Víkendový program Chance ligy nabízí už dvaadvacáté kolo, ve kterém na našem stadionu poprvé v letošní sezóně uvítáme kolínské Kozly. Ti v dosavadním průběhu soutěže jedenáctou příčku, která jim patří ziskem pětadvaceti bodů. V posledním kole museli zkousnout porážku 0:3 od Frýdku-Místku a je potřeba se připravit na to, že předchozí zápas budou chtít odčinit.

S Kolínským mančaftem jsme se v letošním roce už jednou utkali, a to v rámci devátého kola, kde jsme po čtyřicet minut tahali za kratší konec, v poslední třetině zápasu jsme ale zabrali a vybojovali vítězství 2:1. Jak dopadne střetnutí s Kozly tentokrát?

Z TÁBORA KOZLŮ:

Našeho nadcházejícího soupeře zdobí nejlepší úspěšnost hry v oslabení. Středočechům se podařilo ubránit přes 91% přesilových her, které proti nim byly nařízeny, a to se jedná o druhý nejtrestanější tým celé soutěže. Pruhovaní muži některého z členů kádru Jana Šťastného poslali na trestnou lavici už jednadevadesátkrát, z toho ale pouze v osmi případech inkasovali.

Kde ale Kolín tlačí bota, to je střelecká produktivita. Během jednadvaceti odehraných her totiž tým z města na Labi skóroval pouze sedmatřicetkrát, což je nejméně z celé Chance ligy. Za zády brankářů skončí pouze šest procent střel, které Kozli při svém útočném snažení vyšlou.

NOSNÉ PILÍŘE NAŠEHO SOUPEŘE:

Brankoviště Kolína v letošní sezóně, stejně jako v té předchozí, patří až na výjimky Jakubu Soukupovi. V dosavadním průběhu soutěže zlikvidoval už přes 500 střel, což ho vystřelilo na více než 93% úspěšnost zákroků. V průměru nedostane ani dva góly za zápas, jak jsme ale zmiňovali víše, v kombinaci se střeleckým trápením Kolína to na body většinou nestačí.

Brankáři Kozlů se v jeho práci často snaží pomoct jeho obránci a hned pět z nich má dvojciferné číslo v kolonce zablokovaných střel. Jedním takovým je i René Piegl, alias nejvytěžovanější hráč kolínského výběru. Ten úspěšně vložil své tělo už do čtrnácti střel a mezi beky je druhým nejproduktivnějším mužem. Chlubit se může šesti kanadskými body za 1+5.

Pozornosti nikoho, kdo alespoň párkrát v životě zapnul televizní obrazovky, aby se podíval na hokej, neunikne Petr Koukal. Trojnásobný vítěz extraligy, mistr světa z roku 2010 a více než 250 zápasů v KHL. To všechno se rodák z Nového Města na Moravě snaží přenést na led v dresu Kolína. Prozatím eviduje 7 bodů za pět vstřelených gólů a dvou asistencí.

Přízvisko „nejproduktivnější hráč,“ patří v týmu, který už se chystá na výlet na náš zimní stadion, Josefu Skořepovi. Ten ve svých jednačtyřiceti letech píše už dvaadvacátou sezónu v dospělém hokeji a stále má Kolínu co nabídnout. Prozatím to konkrétně byly 3 góly a 7 nahrávek a více než 53% úspěšnost na vhazování.

Trojici forwardů, které v sobotním zápase stojí za to sledovat, uzavírá Matěj Chalupa. Ten totiž pendluje mezi Kolínem a extraligovým Hradcem a když zrovna bruslí na kluzištích Chance ligy, je to znát. Dres Kozlů navlékl pouze devětkrát, to mu ale nebrání, aby byl jeho druhým nejlepším střelcem a v přepočtu na odehrané minuty také tím, kdo nejčastěji pálí puky na soupeřící brankáře. Pokud bude i tentokrát uvolněn na utkání druhé nejvyšší soutěže, nebudou mít naši obránci vůbec jednoduchou práci.

TŘETÍ BODOVÝ ZISK V ŘADĚ?

Po středečním sedmibrankovém gólostroji, se v sobotu opět uvidíme na našem zimním stadionu! Tam tentokrát přivítáme kolínské Kozly, kteří hrozí nepříjemnou a zodpovědnou hrou z obrany a taktickým vyčkáváním na breakové situace. Jaký herní styl v návaznosti na to naordinuje našim hráčům lodivod Martin Janeček? To bude k vidění tradičně od 17 hodin.