V zápase pětačtyřicátého kola nás čeká poněkud oblíbený soupeř, kterým bude jihlavská Dukla. I přes to, že jsme však s klubem založeným roku 1956 získali letos zatím sedm bodů z devíti možných, je potřeba dbát v sobotním duelu pozoru. Jihlava má totiž solidní bodový polštář pro postup do předkola, od jistého čtvrtfinále ji však dělí pouhé tři body.

Z posledních tří kol však Dukla zapsala stejný počet porážek, obdržela 15 gólů a stala se čtvrtým nejhorším týmem, co do počtu inkasovaných branek. Odhadovat tedy nestranně průběh sobotního duelu je s blížícím se koncem sezóny poněkud tvrdý oříšek.

ZAPOMENUTÉ KRÁLOVSTVÍ VYSOČINY:

Pro úspěch v utkání bude potřeba prolomit velmi dobře sestavené obranné řady. Dukelská defenziva totiž hraje takovým stylem, který jejím soupeřům povolí v průměru vystřelit na bránu maximálně šestadvacetkrát v jednom zápase. To je třetí nejlepší defenzivní výkon hráčů před brankářem napříč celou Chance ligou. Horší už je to v takových přesilovkách…

Početní převahy našeho nadcházejícího soupeře jsou totiž statisticky druhé nejhorší v celé soutěži. Dukla zatím hrála 162 přesilových her, z nichž využila pouhých 20, což je ani ne 13 % úspěšnost v této herní činnosti. Co se oslabení týče, tak tam Jihlava spadá do zlatého středu tabulky. Toto umístění si vysloužila více než 81 % zlikvidovaných přesilovek svých protivníků.

DUKELŠTÍ HRDINOVÉ:

Jihlavský prostor mezi třemi tyčemi už druhým orkem z pozice jedničky patří Adamu Beranovi. Čtyřiadvacetiletý brankář letos pošilhává po nejvyšších příčkách v brankářských tabulkách, když podle průměru 2,1 obdržených gólů za zápas patří v této statistice do nejlepší trojky Chance ligy. Beran se navíc chlubí více než 92% úspěšností zásahů doplněnou o jedno čisté konto.

S hokejem začal v nedalekém Havlíčkově Brodě, nakonec však s občasnými přestávkami skončil v Jihlavě. Řeč je o Filipu Dundáčkovi, aktuálně druhého nejvytěžovanějšího obránce svého celku, který navíc získal 15 kanadských bodů (4+11). Platný je mimo jiné v přesilovkách, ve kterých asistoval na gól hned šestkrát, polovina jeho branek je pak registrována jako vítězná.

Nejproduktivnějším hráčem Dukly je centr druhé formace, Tomáš Havránek. Ten zatím naskočil do všech zápasů, v nichž posbíral 12 přesných zásahů a 21 přihrávek. Z osmašedesáti střel jde o úspěšnost střelby větší než 17 %, a to jej staví do role druhého nejpřesnějšího kanonýra mužstva, za které nastupuje. Je také stabilním článkem přesilovkové formace a v tabulce pravdy má psáno +8.

Šimon Jelínek nastupuje jako křídlo zmiňovaného Havránka a umí být rozdílovým hráčem. Svědčí o tom 15 gólů, z nichž rovná třetina zařídila týmu Jihlavy výhru v zápase, doplněných o 6 asistencí. Jelínek je o parník nejčastěji střílejícím hráčem Jihlavy, jelikož ran na bránu v této sezóně vypálil už 120. Zkrátka, jde o jednu z hlavních tváří Dukly, která je opěrným pilířem ofenzivních akcí.

Pár slov si zcela jistě zaslouží také Tomáš Čachotský. Ten na sebe ve svých 42 letech bere naprosto největší porci ice-timu (téměř 20 minut za zápas), kterou okořenil 11 góly a 18 přesnými přihrávkami na ně. Naprosto skvělý příklad pro jinak průměrně čtyřiadvacetiletou soupisku, který svým nástupcům ukazuje také to, jak se dávají góly v oslabení (2) anebo branky které rozhodují utkání (3).

O KAPKU LEPŠÍ ZÁPAS

Sobotní duel s Jihlavou bude o kapku lepší! Letos se totiž už pátým rokem stejně jako ostatní kluby účastníme projektu, který pomáhá potřebným v boji proti rakovině. Během utkání se tak na ledě bude na ledě prohánět Matouš Venkrbec s oranžovými prvky na dresu, a nejen ten jeho si posléze budete moct vydražit v charitativní aukci, jejíž výtěžek poputuje právě na boj s touto nemocí.

Přispět můžete také během samotného utkání, jelikož v prostorách stadionu budou operovat dobrovolnice s oranžovou kasičkou, jimž můžete v rámci projektu O kapku lepší hokej věnovat jakoukoliv částku.

SRAZ NA TRIBUNÁCH!

První únorová sobota má jasný program, kterým je naše střetnutí s jihlavskou Duklou. Na našem zimáku se tradičně od 17 hodin bude svádět boj o důležité body do tabulky, jejichž konečné zúčtování už pomalu ale jistě klepe na dveře. Jak se důležitá chanceligová měna rozdělí v utkání pětačtyřicátého kola, to nejlépe zjistíme přímo na tribunách našeho domovského stánku, tak doufáme, že se nás tam sejde co nejvíc!