Před sezónou přišel k týmu v roli jasné dvojky. Při zranění Jardy Pavelky tým skvěle podržel a skvělé výkony potvrzuje během celého ročníku, a proto se vedení s tímto mladým gólmanem rozhodlo prodloužit smlouvu o rovnou další dvě sezóny!

Marku gratulujeme k prodloužení kontraktu. Potěšila tě tahle nabídka?

Ano, jsem určitě rád, že jsem v Prostějově dostal důvěru a můžu tady i nadále pokračovat.

Proč ses rozhodl pokračovat právě v Prostějově?

Prostějov mi dal důvěru a to je určitě jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl zde zůstat. Navíc jsou tady skvělé podmínky díky Statutárnímu městu Prostějov a velice ambiciózní tým.

Zatím jsi toho odchytal víc, než bylo v plánu. Těší tě tahle důvěra?

Ano, to moc lidí nečekalo, že bych mohl dostat takovou důvěru a mít odchytaných tolik zápasů a já jsem za to určitě rád, že mi trenéři věří a nebojí se mě tam dát.

Chytáš svoji první kompletní sezónu v první lize, ale nejde to na tobě vůbec znát a působíš v bráně velice klidně. Co ti nejvíce pomáhá se takto skvěle koncentrovat a neřešit nic ostatního?

Tak já už jsem v první lize chytal dva roky zpátky nějaké zápasy, když Havířov zrovna padal. Snažím se, abych nijak nepanikařil, vypadal co nejjistěji a měl pozitivní vliv na tým. A nejvíc mi určitě pomáhá dobrá příprava v tréninku, když vím, že jsem pro to udělal maximum a mám z toho tím pádem dobrý pocit do zápasu.

Nově máš za kolegu i Darka Bartošáka, který posílil tým před blížícím se play-off. Cítíš, že se konkurence zvýšila?

Určitě je dobré mít zdravou konkurenci, kdy vás to žene k lepším výkonům jak na tréninku tak v zápase, že chcete být lepší než ten druhý a navzájem se překonávat, ale určitě se i podporovat.

Věříš, že v play-off se můžeme dostat až tam, kam si letos všichni přejí?

Věřím, že máme kvalitní tým a můžeme to dotáhnout tam, kam si všichni přejeme.