Loni náš tým posílil v průběhu sezóny a pomáhal našemu týmu až do play-off, kde se bohužel v posledních zápasech zranil. Po sezóně obdržel od našeho vedení nabídku na prodloužení smlouvy, kterou ovšem odmítl a rozhodl se jít do slovenské Nitry. Nyní se však vrací zpátky!

Loni posílil náš kádr během listopadové reprezentační přestávky a letos je tomu téměř obdobně.

"Ve středu mi byla ukončena smlouva v Nitře a byl jsem domluvený s panem Luňákem, že pokud se budu vracet do Česka, tak pro mě bude priorita návrat do Prostějova,. Samozřejmě v případě, pokud klub bude mít zájem a to se stalo," říká s úsměvem urostlý obránce Jakub Kubeš.

Zvýšit konkurenci v obranných řadách bylo pro vedení našeho mužstva prioritou.

"Jakub Kubeš má jednoznačně parametry vysokého herního obránce s holí na pravou stranu. Bude se nàm hodit i do přesilových her a za jeho příchod jsme velice rádi," komentuje příchod sedmadvacetiletého beka hlavní kouč Martin Janeček.

KUBEŠ: Rozhodující bylo skvělé místní prostředí

Před sezónou jsi nabídku našeho klubu odmítl. Co pro tebe bylo tehdy rozhodující?

Chtěl jsem si zkusit angažmá v nějaké prestižnější zahraniční soutěži.

Tým je letos na papíře ještě silnější, takže bylo i tohle jeden z důvodu tvého návratu?

Hlavním důvodem byla znalost prostředí. Loni jsem tu byl velmi spokojený a taky vzdálenost od mého bydliště. Každý hráč se dívá i na kvalitu kádru a postavení v tabulce, ale nebylo to pro mě to nejdůležitější.

Tvým příchodem se i zvětšuje konkurence v obraně. Jakou bys chtěl mít roli v týmu?

Roli přijmu takovou, jakou mi dá trenérský štáb.

Mluvil jsi s vedením o týmovém cíli?

Asi není tajemstvím, že pan Luňák cílí na postup do extraligy, takže cíl je jasný.

Před necelými dvěma týdny došlo k odvolání trenéra Martina Štrba a po příchodu Martina Janečka mužstvo ještě neprohrálo. Díváš se na to, jako na skvělý tah?

Jelikož jsem trošku sportovní fanatik, tak jsem viděl asi 90 % zápasů letošní sezóny a kluci v posledních zápasech vypadali o dost svěžejší a celkově hokej vypadal lépe. Ale nechci hodnotit práci předešlého kouče, protože ho neznám osobně a nikdy jsem pod ním nehrál. Každopádně, když se nedaří úplně podle představ je potřeba nějaký impulz a v tomhle případě se jeví jako dobrá volba.

K týmu ses připojil dnes, takže stihneš naskočit už do středečního zápasu?

Spíš bych to viděl na sobotu, protože se musí řešit ještě nějaké to papírování.