Během reprezentační přestávky se rozhodlo vedení našeho týmu odvolat kouče Martina Štrbu a na jeho místo nastoupil prostějovský rodák Martin Janeček, před kterým stojí nelehký úkol. " Věřte mi, že, ten tým je neskutečně hladový vyhrávat," je přesvědčen nový hlavní kouč!

Pane trenére vítejte zpátky doma. Jak se těšíte?

Krátce jsem si od hokeje odpočinul, pár věcí jsem si v hlavě srovnal a zanalyzoval. Nyní jsem naprosto natěšen a připraven.

Byl jste velmi překvapen, když nabídka přišla?

Byla to ze strany prostějovského klubu první nabídka na spolupráci, takže přiznávám, byl jsem překvapený.

Příliš dlouho jste asi neváhal, že ano?

Řešil jsem v současné době dvě nabídky a troufnu si říct, že mé ano někam jinam bylo doslova otázkou několika hodin. Těsně před definitivním potvrzením spolupráce s jiným klubem zazvonil telefon a v něm se ozval pan Dr. Luňák. Ano přiznávám, neváhal jsem ani vteřinu!

Těší vás, že tým povedete spolu s dalším rodákem Lukášem Majerem?

S Lukášem jsem spolupracoval sezónu v Šumperku a troufnu si říct, že naše spolupráce klapala parádně. Víme navzájem co od sebe čekat, co si můžeme navzájem nabídnout a čím můžeme být jako dvojice týmu a jeho cílům přispět.

Realizační tým je široký. Stihl jste se seznámit už se všemi?

Víceméně kromě Petra Hubáčka, který má povinnosti u mládežnické reprezentace vlastně ano. Petr bude poslední v naší společné trenérské mozaice.

Včera jste koučoval první trénink. Jak se vám tým jevil?

Domluvili jsme si kolegou Lukášem Majerem, že kromě prvního cvičení a závěrečné kondici povede trénink on. Chtěl jsem si udělat na některé věci názor z malinkého odstupu. Trénink měl grády, mám z něho pozitivní dojmy.

Přeci jenom máte aspoň trošku času během reprezentační přestávky tým poznat. Co budete chtít do prvního zápasu především aplikovat?

Ona ta repre pauza byla velmi zkrácena vloženou dohrávkou s pardubickým Béčkem, takže jsme toho moc nestihli. Na druhou stranu si myslím, že se povedlo i za ten krátký čas pár věcí udělat. A první zápas? Samozřejmě bychom rádi začali vítězně a shodli jsme se, že prvním důležitým krokem bude zvednout hráčům hlavy, nalít krev do žil a aby se nebáli ukázat svůj obrovský potenciál.

Jak obecně vnímáte tým, který se tady poskládal?

Tým má obrovskou kvalitu. Vážně věřím, že pokud hráče všichni včetně našich skvěých fanoušků podpoříme rozkvetou a bude radost se na ně dívat.

Chystáte v sestavě velké změny? A jakým stylem budete chtít, aby se tým prezentoval?

Velké změny nechystáme,snad jen úpravy z důvodu nějaké marodky. No a co se týče stylu hry, tak síla toho týmu by z mého názoru měla pramenit z pohybu, aktivní obrany po celém hřišti. Následně ze získaných puků v co nejkratší době umět těžit. Tzn. instinkt zabijáka směr brána soupeře. Zda se to povede ukáže čas. Věřte že, ten tým je neskutečně hladový vyhrávat.

První zápas budete koučovat zrovna ve Frýdku, kde jste ještě nedávno působil. Těšíte se na tento pikantní souboj?

Ano ano, těším. Samozřejmě asi trochu pikantní situace, ale naše cesty se v dobrém rozešly a já i frýdecký klub žijeme svůj nový příběh.