První domácí zápas Jestřábů a hned soupeř jako hrom! Do Prostějova zavítali Hodonínští Drtiči, mužstvo, se kterým se čekají hodně vyhecované zápasy. Očekávané drama se však nekonalo. Alespoň ne na hřišti. Jestřábi po úvodní dvacetiminutovce vedli 2:0 a vítězství si už vzít nenechali. Naopak, soupeře zatížili dalšími třemi trefami a i díky vychytané nule Ondřeje Kociána se může na Hané slavit vysoká výhra.

LHK Jestřábi Prostějov - SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 12. Antončík (Belay, Veselý), 20. Stejskal (Duba, Venkrbec), 36. Antončík (Kučera, Belay), 45. Šebek (Černý), 46. Stejskal (Kučera).


Rozhodčí: Vaněk – Matěj, Velinský.


LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Jurík D., Jurík J., Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal


SHK Hodonín: Kotvan (Barus) – Rybalkin, Dvořáček, Kříž, Skočovský, Špok, Kučera, Směřičkq, Smetana, Pokorný, Koukal, Vondráček, Škorík, Peš, Kuba, Velechovský, Jurásek, Vrba, Charvát, Laporte, Miklík


 • Vyloučení
  8:7
 • Využití
  2:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  1180
 • Střely na branku
 • Průběh utkání
  5:0
Hokejisté Prostějova si ve svém prvním domácím utkání šli od samotného počátku za vítězstvím. Svoji převahu v držení puku a množství střel dokázali využít v úvodní branku utkání ve 12. minutě, kdy se z blízka trefil mezi betony brankáře Kotvana Šimon Antončík.

Po dvojici faulů Jestřábů dostali velkou příležitost prosadit se i hosté z Hodonína. V přesilovce 5 na 3 byl blízko srovnání Kříž, jeho projektil minul tři tyče jen velmi těsně.

Minutu před koncem první třetiny si šel sednout na trestnou lavici Vondráček, sotva se však za ním zavřela vrátka, tak Jestřábi společně s obecentsvem slavili druhou branku. Deset vteřin po začátku Vondráčkova trestu se prosadil svým důrazem před brankovištěm Vladimír Stejskal.

Druhou třetinu nezačali domácí Hanáci příliš dobře, za nedovolené bránění šel nejprve pykat David Jurík a pak se stala málo vídaná věc, kdy Jestřábi zapomněli, že hrají oslabení a na ledě jich operovalo nehledě na vyloučeného pět v poli. Přestupek proti pravidlům rozhodčí brzy odhalili a domácí tak šli do tří. V druhé dvojnásobné přesilovce měl Hodonín opět velkou šanci, kdy Pokorný trefil tyč Kociánovy branky, gól však Drtiči ani tehdy vstřelit nedokázali.

Další obrovskou příležitost měl Hodonín už při stejném počtu hráčů na ledě, Velechovského tutovku ale zázračně vychytal Ondřej Kocián.

V následujících deseti minutách se odehrála hluchá pasáž bez velkých šancí a puk se pohyboval zejména ve středním pásmu. Jednalo se ovšem o klid před bouří, která se spustila v závěru prostřední třetiny.

Jednalo se o smršť v podání Jestřábů, kdy jejich jednu šanci střídala druhá a Drtiči mohli být rádi, že se ujala pouze ta Antončíkova. Šikovný prostějovský útočník využil své osamocené pozice v povedený blafák a chladnokrevně vstřelil třetí prostějovský gól.

Hodonín tak měl posledních dvacet minut na to, aby se s výsledkem pokusil něco udělat a alespoň utkání zdramatizovat, Jestřábi svému soupeři však nic nepovolili. Naopak o osudu utkání definitivně rozhodli v přesilovce ze 45. minuty, kdy za záda Kotvana dorážel touš David Šebek. Navíc hned o minutu později popáté rozsvítil brankové světlo Vladimír Stejskal, čímž vyhnal Kotvana na střídačku a jeho místo musel zastoupit Filip Barus.

Zbytek utkání se odehrával hlavně s cílem udržet čisté konto domácího týmu, Kocián však kvůli čistému štítu musel několikrát tasit zazračné zákroky, touha Hodonína po alespoň čestném úspěchu byla totiž dosti vysoká. Poslední destiminutovka však ukázal, že Jestřábi jsou na tom se silami lépe než jeho soupeř a vedení 5:0 dokázali ubránit.

Ohlasy trenérů

Josef Málek (LHK Jestřábi Prostějov): Zápas byl z naší strany hodně nervózní. Moc jsme si zabírali to, o co se dnes hraje. Soupeř přijel výborně připraven. Ze začátku první třetiny jsme dostávali i pod tlak. Naštěstí nás hodně drží nad vodu útočná hra, kdy útočníci umí skórovat skoro z každé pozice. Výborný zápas odchytal Ondra Kocián a i díky němu jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín): Domácí nás předčili v efektivitě, celý zápas šlapali na 100%, šli si za svým cílem. My jsme taky ty šance měli, bohužel bez gólu nevyhrajeme. Dvakrát jsme měli přesilovku 5 na 3, ne že by byla špatně zahraná, ale gól z toho nepadl, takže domácí mají vítězství zasloužené.

Video