Kulaté padesáté utkání letošního ročníku Chance ligy se připravuje na našem zimním stadionu, kde se už tuto sobotu porveme o tři z posledních devíti bodů. V cestě za jejich ziskem nám bude stát Horácká Slavia Třebíč, která v tabulce dlouhou dobu držela čtvrtou příčku, na tu ale po její čtvrteční prohře s Kolínem zamířily Litoměřice.

Bílé hvězdy tak mají o motivaci postaráno a do karet jim hraje také fakt, že v aktuálním ročníku ze vzájemných střetnutí brali všechny body. V KHNP aréně jsme výběru trenéra Kamila Pokorného podlehli 0:3 a 1:4, na domácím ledě pak přišel výsledek 1:3. To je něco, co se musí změnit, a kdy jindy si dojít pro takovou psychickou vzpruhu než v době, kdy na dveře klepe play-off!

V TŘEBÍČSKÉM PODZÁMČÍ:

Cesta za zmírněním této nepříznivé bilance ale určitě nebude procházka růžovou zahradou. Horácká Slavia totiž na bránu svého soupeře pravidelně pálí více než devětadvacetkrát během jednoho zápasu, zatímco ostatním týmům dovolí její hráči ohrozit svého brankáře nanejvýš pětadvacetkrát během šedesáti minut. Statisticky tak gólmani celku z Vysočiny mají nejméně práce hned po brankářích ze vsetínského Lapače.

Početní nevýhody se v Třebíči nejspíš dvakrát nebojí. Nejen že Bílé hvězdy jsou čtvrtým nejčistěji hrajícím týmem (dohromady nastřádaly pouze 429 trestných minut), když už ale rozhodčí z řad tohoto týmu vylučují, může se parta okolo kapitána Bittnera uklidnit pohledem na procentuální úspěšnost svých oslabení. Za letošek jich totiž ubránili více než 82 %, což je čtvrté nejlepší číslo. Lépe jsou na tom pouze dva adepti na celkové prvenství (Poruba a Vsetín), ale i Kolín.

BOJOVNÍCI O TOP ČTYŘKU:

Jedním z gólmanů, kteří mají díky dobré defenzivní hře svého týmu ne zrovna dvakrát moc práce, je v Třebíči Jan Mičán. Ten se v probíhající sezóně může pyšnit průměrem 2,09 inkasovaných gólů během jednoho klání, čímž dýchá na záda esům ligy jako je přerovský Postava nebo porubský Dolejš. Mičána jsme měli možnost sledovat ve 33 zápasech, z nichž v 19 případech odcházel jako vítěz. Více výher mají na kontě pouze tři brankáři.

O post před ním, tedy v obraně, hraje v Třebíči mimo jiné Miha Štebih. Rodák ze Slovinského Mariboru a držitel tamního titulu přišel na Vysočinu rok po angažmá ve francouzském Nice, Česko pro něj ale rozhodně není neznámou zemí. Na začátku minulé dekády totiž oblékal dresy jihlavské Dukly, Pelhřimova, Mladé Boleslavy a také Třince. Za Horáky se v Chance lize zatím prezentuje 23 kanadskými body (6+17) a druhým nejvyšším ice-timem (přes 23 minut na zápas).

Naprosto nezastavitelnou kometou této sezóny je Martin Dočekal. Ten svému mateřskému klubu vrací všechno, co od něj v začátku kariéry dostal a nyní ho táhne za úspěšnou sezónou. Konkrétně jako nejlepší střelec soutěže (rovných 30 gólů), nejlepší nahrávač ligy (31 asistencí), a samozřejmě tedy i nejproduktivnější hráč celého ročníku. V Třebíči se tak nejspíš i ten největší ateista modlí za to, aby Dočekal zůstal zdravý pro vyřazovací boje.

Důležitou součástí výběru, který bude útočit na čtvrtou příčku po základní části, je také Ladislav Bittner. Zkušený hokejista vychovaný juniorkou extraligového Liberce je se 17 trefami druhým nejlepším střelcem svého týmu, v kombinaci se 14 nahrávkami se z něj stává také druhý nejproduktivnější článek mužstva. Zajímavá je také jeho prezence na vhazování. Těch totiž v letošní sezóně absolvoval téměř 900, a je tak jedním ze sedmi playerů, které v těchto minisoubojích vídáme nejčastěji.

Se dvěma zmiňovanými forwardy létá po ledě během přesilovek Michal Vodný. Hokejista původem z Uherského Hradiště, který za nedaleký Zlín a posléze Olomouc v šesti sezónách vyzkoušel nejvyšší tuzemskou soutěž. V dresu Třebíče Vodný letos pokračuje v trendu dvou předchozích ročníků, kdy útočil na metu 30 kanadských bodů, ke kterým se velmi přiblížil díky přesilovým hrám. V nich se totiž jednou zapsal mezi střelce, 12krát ale jako nahrávač.

DO ZBRANĚ!

Už se nám to blíží! Od části sezóny, na kterou všichni čekáme, nás dělí poslední tři mistrovská klání, v nichž změříme síly s týmy z horní třetiny tabulky. První na řadě je Třebíč, která na náš stadion dorazí už v sobotu. Je nejvyšší čas zlomit nepříznivou bilanci, kterou v této sezóně s našim nejbližším soupeřem máme, a pokoušet se o to budeme klasicky od 17 hodin!