Příští utkání na domácí ledové ploše se nezadržitelně blíží a k vidění bude už tuto sobotu! Na náš zimní stadion má totiž namířeno Horácká Slavia Třebíč. Celek z Vysočiny v posledním kole překvapivě zaváhal v souboji proti Kolínu a vysokou prohru před vlastními fanoušky bude chtít svým příznivcům vynahradit v duelu s námi. Musíme se tedy mít na pozoru.

S výběrem bílých hvězd jsme se během letošního ročníku Chance ligy utkali v rámci jedenáctého kola a místem střetnutí byla třebíčská KHNP Arena. Tehdy se nám proti svěřencům Kamila Pokorného nepodařilo vstřelit jedinou branku, a Třebíči tak rozhodně máme co vracet. Jestli to bude i s úroky, to odhalí až samotný zápas.

POD TŘEBÍČSKOU POKLIČKOU:

Našemu nadcházejícímu soupeři před vzájemným střetnutím patří sedmé místo tabulky, na kterém se tradiční celek druhé nejvyšší soutěže drží s pětatřiceti získanými body. Těch se třebíčským hokejistům podařilo dosáhnout (nejen) díky takticky dobré defenzivě. Tým z KHNP Areny totiž na své brankáře nechal v dosavadních třiadvaceti kolech doplachtět pouze 626 střel, což je třetí nejnižší počet napříč celou Chance ligou.

Zvýšené opatrnosti bychom měli dbát ve chvílích, kde na ledě bude přesilovková formace bílých hvězd. Tyto speciální týmy na početní převahy se totiž na led dostaly už ve více než stovce případů a podle oficiálních zápisů patří do lepší poloviny z celé soutěže. Ze 106 pokusů se hokejisté Třebíče radovali v 18 případech, což je téměř třetina ze všech jimi vstřelených gólů.

KDO SI ZASLOUŽÍ POZORNOST?

Naprosto jasným vládcem třebíčského brankoviště je Jan Mičán. Ten letos naskočil už do dvaceti soutěžních utkání, ve kterých si „vyčapal“ úspěšnost svých zásahů nad 91,5 %. Třiadvacetiletý odchovanec Sparty se navíc dělí o první místo ve statistikách co do počtu výher. Za sebou má, stejně jako porubský Ondřej Bláha, 11 úspěšných střetnutí.

Tahoun obranných řad. Tak můžeme označit Antonína Bořutu, který v Třebíči krouží druhou sezónu a odvádí velice solidní výkony. Naprosto s přehledem dostává největší porci minut na ledové ploše (o 100 více, než jeho druhý nejvytěžovanější spoluhráč Miha Šterbih) a v kolonce kanadských bodů u něj najdeme číslo 13 za 4 góly a devět asistencí. I jako obránce tak má zaděláno na další třicetibodový ročník.

Nejen týmovým, ale dokonce ligovým statistikám produktivity, vládne Martin Dočekal. Ten se může honosit skvělou statistikou více než bodu na zápas (26) za 12 vstřelených gólů a 14 přihrávek. Křídelník druhé formace si zatím letošní ročník Chance ligy užívá v úplné herní pohodě a dá se očekávat, že ústřední postavou bude také v sobotním duelu. Jeho neméně šikovným protějškem bude Zdeněk Doležal, který má v tabulce produktivity pouze o čtyři bod míň a kdo ví, třeba opět nechá promluvit svou Henryovku.

Neméně důležitým článkem třebíčského mužstva je Ladislav Bittner. Ten zatím lehce pozaostává za svými výkony z loňské sezóny, i tak je ale odchovanec libereckých Bílých Tygrů jedním z ústředních forwardů svého týmu. Jeho aktuální bilance činí 9 gólů a 6 asistencí, což je kombinace, která mu přisuzuje dělené druhé místo mezi svými spoluhráči. Platný se ukazuje také na vhazování, kde je úspěšný v 52 % případů.

Opomenout se nesluší ani dvacetiletého mladíka v kádru Třebíče, Šimona Frömela. Ten má do města ležícího v krajině Českomoravské vrchoviny zařízeno hostování z rodného Zlína a začíná se pořádně otrkávat v dospělém hokeji. Sám zatím 1 gól zařídil, na další 3 přihrál a dá se očekávat, že po dalších bodech bude prahnout v souboji proti našemu týmu. Jak si s ním poradí naši obránci? To je zatím ve hvězdách.

JE ČAS NAJET ZNOVU NA VÍTĚZNOU VLNU!

Pražská Slavia byla ve středu nad naše síly, prostor na reparát máme ale proti té Horácké už tuto sobotu, navíc, přímo před vašimi zraky. Souboj čtyřiadvacátého kola Chance ligy vypukne tak jako obvykle v sedmnáct hodin. Bitva to ale rozhodně nebude jednoduchá, protože napravit nevydařené poslední utkání má v plánu i Třebíč. Ke komu nakonec poputují body v tabulce? Dozvíme se už zanedlouho…