Další staronová posila podepsala v našem týmu novou smlouvu. Řeč je o obránci Janu Zdráhalovi, který Prostějov zná velmi dobře. Čerstvě třiatřicetiletý bek je další významnou posilou výběru Martina Janečka!

Obránce, který strávil posledních 5 sezón v pardubické organizaci se vrací zpět.

"Honza jednoznačně komplexní TOP obránce, který určitě dostane prostor dát týmu zkušenosti i kvalitu," má jasno o kvalitách a zkušenostech Honza Zdráhala trenér Janeček.

Zdráhal v Prostějově působil již v sezóně 2018/19 a nasbíral zde 28 bodů bude chtít navázat na svoje tehdejší výkony.

"Těším se velmi. Na Prostějov mám výborné vzpomínky a to, že byl o mě zájem beru jako znamení toho, že jsem tu odváděl dobré výkony a rád bych na to navázal i v nadcházející sezóně," říká s úsměvem staronová posila.


ZDRÁHAL: Prostějov? Výborné vzpomínky

Co tě přesvědčilo o tom, že se po 5 sezónách vracíš zpět?

Přesvědčil mě zájem a ambice, které mi přednesl pan majitel s trenéry, jejich vize a přístup, který se mi zamlouval už od prvního kontaktu a to i z toho důvodu, že sám osobně mám podobné ambice a pohled na hokej.


Budeš patřit k těm urostlějším v týmu, takže můžou se fanoušci např. těšit na tvrdší hru od tebe? Třeba něco jak od Radka Gudase na MS?

Úplně si nemyslím, že jsem nějak urostlý, byly doby kdy tomu tak bylo, ale samozřejmě, když je možnost hru přitvrdit, tak se tomu nevyhýbám. Ze soubojů neuhýbám, ale určitě to nesnese zrovna toto srovnání. (úsměv)

Když jsi tu naposledy působil, nasbíral jsi jako obránce fantastických 28 kanadských bodů ve 42 zápasech. Bude tvým cílem i tohle zopakovat?

Myslím si, že z osobního hlediska se jednalo o jednu z individuálně nejvydařenějších sezón v Chance lize. Ovšem mým cílem bude jednoznačně týmový úspěch a pokud k tomu přispěji nějakým větším počtem bodů, tak tím jedině dobře.

Jak probíhá tvoje aktuální individuální letní příprava? Zaměřuješ se na něco?

Příprava jde zatím výborně, bez nějakého zranění. Probíhá od pondělí do soboty ve více fázích denně a jedná se o komplexní přípravu, která se s blížícím začátkem ledů bude více specializovat a doufám, že na led přijdu skvělé připraven a hlavně po zdravotní stránce v pořádku.

Za těch 5 let se zázemí i zimní stadion hodně proměnil. Byl jsi příjemně překvapen?

Zatím jsem se se vším zázemím nestihl pořádně seznámit, ale co si pamatuji, tak již v době co jsem tu byl, bylo prostějovské zázemí na vysoké úrovni a to se teď ještě posunulo k lepšímu.


STATISTIKY HONZY ZDRÁHALA