Další mladou útočnou posilou je teprve dvacetiletý Michal Tomeček, který v loňské sezóně se 70 kanadskými body ovládl extraligovou ligu juniorů! Tomáši vítej v jestřábím hnízdě!

Mladý forward je tak dalším jasným signálem, že trenérský tým chce vidět rychlejší a agresivnější styl hokej.

"Michal je mladý talent, který si bude chtít vytvořit místo a pozici v týmu. Velmi pracovitý hráč, který loni v extralize juniorů udělal 70 bodů a má v posledních dvou sezonách na kontě 5 extraligových startů," říká na adresu talentovaného mladíka hlavní trenér Martin Janeček.

V loňské sezóně předvedl velký progres a ten bude chtít ukázat i letos v Maxa lize.

"Celkově se na to moc těším, bude to pro mě nová výzva a zkušenost a jsem rád, že to bude zrovna v Prostějově," hlásí nejproduktivnější útočník juniorské extraligy.


TOMEČEK: Největší rozdíl vnímám v systému

Překvapila tě nabídka od našeho vedení?

Z nabídky jsem byl příjemně překvapený, jelikož vím, že Prostějov je ambiciózní tým, který chce vyhrávat a brát jen ty nejvyšší příčky.

Čeká tě první kompletní sezóna mezi muži. Jak se na ni připravuješ a co od ní očekáváš?

Samozřejmě očekávám víc profesionální přístup ve všech směrech. Hokej jako takový bude rychlejší a silovější, na což se připravuji a to jak suchu tak na ledě, nechci nic podcenit.

Nějaké zkušenosti přece jenom máš z extraligy, kde jsi nastoupil k pěti zápasům. V čem byl pro tebe největší skok?

Největší rozdíl jsem vnímal hlavně, co se systému týče. V tom je největší rozdíl mezi juniorským a seniorským hokejem, protože hokej je samozřejmě rychlejší a silovější.

Jsi hodně ofenzivní typ útočníka a body za tebe mluví jasně. Budeš na to chít navázat i v Maxa lize?

Dělám všechno pro to, abych na to navázal. Hodně pracuji na střelbě, stále se chci zlepšovat, tak abych to mohl potom prodat v zápasech.

Co jsou podle tebe tvoje hlavní přednosti?

Moje přednost je střelba a bruslení a k tomu hokejové myšlení, snažím se být na ledě pohyblivý, dynamický útočník a k tomu dávat branky.

Letní příprava se blíží pomalu ke konci. Na čem jsi se svým kondičním trenérem nejvíce pracoval?

Přípravu mám hodně komplexní, ať jsem do sezóny připravený ve všech směrech, ale hodně se zaměřuji na dynamiku, která je jedna z mých předností.


STATISTIKY MICHALA TOMEČKA