Reprezentační přestávka se chýlí ke svému konci, a Chance liga tak pomalu, ale jistě, znovu načne svůj program. Soupeřem pro její šestačtyřicáté kolo nám budou frýdeckomístečtí Rysi, kterým aktuálně patří dvanáctá příčka v tabulce. Z posledních tří zápasů však získali 8 bodů, takže zápas v hale Polárce rozhodně nebude ten z jednodušších. Utkání startuje již v 17.00.

Proti moravskoslezskému celku jsme v letošní sezóně nastoupili třikrát a pokaždé z toho byl plný bodový zisk. Na tamním ledě se nám dokonce Rysy podařilo vynulovat a domů si odvést výhru s čistým kontem v zádech. Podaří se nám v pondělí zopakovat podobný kousek?

V RYSÍM TÁBOŘE:

V cestě za úspěchem nám domácí budou chtít zabránit mimo jiné díky přesilovým hrám. Ty, které sehrává Frýdek-Místek, jsou totiž naprosto nejlepší v celé soutěži a jejich sílu už pocítily snad všechny týmy. Více než 26,5 % početních převah, které jsou nařízeny ve prospěch Rysů, končí vstřeleným gólem.

Co si naopak hokejisté z Frýdku hlídají, to je hra v oslabení. Celek, se kterým ze startu pracovního týdne změříme síly, je totiž třetím nejčistěji hrajícím napříč Chance ligou. Svěřenci Martina Hrnčára natropili pouze 384 trestných minut, což z nich dělá jeden ze tří týmů, které se v této statistice ještě nepřehouply přes čtyři sta.

VELITELSKÝ ŠTÁB FRÝDKU:

Členem tamního brankářského tandemu je gólman, který úspěšností svých zásahů patří na čtvrtou nejvyšší pozici v Chance lize. Vojtěch Mokry si totiž v této statistice zajistil čísla vyšší než 94,5 %, což je čtvrtý nejlepší počin mezi maskovanými muži ze všech čtrnácti týmů. Pyšní se také pátým nejvyšším počtem zákroků (791), které musel předvést, aby pomohl svému týmu.

Výběru, se kterým se v pondělí setkáme, stejně tak slouží Filip Haman. Pětadvacetiletý obránce původem z Brna, který zvládl odehrát všech 44 dosavadních zápasů a připsat si v nich 16 kanadských bodů (4+12). S více než jednadvacetiminutovým ice-timem se jedná o nejvytěžovanějšího bruslaře frýdeckomísteckých hokejistů, a zároveň také o druhého nejproduktivnějšího beka.

Kdo ve Slezsku tabulku produktivity vede, to je Vladimír Svačina. Trojnásobný šampion České republiky s Třincem hájí barvy partnerského Frýdku třetím rokem a koho jiného si přát na předávání zkušeností mladším. Svačina se totiž v ne zcela přesvědčivě hrajícím klubu letos prezentoval 10 vstřelenými góly, ke kterým přidal 27 asistencí. Téměř polovinu ze svých kanadských bodů (18) získal při smrtonosných Rysích přesilovkách.

Právě od Svačiny se mimo jiné snaží okoukávat co největší porci umu mimo jiné Oskar Haas. A když se podíváme na čísla, tak je jasné, že tento mladý, dvacetiletý forward, je pozorným žákem. S jedenácti brankami mu totiž patří post druhého nejlepšího kanonýra svého týmu a stejně tak co se do počtu střeleckých pokusů týče. Na branku soupeřů jich vyslal už 121.

Frýdecký kádr může nabídnout také stříbrného medailistu ze šampionátu hráčů do osmnácti let. Jejím majitelem se v sezóně 13/14 stal Radek Veselý, který si hokej vyzkoušel ve Finsku nebo vloni také v Rumunsku. Za Rysy v letošní sezóně získal 22 kanadských bodů (9+13) a je jedním z mála tamních hokejistů, kteří mají v tabulce pravdy kladné číslo (+2).

HURÁ DO SLEZSKA!

Město na soutoku řek Ostravice a Morávky nás v aktuálním ročníku Chance ligy hostilo už jednou a vydalo nám na cestu zpátky všechny tři body. Ne jinak tomu doufáme bude v pondělí, kdy na frýdeckomísteckém ledě zahájíme poslední dějství základní části. Začíná se lámat chleba a každý získaný/nezískaný bod už může ovlivnit tu nejdůležitější část sezóny – play off.