Většinu první třetiny jsme v utkání proti Přerovu byli aktivnějším týmem, za což jsme byli odměněni gólovou střelou Marka Račuka. Přerovu se ale ve druhé části podařilo nejprve srovnat utkání, a pak dokonce odskočit do vedení. Za naše barvy v pětatřicáté minutě srovnával Tomáš Hanousek, poslední slovo v prostředním dějství ale měli Zubři, kteří z ní odcházeli s jedním gólem navíc. Už to vypadalo, že z Přerova se budeme vracet s prázdnou, dvanáct sekund před koncem hrací doby ale poslal zápas do prodloužení Marek Račuk! V poslední minutě nastaveného času pak vystřelil výhru 4:3 a bonusový bod pro náš tým Vilém Burian!

HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 22. Černý (Hejcman, Tomi), 30. Jan Svoboda (Goiš), 39. T. Doležal (Březina) – 4. Račuk (Illéš, Forman), 35. Hanousek (Šidlík), 60. Račuk (Hanousek, Ostřížek), 65. V. Burian (Hašek).


Rozhodčí: Čáp, Mejzlík - Augusta, Peluha.


HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – Chroboček, Krisl, Černý, J. Adámek, Cubo, Kudělka, F. Němec – T. Doležal, Pechanec, Březina – Jak. Svoboda, Hejcman, Tomi – Jan Svoboda, Ministr, Goiš – Dobša, Chludil, Nemec.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Poledna, Drtil, Pěnčík, Forman, Kloz – V. Burian, Ostřížek, Z. Doležal – Illéš, Račuk, Fronk – Jiránek, Venkrbec, Maruna – Antoníček, Hašek, Slanina.


 • Vyloučení
  6:3
 • Využití
  2:1
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  1784
 • Střely na branku
  34:55
 • Průběh utkání
  0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4

Derby proti Přerovu začalo za bouřlivé atmosféry obou fanouškovských táborů, které mezi sebou bojovaly už před vhozením úvodního buly. Na ledové ploše se hráči během prvních minut spíš oťukávali, přece jenom jsme ale ve čtvrté minutě mohli sledovat pěknou přihrávku Jirky Fronka, který na ose hřiště vybídl ke střele Kubu Illéše. Jeho pokus sice lapil brankář Postava, gólové radosti jsme se ale dočkali o chvíli později. Lukáš Forman adresoval přesný pas na pravé křídlo, kde byl opět Kuba Illéš, který díky skvělému přehledu o hře, namazal puk přesně na hokejku Marka Račuka! Ten ze slotu prostřelil přerovského gólmana, rozradostnil kotel našich fanoušků a poslal nás do vedení 1:0. Vzápětí jsme po nedovoleném zákroku domácího Adámka sehrávali přesilovou hru pět na čtyři, během které musel své brankářské umění předvádět nejen Postava, ale také Jarda Pavelka. Do úniku se totiž dostal Svoboda a snažil se propašovat puk okolo vyrážečky našeho gólmana. Strážce naší branky ale předvedl jistý zákrok, kterým uklidnil hru. Tři minuty před koncem první třetiny měl Pavelka opět plné ruce práce. Z ničeho nic na něj totiž mířili dva osamocení hráči ve žlutomodrých dresech. Kombinaci Svobody a zakončujícího Tomiho, ale brankář s jestřábem na dresu v naprostém klidu vyřešil, a postaral se tak o to, že po úvodním dějství jsme vedli o jeden gól.

Z počátku druhé třetiny jsme se museli bránit přesilové hře Přerova, která se z velké části Zubrům přenesla z první dvacetiminutovky. Ta byla navíc zesílená poté, co dvě trestné minuty za zdržování hry obdržel Vojta Kloz. Zubři se nastěhovali do našeho obranného pásma a po vyhraném buly se jim díky střele k levé tyči, kterou na Pavelku vyslal Černý, podařilo srovnat skóre utkání. Pár vteřin poté, co se začala psát druhá polovina hanáckého derby, si nešťastný moment vybral Tomáš Hanousek, od jehož hokejky se puk odrazil přesně za záda našeho brankáře, což znamenalo, že poprvé v zápase jsme museli dotahovat. To nám ale netrvalo dlouho! Právě Tomáš Hanousek totiž tvrdou ránou od modré odčinil své předchozí neštěstí, když jediné, co dokázalo zastavit jeho střelu, byla až branková síť za gólmanem Postavou. Na výsledkové tabuli tak svítilo skóre 2:2. V posledních minutách prostředního dějství jsme měli k dispozici další přesilovou hru, na jejímž konci jsme viděli první pěstní souboj, který vzešel z nedovoleného držení hole v podání Marka Račuka, za které posléze musel odpykat dvouminutový trest. Dvacet sekund před návratem našeho forwarda na led se Zubrům podařilo dostat puk za Pavelkovy záda a vzít si zpět vedení v zápase. Od třetí třetiny se tak dalo očekávat mnohé…

Se začátkem poslední části základní hrací doby proti sobě nastupovaly dva celky s naprosto rozlišnými ambicemi. Naši hráči museli co nejvíce puků směřovat do útoku a snažit se o vyrovnání, zatímco Přerovu stačilo držet kotouč v klidu ve své moci na své polovině kluziště. Deset a půl minuty před vypršením řádného hracího času si Honza Slanina vykoledoval faul na Janu Svobodovi, a plný sektor našich fanoušků tak s nadějí vzhlížel k naší přesilovkové formaci. Té se ale nedařilo. Puky jí odskakovaly od hokejek a přihrávky nenacházely své adresáty. Dvě minuty a osm sekund před koncem třetí třetiny bylo ale zaděláno na drama. David Chroboček totiž putoval za katr, což byl signál pro náš trenérský štáb ke svolání oddechového času a naplánování závěrečného náporu. Illéš, Račuk, Ostřížek, Burian, Hašek a Drtil. To byla šestice našich hráčů, vyslaná do boje o všechno. A nezklamala! Obrovský tlak v útočném pásmu vyústil v individuální akci Ostřížka, který na sebe navázal dva obránce a položil na led Postavu. Pak posunul puk na Hanouska, který ke srovnání vybídl Marka Račuka. Zkušený útočník se nemýlil a střelou do horního patra branky poslal zápas za stavu 3:3 do prodloužení.

V nastaveném čase ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Jedné se ale dopustil přerovský maskovaný muž, kterému nevyšla rozehrávka a do šnace rozseknout osud zápasu se dostal Petr Šidlík. Ten ale snad i překvapením z toho, že se k němu puk dostal, nedokázal skákavý kus gumy zpracovat a dostat do branky. Ničemu to ale nevadilo, protože bonusový bod za výhru v prodloužení, nám v jeho poslední minutě vystřelil Vilém Burian!

Ohlasy trenérů

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Jsme rádi že se nám podařilo zvítězit v derby před takhle skvělou diváckou kulisou. Chtěl bych moc poděkovat našim fanouškům za to, co předvedli a jak nás až do konce hnali kupředu. Vlastně jsme dnes hráli jakoby v domácím prostředí. Klukům na ledě patří dík a pochvala za to, že dokázali utkání otočit a do poslední chvíle to nevzdali. Myslím si, že jsme po celý zápas byli lepším týmem, ale skóre tomu tak úplně nenasvědčovalo. Síla, touha a chtíč, to jsou věci, které nás dnes dovedly ke dvěma bodům.

Robert Svoboda - HC Zubr Přerov: Utkání mělo dvě fáze. Z pohledu, že nám chybělo šestnáct sekund k výhře, jsme body ztratili. Po první třetině bychom ale bod brali, soupeř tam byl výrazně lepší. Na stadionu panovala výborná atmosféra, děkujeme všem divákům. Udělali skvělou kulisu a hráče povzbudili k tomu, že se nám podařilo skóre otočit. Prostějov je silný protivník. Bod nakonec bereme, i když je to hořké.