Sedmačtyřicáté kolo Chance ligy klepe na dveře našeho zimáku, kam se ke středečnímu duelu chystají znojemští Orli. Jihomoravané ze třináctého místa bojují o každý jeden bod, kterým by se vzdálili sestupové příčce. Ta aktuálně patří Slavii, rozdíl mezi těmito dvěma celky je ale pouze jednobodový. Náš opeřený sok tak bude mít o motivaci postaráno, a do utkání navíc půjde s výhrou 5:0 proti Třebíči v zádech.

Se Znojmem jsme letos měřili síly třikrát a pokaždé jsme si ze vzájemného zápasu odnesli výhru. Orlí hnízdo jsme vyloupili dvakrát po výhrách 5:3 a 4:2, na našem ledě jsme pak zaregistrovali vysokou výhru 7:3. Na takové výsledky by bylo potřeba po pondělním nezdaru ve Frýdku-Místku co možná nejidentičtěji navázat.

FORMA JIHOMORAVANŮ:

Během středečního klání proti nám nastoupí pátý nejčistěji hrající celek soutěže. Svěřenci Václava Baďoučka natropili pouze 427 trestných minut, což je dalo by se říct takový zlatý střed. Nejlépe je na tom totiž se 316 minutami Sokolov, nejhůře zase Litoměřice s 526.

Jenomže… I když Orli v oslabení netráví až tak moc času, umí pro ně být velmi nepříjemné. Hokejisté z města na Dyji totiž ubránili pouze necelých 79 % přesilových her soupeře, což je nejhorší výsledek napříč celou soutěží. Malinkou náplastí na tuhle statistiku může být fakt, že Znojmo ve vlastním oslabení vstřelilo dva góly.

VÝBĚR Z BOBULÍ:

Velké naděje v bojích o udržení vkládají Jihomoravané do Dominika Groha. Jinými slovy do čtvrtého nejvytíženějšího gólmana celé Chance ligy, který pochytal už 916 střeleckých pokusů ve 35 zápasech. Tím si zařídil více než 91 % úspěšnost zákroků podpořenou dvěma čistými konty a shodným počtem gólových asistencí.

Ze znojemských obranných řad naprosto vyčnívá Jan Bartko, který se během minulé sezóny ve 22 zápasech představil také v našem dresu. V kraji vína letos za 46 utkání posbíral 24 kanadských bodů (6+18), z nichž dvě třetiny připsal na své konto při hře pět na pět. Během zápasu obvykle naskočí do 26 střídání, díky čemuž jeho průměrný ice-time činí přes 20 minut během jednoho duelu.

Nejproduktivnější hráč a zároveň nejlepší střelec. To je v týmu, jehož domovem je Nevoga aréna Tomáš Svoboda. Zkušený šestatřicetiletý odchovanec Litoměřic obléká orlí dres pátou sezónu a služby které nabízí, rozhodně nejsou k zahození. Je totiž autorem 19 gólů a stejného počtu asistencí, doplněných o neuvěřitelných 17 plusových bodů v tabulce pravdy.

Přesilovky Znojma má pod taktovkou Jan Hruška. Držitel dvou extraligových titulů s brněnskou Kometou, který je však druhou sezónou stabilním článkem kádru Orlů. U nich letos nasbíral 29 kanadských bodů (12+17), přičemž 10 z toho získal ve zmiňovaných početních převahách. I ve 38 letech je tak více než plnohodnotným členem jihomoravského klubu.

Dalším zajímavým jménem na soupisce našeho středečního soupeře je Radim Matuš. Ten zatím nevynechal ani jeden ze 46 zápasů, ve kterých si připsal 7 gólů a 10 asistencí. Na ledě v součtu všech zápasů strávil nejvíce času hned po dříve zmiňovaném Bartkovi a jeho síla je také v defenzivní práci. I z pozice forwarda je totiž podepsaný pod 26 zblokovanými střelami.

LETKA PROTI LETCE!

Souboj dravců napíše už ve středu své čtvrté letošní pokračování, které může mnohé napovědět. Ve hře jsou důležité body, které nám ve finálním součtu mohou zařídit postup ze čtvrtého místa, a tudíž výhodu domácího prostředí, naopak z pohledu Orlů je ve hře záchrana účasti v Chance lize i pro příští ročník. Kdo bude svému cíli blíž, to je otázka, kterou začneme rozplétat od středečních 18 hodin na našem zimním stadionu.