Vedení si na konec května připravilo výtečnou zprávu. Do klubu se vrací slavný odchovanec Antonín Honejsek! Tondo vítej zpátky doma!

Tvořivý forward hrál mnoho let u zlínských Beranů, ale v loňské sezóně si vyzkoušel i angažmá ve Francii. V průběhu riočníku poté přestoupil do Poruby, ze které přichází právě teď.

"Tonda je klasický herní typ, který chce tvořit a hrát na puku. Jednoznačně je skvělou variantou do přesilových her. Navíc je to prostějovský odchovanec, což je určitě pro naše fanoušky vítaným bonusem," těší se na tvořivého útočníka hlavní kouč Janeček.

Dvaatřicetiletý útočník ošlehaný více jak 550 extraligovými zápasy se tak vrací tam, kde s hokejem začínal.

"Těším se strašně moc. Už je to pěkně dlouhá doba, co jsem naposledy na sobě měl jestřábí dres," usmívá se odchovanec Antonín Honejsek.


HONEJSEK: Vrátit se domů dávalo největší smysl

Kdy došlo na první jednání s vedením?

Hned po skončené sezóně. Nebylo to tak, že bychom byli v kontaktu delší dobu, spíš se to upeklo během opravdu krátké chvíle.

Byl návrat domů tvojí hlavní prioritou?

Rozhodně byl. Během kariéry jsem byl přesvědčený, že za Prostějov jednou nastoupit chci a vrátit městu to, že mě tady naučili hrát hokej. Na druhou stranu jsem nečekal, že to bude takto brzo, ale momentálně mi to dávalo největší smysl.

Jaký to byl pocit vejít poprvé do naší kabiny? Přece jenom se toho tady hodně změnilo.

Jestli si dobře pamatuji, tak jsem odcházel v roce 2006 a od té doby se to tady změnilo prakticky k nepoznání. Je tu vidět kus velké práce a musím říct, že prostředí působí velmi profesionálně.

Máš odehráno přes 550 zápasů v extralize. Jak budeš chtít tyto zkušenosti nejlépe zúročit v Prostějově?

Budu chtít určitě zažít týmový úspěch, jít příkladem jak na ledě tak i mimo něj a snažit se pomáhat mladším hráčům tak, jako když jsem byl mladý já a nechal se učit od starších.

Poslední sezónu po přesunu z Francie jsi toho v Porubě bohužel nestihl odehrát moc díky zranění. Jsi nyní plně připraven?

Minulá sezóna byla turbulentní. Návrat z Francie, zlomený kotník, takže proto jsem rád, že jsem plně připraven a můžu trénovat na sto procent.

Jak probíhá tvoje aktuální letní příprava? Na co se nejvíce zaměřuješ?

Hraju fotbal, jezdím na inline bruslích, každý den jsem v posilovně, takže se nedá vyloženě říct, na co se nejvíce zaměřuji, ale snažím se zlepšovat ve všech aspektech.


V sobotu tě fanoušci budou moci osobně potkat na dětském dni. Těšíš se na ně?

Těším se na ně moc, doufám, že jich přijde co nejvíce a společně si to užijeme. Dokonce přemýšlím v průběhu léta, ale i v sezóně o nějakých skupinových trénincích pro děti v Prostějově, abych jim předal to, co jsem se během kariéry všechno naučil a pomohl jim v jejich rozvoji a snech. Uvidíme.


STATISTIKY ANTONÍNA HONEJSKA: