V první třetině zápasu proti pražské Slavii jsme byli střelecky aktivnějším celkem, gólově prosadit se ale dokázal pouze soupeřící Matěj Beran. Toho v prostředním dějství navíc doplnili Průžek a Guman, po jejichž střelách sešívání vedli o tři branky. Náskok domácích dokázal snížit Petr Hašek, další změny ve skóre se ale nekonaly. Z duelu proti Slavii tak vycházíme bodově na prázdno.

HC Slavia Praha - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 14. Matě. Beran (Kremláček, Knotek), 29. Průžek, 39. Guman (Slavík, Křepelka) – 49. Hašek (Illéš, Z. Doležal).


Rozhodčí: Čáp, Zeliska - Dědek, Teršíp.


HC Slavia Praha: Růžička (R. Málek) – Žovinec (A), Klikorka, Kremláček, Holý, Kajínek, Křepelka – Matě. Beran, Kulda, Guman – Všetečka, Knotek (C), Průžek – Havrda, Slavík, J. Brož – Strnad, J. Půček, Slavíček.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Šidlík, Pěnčík, Drtil, Poledna, Forman, Krejčí – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Pitule, Ostřížek, Slanina – J. Veselý, Račuk, Fronk – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek (A).


 • Vyloučení
  2:3
 • Využití
  0:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  653
 • Střely na branku
  27:29
 • Průběh utkání
  3:0, 3:1

Hned minutu po startu utkání v pražském Edenu o sobě dal vědět Honza Slanina, který se dostal k puku nedaleko od pravé tyčky Růžičkovy branky. Úspěšného střeleckého pokusu jsme se ale nedočkali. Po pěti odehraných minutách musel být v pohotovosti také Marek Štipčák. Guman totiž od modré čáry posunul puk za naši obranu, navíc přesně na hokejku Berana. Ten se ihned vrhl do bekhendového zakončení, se kterým si ale náš brankář dokázal poradit a zamítl snahu Slavie o vstřelení úvodního gólu. Po nedovoleném zákroku Slavíka jsme se dočkali první přesilovky v zápase. Během ní puk zavezl do útočné třetiny Zdeněk Doležal, který si ho vyměnil se svým kolegou přes osu hřiště a z velké blízkosti pálil na branku Pražanů. Kotouč ale docestoval pouze do betonů gólmana Růžičky. V polovině úvodní periody se k puku na brankovišti našeho soupeře dostal Kuba Illéš, který ho bekhendem poslal mezi čtyři různé hokejky. Ani jedna z těch, které by patřily někomu z našich hráčů ale kotouč nenašla, a tak se pokračovalo za bezgólového stavu. Ten však narušil Matěj Beran, který ve čtrnácté minutě poslal domácí do vedení, když z mezikruží využil přihrávku od Kremláčka a jelikož ke konci první dvacetiminutovky nedokázal zužitkovat svou šanci, ani následnou dorážku Marek Račuk, ztráceli jsme na Slavii po úvodní třetině jednu branku.

Do druhého dějství jsme vstoupili ve zmenšeném počtu hráčů na ledě, jelikož se do něj překlopil trest pro Tomáše Drtila, který na konci první periody obdržel dvě minuty za podrážení. Oslabeni jsme navíc vzápětí byli také o Honzu Marunu, kterého po nešťastném odrazu od vlastní hole trefil puk do tváře, a našeho útočníka tak na nějakou chvíli čekal oddech na střídačce. O chvíli později musel velmi kvalitní zákrok betonem předvést Marek Štipčák, který zasahoval proti osamocenému Průžkovi stojícího u pravé tyčky naší klece. Gólman s jestřábem na dresu ale vyšel z tohoto souboje jako vítěz. Slávisté nicméně byli úspěšní v polovině zápasu, kdy si tito dva, tedy Průžek a Štipčák dali repete. Tentokrát byl bohužel šťastnějším soupeřící útočník, který se přesně trefil z levého křídla a podařilo se mu navýšit vedení domácích. Sedmatřicátá minuta přinesla druhé vyloučení našeho týmu, když pruhovaní muži odeslali na trestnou lavici Lukáše Formana. Ten byl o něco důraznější v souboji u mantinelu, než povolují pravidla a jeho zákrok byl vyhodnocen jako držení. Přesilovku sešívaných jsme sice přečkat dokázali, po srovnání počtu hráčů na ledě ale došlo k chybě v prostřídání. Z ní následně vyplynulo slávistické přečíslení, které svým gólem zakončil Tomáš Guman. Po druhé třetině jsme tak do kabin odcházeli s tříbrankovým mankem.

Do poslední části základní hrací doby tak naši hráči vstupovali s cílem alespoň dotáhnout rozdíl, který se mezi námi a Slavií vytvořil v průběhu předchozích čtyřiceti minut. Snahu nám ale znepříjemňovala nemalá snaha domácích strávit co nejvíce času v naší obranné třetině, kterou Pražané sem tam okořenili střelou od mantinelu, jako to ve čtyřiačtyřicáté minutě předvedl Guman. O prolomení neprůstřelnosti Růžičky se třináct minut před vypršením časového limitu snažil ránou bez přípravy od modré čáry Jirka Fronk, úspěšný byl ale až Petr Hašek! Ten převzal puk poté, co se individuální akcí snažil prosadit Kuba Illéš, objel s ním branku a šikovně ho dostal až na místo určení. Jedenáct minut před koncem tak vykřesal jiskřičku naděje pro náš tým. Dohánění výsledku nám zkomplikovalo vyloučení Honzy Maruny, který neuhlídal svou hokejku a podrazil jednoho z bránících hráčů mužstva z Edenu. V polovině jeho trestu ale usedl na lavici hanby také Jiří Průžek, a počet sil na ledě se tak srovnal. Ani při následné zkrácené přesilové hře se nám však nepodařilo vstřelit kontaktní gól a čas utíkal čím dál rychleji. Daleko od něj nebyl Kuba Illéš, kterého vyzval ke střele Zdeněk, Doležal. Našemu útočníkovi s číslem patnáct ale jeden z domácích hokejistů dokázal zablokovat hokejku tak, aby nebyl schopný střílet do polo odkryté branky. Přes veškerou snahu se nám náskok Slavie nakonec dohnat nepodařilo, a body ze třiadvacátého kola tak zůstávají v Praze.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Měli jsem výborný začátek a v první třetině převahu na kotouči. Z toho vyplynula spousta šancí směrem dopředu, ale bohužel jsme narazili na „faktor Růžička,“ který všechno zastavil a kompletně zavřel branku. To se promítlo ve druhé třetině, kdy mělo mužstvo Slavie jednogólový komfort a v zádech cítilo silného brankáře. Do hry se to promítlo rychlejším bruslením domácích, kteří víc a víc napadali, vycítili, že mají šance a hrálo se jim komfortně. My jsme pak bohužel nedokázali najít recept na prolomení jejich aktivní obrany, kvůli které jsme se v závěru nedostali ani k power-play.

Aleš Totter - HC Slavia Praha: Měli jsme dobré první dvě minuty, pak nám gólman dal šanci vyhrát. První třetinu jsme hráli strašně pasivně. V té druhé jsme začali lépe dostupovat soupeře, lépe jsme střídali, byli jsme disciplinovanější. Z toho jsme dali druhý a třetí gól a tým se uklidnil. Trošku nám to zkomplikoval gól na 3:1, pak jsme tam měli ještě závar, ale nějakou disciplínou a dodržováním systému jsme porazili silného soupeře. Věřím, že to klukům dodá sebevědomí. Není to o tom, že jsem přišel já nebo Patrik Eliáš. Trenéři odvedli výbornou práci, tým je od nich připravený a dělali jsme jen malé detaily. Jsme rádi za tři body.