v dospělém hokeji ale zakotvil až ve Znojmě. Tam se letos prezentuje úspěšností zákroků přes 91,5.

V obranných řadách hostů budeme mít ve středu možnost sledovat známou tvář. Před sezónou totiž Orli přivedli do svého kádru Jana Bartka, který v průběhu loňského ročníku navlékal náš dres. Nyní je stabilním pilířem znojemské defenzivy, odehraje více než dvacet minut za zápas a u svého jména najde také 11 kanadských bodů za 4 góly a 7 přihrávek. Obětavě navíc vlastním tělem zablokoval už 20 střel, které potenciálně mohly ohrozit brankáře Groha a ukazuje se jako týmový hráč.

Anton Špelec, ostrostřelec. V případě Orlů tedy spíš Anton Karlsson. Reprezentant švédské hokejové školy původem z městečka Lerum, nedaleko od Göteborgu, dokonce v roce 2014 prošel draftem NHL, kde si ho ve třetím kole vybrala Arizona. Své střelecké dovednosti v zámoří nikdy nepředvedl, angažmá ve Znojmě mu ale prospívá. Se šesti góly je nejlepší střelec svého družstva a téměř každou pátou ránu, kterou ze své hokejky vyšle, musejí brankáři lovit ze sítě. Dokáže ho naše defenziva udržet na uzdě?

Nejproduktivnějším článkem výběru, proti kterému nastoupíme od středečních 18 hodin je Tomáš Svoboda. Křídelník první formace rozvlnil síť za soupeřícími brankáři čtyřikrát, hned jedenáctkrát ale vymyslel nahrávku, která ke vstřelení gólu Znojmo dovedla. Není divu, že pravidelně naskakuje na led při přesilovkách a jeho nahrávačské ručičky by neměly zůstat bez povšimnutí našich obránců.

Ke vhazování se v barvách Orlů jakožto první centr nejčastěji staví Jan Hruška. Jeho úspěšnost na vhazování neurazí, ani nenadchne. Průměrný výkon v těchto soubojích jeden na jednoho mu prozatím vynesl 51,6% úspěšnost, zároveň se ale nebojí vystavit své tělo proti letícím střelám a do bodového rozpočtu svého týmu do teď přispěl pěti góly a šesti asistencemi.

POPRVÉ DOMA S NOVÝM TRENÉREM

Chance liga po reprezentační pauze opět nabírá spád, a tak se na našem stadionu schyluje k dalšímu zajímavému utkání. Po necelém čtvrt století do našeho města zavítá hokejový klub ze Znojma, a nejen proto utkání sleduje zajímavou podívanou. Premiéra před domácím publikem navíc čeká nově jmenovaného trenéra A-týmu, Martina Janečka. Vidíme se ve středu v 18 hodin na zimáku a v případě vítězství se všechny děti můžou po zápase opět těšit na velké překvapení!