Dalším navrátilcem je šikovný obránce Jiří Klimíček, který se vrací po 2 letech strávených v Porubě. Jirko vítej zpátky v Prostějově!

Jednatřicetiletý bek zná Prostějov moc dobře ze sezóny 2021/22, kde byl velice důležitým hráčem při cestě za prvním úspěšným čtvrtfinálem.

"Urostlý herní obránce, kterého síla je ve hře s kotoučem. Bude jednou z TOP variant do přesilových her. Jirka zná naše prostředí a časy v prostějovském dresu patří k těm jeho nejvýraznějším. Jeho zájem hrát v dresu s Jestřábem na prsou byl obrovský, takže tady nebylo potřeba se dlouho rozmýšlet," komentuje kvality nové posily hlavní kouč Martin Janeček.

Na dobrou práci bude chtít navázat v nové sezóně již od začátku.

"Těším se hodně, protože vím, jaké tady jsou ambice a jak je složený tým. Kabina je taky nově zrekonstruovaná, takže se moc těším," říká staronová posila Jirka Klimíček.


KLIMÍČEK: Hlavní byl zájem klubu

Vedení o tvé služby vždycky stálo, ale kvůli rodině jsi musel před 2 lety Prostějov opustit. Byl jsi rád, že tentokrát už bylo možné se vrátit?

Ano okolnosti mi to dovolují, takže jsem samozřejmě rád, že jdu tam kde to dobře znám.

Poslední dvě sezóny jsi strávil v Porubě blízko domova. Jak se ti tam líbilo?

Jsem odchovancem Poruby a naposledy jsem tam hrál v 15 letech, tak jsem se těšil na návrat domů. Myslím si, že jsme tam měli hlavně ten druhý rok super partu a je škoda, že jsme 2 roky po sobě vypadli hned v 1. kole.

Přece jenom Poruba i Prostějov jsou velice ambiciózni týmy, tak co rozhodlo pro Prostějov?

Asi to, že Prostějov Porubu loni 4x porazil. (smích) Ne tak samozřejmě hlavní byl ten zájem, který o mě byl a i to, že jsem zde už působil a dobře to tady znám.


V tabulce jste loni skončili na 1. místě, ale podobně jako tady přišlo rychlé vyřazení v play-off. Čím to bylo?
No čím to bylo komentovat raději nebudu, asi bych jen k tomu řekl, že se to stalo 2 roky po sobě a to asi náhoda není...


Po Kubovi Babkovi a Honzovi Zdráhalovi jsi dalším obráncem, který se po pár letech vrácí zpátky. Máš i z tohohle dobrý pocit? Přece jenom to o nečem vypovídá.

Myslím si, že tým co se tady skládá vypadá velmi dobře a určitě naše cíle budou hrát co nejvýše.

Jsi hodně bodový obránce, poslední roky především v asistencích. Budeš chtít podobnou roli plnit znovu i tady?

Ano určitě se budu snažit tu roli plnit i tady a doufám, že sezóna bude jak z týmového i osobního hlediska co nejlepší.


STATISTIKY JIŘÍHO KLIMÍČKA