Čeká nás duel osmačtyřicátého kola proti Kolínu, což mimo jiné znamená, že do konce základní části zbývá pět zápasů. Ten sobotní bude neméně důležitější než středeční střetnutí se Znojmem. Na naše konto by totiž bylo vhodné přispat další tři body a přiblížit se jistotě postupu ze čtvrtého nebo lepšího místa, hosté by oproti tomu velmi rádi navýšili náskok na posledním místě, které zajišťuje postup do předkola play-off.

Co se letošních vzájemných duelů týče, statistika z nich hovoří kladně pro nás, jelikož naše parta v prvních dvou střetnutích zvítězila čistě, při posledním utkání se pak musela před soupeřem sklonit po samostatných nájezdech. Zmiňovaná porážka v kombinaci se středeční výhrou kolínské party 7:0 (!) pro nás však znamená zdvižený prst.

BOJOVNÍCI O PŘEDKOLO:

Oproti předpokladům spojených s desátou příčkou tabulky Chance ligy, se Středočeši mohou pyšnit druhou nejlepší hrou v početní nevýhodě. Bojovníci vedení trenérem Šťastným se vypořádali s více než 84 % oslabení, do kterých byli uvrženi a lépe je na tom pouze téměř suverénní Poruba. Na třetí nejtrestanější tým celé soutěže, z jehož řad pruhovaní muži vylučovali už 185krát se jedná o velmi slušný počin.

Zlepšení by si ale kolínští hokejisté přáli směrem dopředu. Práce v útočném pásmu totiž vázne, což dokládá druhý nejmenší počet vyslaných projektilů ze všech týmů (1271) a 107 vstřelených gólů. Méně jich v tomto ročníku zapsali pouze přerovští Zubři. Pro porovnání, naše letka ohrozila svatyni soupeře 1524krát, což je třetí nejvyšší číslo.

STATNÉ KUSY NA SOUPISCE:

Snad jako by letos útočil na šňůru hokejisty Brenta Burnse hrajícího v kanadskoamerické NHL, který nastoupil do 813 zápasů v řadě. Kolínský brankář Jakub Soukup bude mít sice co dělat, aby tuto metu pokořil, za sedmačtyřicet kol Chance ligy však nastoupil mezi tři tyče v úctyhodných 43 utkáních! Z nich v 19 případech odcházel jako vítěz, 24 duelů pro něj a jeho spoluhráče skončilo prohrou. Držitel extraligového titulu z roku 2015 je majitelem úspěšnosti zásahů atakující 92,5 %, a také třetího nejvyššího počtu výher mezi všemi brankáři. Z maskovaných mužů předvedl nejvíce zákroků ze všech (1216).

Obrannému valu Kolína vévodí osmadvacetiletý René Piegl. Druhý nejvytěžovanější bruslař svého týmu během zápasu operuje na ledě více než jednu třetinu, a i přes svou defenzivní pozici se zodpovědně stará o produktivitu. Góly sice vstřelil jenom 3, na dalších 12 však přihrál, a tak se s útočníkem Ouřadou dělí o druhou příčku nejlepších kozlích nahrávačů. Třetinu z gólových přihrávek má na svědomí v přesilovkách.

Matěj Chalupa je cestovatel mezi nejvyšší tuzemskou soutěží a Chance ligou, ve které za Kozly letos odehrál 21 zápasů. I méně než poloviční porce z dosavadně uskutečněných utkání mu však stačí na to, aby byl s 12 brankami veden jako nejlepší střelec středočeského celku a pouze o bod zaostával za svým nejproduktivnějším spoluhráčem. Zkušenosti s extraligovým hokejem mimo partnerský Hradec Králové dříve sbíral třeba v Litvínově nebo karlovarské Energii, což se při jeho toulkách po chanceligových kluzištích projevuje nejen na zmiňovaném bodování.

Tomu v Kolíně o jeden vzpomínaný bod vládne Josef Skořepa. Dvaačtyřicetiletý forward, který s hokejem začínal v Nymburku je ztělesněním slova „zkušenosti,“ kterými oplýval mimo jiné v posledních osmi letech mezi mantinely na dnes už zbouraném Horáckém stadionu v Jihlavě, kde pět let dělal také kapitána. I přes na hokej pokročilý věk předvádí úctyhodné výkony, jelikož letos nevynechal jediné utkání a získal 22 kanadských bodů (8+14).

S nadsázkou by se tak dalo říct, že Skořepa by některým svým spoluhráčům mohl dělat otce. Jedním z adeptů by byl jednadvacetiletý křídelník první formace Stanislav Vrhel. Juniorský reprezentant nastoupil na mezinárodním za kategorie hráčů do sedmnácti, osmnácti i dvaceti let, do dospělého hokeje nejdřív nakoukl v Chomutově a také ve finském Lahti. Aktuální sezónu se rozhodl strávit ve městě na Labi, kde se prezentuje 11 góly a 8 přihrávkami. S 91 střeleckými pokusy je jedním z nejaktivněji střílejících hokejistů Kolína.

NENÍ NA CO ČEKAT!

Po středečním duelu na domácím ledě se hned v závěsu můžeme těšit na další představení našich hokejistů. To je na programu od sobotních sedmnácti hodin, kdy bude vhozeno úvodní buly osmačtyřicátého kola. Zbývá pět zápasů a patnáct bodů. Každý z nich může mít v konečném zúčtování cenu zlata a my víme, že s vámi v zádech se nám o ně bojuje mnohem lépe! Tak tedy v sobotu od 17 hodin jako obvykle. My na ledě, vy na tribunách.