Sedmou ofenzivní posilou je Denis Kindl! Zkušený útočník přichází od zlínských Beranů, se kterými se stal v předloňské sezóně mistrem ligy a v loňském ročníku hrál opět finále. Denisi vítej!

Extraligou ošlehaný forward má v nejvyšší soutěži odehráno přes 200 zápasů a druhé nejvyšší soutěži dokonce přes 350. Dvakrát hrál také baráž - jednou o Tipsport extraligu a jednou o Chance ligu. A právě tyto skvělé zkušenosti bude chtít uplatit v Prostějově.

"Kluk, který své spoluhráče i trenéry nikdy nezklame. Vždy tvrdě pracuje pro tým a odplatou mu je to, že platí za typ hráče, který umí vítězit. Sedm vítězných sérií v play-off v kuse hovoří za vše. Vítězství v play-off je i naším cílem, a proto jsme o Denise velmi stáli," prohlásil o posile hlavní kouč Martin Janeček.

Jednatřicetiletý forward tak po 2 sezónách opouští zlínské Berany.

"Určitě se moc těším. Prostějov je ambiciózní klub, který hraje poslední roky na špici tabulky a prezentuje se ofenzivním hokejem. Cílem bude se v play-off dostat co nejdále," říká Denis Kindl.


KINDL: Těším se na novou výzvu

Jak probíhala jednaní s naším klubem?

Jednání probíhali víceméně mezi trenéry Janečkem a Majerem. Finální jednání bylo pak s panem Luňákem, kdy jsme měli dlouhou schůzku, ale následně jsme se dohodli rychle.

Poslední dvě sezóny jsi strávil ve Zlíně. Co bylo tvým impulsem pro změnu?

Impulsem bylo hlavně to, že místní trenéři znají mě a já je. Ve Zlíně se změnilo vedení, trošku trenéři, takže to hrálo také nějakou roli. Myslím si, že jsem tam zanechal dobrou stopu, protože dvě finále a z toho jedno vítězné je úspěch. Teď se ovšem těším na novou výzvu v Prostějově.

Radil ses o Prostějovu i s nějakým současným hráčem našeho klubu?

Neřekl bych, že jsem se úplně radil, ale s nějakýma klukama jsem se bavil. Hlavní byl zájem Prostějova a to mě moc těšilo.

Máš velké zkušenosti s extraligou i Chance ligou. Jak je budeš chtít nejlépe uplatit?

Ano zkušenosti mám a jsem si vědom, že moje role bude stěžejní v tomto týmu, čemuž se nebráním. Důležité budou týmové výsledky, které když budou dobré, tak pak se to může odrazit i u jednotlivců. Chci být také nápomocný mladým klukům, ať se mohou zlepšovat a posouvat.

Tvojí výhodou je také hokejka napravo. Bavil ses už s trenéry, jestli tě budou využívat do přesilových her?

O nějaké roli jsme se bavili, samozřejmě teď je ještě léto. Všechno se ukáže až na ledě. Vím, že nějakou kvalitu na přesilovkách bych měl mít, ale je to ještě hodně daleko. Bude to hlavně o výkonech a o práci celého týmu.


STATISTIKY DENISE KINDLA