Po Jakubu Kubešovi posiluje obranné řady zkušený Jan Pohl, který přichází z vedoucího týmu Chance ligy - ostravské Poruby! Honzo vítej v Prostějově!

Letošní sezónu začal v Porubě, která se drží na prvním místě tabulky se solidním náskokem. Jan Pohl se však přesto rozhodl přejít do našeho týmu.

"Po ukončení smlouvy v Porubě se otevřela možnost jít do Prostějova. Zavolali jsme si s panem Luňákem a Janečkem. Já z toho měl dobrý pocit a rychle jsme se domluvili," prohlásil po podpisu Honza Pohl.

Konkurence v obranných řadách se tak hodně zvýší.

"Doplnění týmu o dva obránce má jasný cíl. Kvalitu do i tak silného kádru a vytvoření jak konkurenčního prostředí, tak sílu samotného týmu ve vyvrcholení sezóny v play-off. Honza Pohl je pro mě hráč kvalitou na hraně extraligy. Skvěle a konstruktivně řeší situace pod tlakem, má dobré bruslení a i on se otvírá jako možnost do přesilové hry," komentuje příchod dalšího obránce trenér Martin Janeček.

POHL: MÁM Z TOHO DOBRÝ POCIT

Jakým stylem hokeje by ses chtěl prezentovat?

Takovým, aby byl prospěšný celému tymu.

Poslední sezóny před přestupem do Poruby jsi strávil v Sokolově, se kterým jsi v sezóně 2021/22 postoupil až do semifinále. Co ti dalo tohle angažmá?

To byla odměna za celou sezónu, že jsme se dostali až tak daleko. Myslím si, že to se v Sokolově jen tak nezapomene, protože byl to úspěch celého Baníku a sešlo se spoustu věcí, dařilo se všem a drželi jsme při sobě. Každé angažmá vám něco dá. Ať už plus nebo mínus, je třeba se dívat dopředu.

Všichni zdejší hráči říkají, že je zde výborná parta. Vidíš to i ty stejně?

Zatím jsem tu jen krátce, ale věřím, že ta parta tady je. Víc kluků znám a tak se nebojím, že by tady nebyla parta skvělá.

Veřejnost hodně tipuje, že ve finále by se mohla utkat právě Poruba s Prostějovem. Jak to vidíš osobně?

Bylo by to hezké, ale hokej nevyzpytatelný.

Jaké budeš nosit číslo a kdy se na tebe fanoušci mohou těšit poprvé v zápase?

Budu mít číslo 23. Když půjde všechno dobře, tak tuto sobotu.