Obrovskou posilu si vedení připravilo ještě na konec června. Útočník, který prošel draftem NHL v roce 2014, má za sebou několik startů v juniorských reprezentacích, kanadsko-americké lize a české extralize. Václav Karabáček by tak měl patřit mezi velké tahouny mužstva a pomoci týmu k těm nejvyšším cílům!

Osmadvacetiletý forward strávil poslední sezónu ve Švédsku, ale po roce se rozhodl vrátit se do Česka.

"Pro nás velká naděje do ofenzivy. Vencu jsme si vybrali cíleně do konkrétní role a pozice v týmu. Myslím si, že pokud si vše pro nás i Václava sedne, může být jednou z největších opor Jestřábů," myslí si trenér Martin Janeček.

Hráč, který bude nastupovat s osmičkou na zádech se premiéry v prostějovském dresu už nemůže dočkat.

"Těším se moc, protože Prostějov je tým s ambicemi a očekávání budou velká, takže to bude spousta práce a výzvy. Doufám, že nakonec to budeme my, kdo se bude radovat," říká s úsměvem velká letní posila.


KARABÁČEK: Zájem byl oboustranný

Jak došlo na první jednání s klubem?

Agent mi zavolal a byl tam zájem z obou stran a já vím, že Prostějov je tým s výborným zázemím a ambicemi, takže nebylo co řešit.

Nabídek jsi měl asi více, tak co rozhodlo pro Prostějov?

Něco bylo, ale pro mě byl hlavní ten cíl, jaký je tady nastavený.

Máš velké zkušenosti z kanadsko-americké soutěže, kde jsi čtyři roky po sobě bojoval o NHL. Co ti tohle nejvíce hokejově dalo?

Hokejově asi ta mentalita, jaká je nastavena. Každý chce být ten nejlepší a konkurence je veliká. Navíc jsou tam neomezené možnosti, jak se zlepšovat a každý den chtít být lepší.

Po návratu do Čech jsi hrát chvíli za Kometu a Hradec, ale následně jsi zůstal už v Českých Budějovicích, kde jsi strávil necelých 5 sezón. Jak na Budějovice vzpomínáš?

Když to řeknu od srdce, tak Budějovice jsou naším druhým domovem. Moc se nám tam líbilo a rád na to vzpomínám, protože každý rok tam jezdíme a máme tam spoustu kamarádů. O letní přípravě tam trénuji s mým kondičním trenérem Josefem Žáčkem.

Loni sis vyzkoušel angažmá ve Švédsku, kde je to zase trošku jiný styl hokeje, souhlasíš?

Určitě je tam jiný styl. Více se brání, je tam zarputilý hokej a každý kluk nechá na tom ledě všechno.

V Prostějově bys měl patřit k největším lídrům týmu. Těší tě tahle pozice?

Myslím si, že každý hráč chce být vytěžován co nejvíce a zároveň to musí i dokázat. Začíná to samozřejmě od tréninku a musí se zlepšovat se každý den. Určitě se těším a jsem za to moc rád.

Tvojí výhodou je také hokejka na pravou stranu. Bavili jste se už s trenéry o pozici např. v přesilových hrách?

Ještě jsme to úplně neprobírali. Všechno se řekne, až se všichni společně sejdeme.

Individuální letní příprava se blíží do finiše. Na čem jsi se osobně snažil nejvíce zapracoval?

Osobně jsem se snažil zlepšit v rychlosti, síle a pracovat na mých slabinách a dovednostech na ledě.


STATISTIKY VÁCLAVA KARABÁČKA