V úvodní třetině na zlínském zimáku se do vedení dostali domácí, kteří za to mohli děkovat Mikku Salmiovi. Druhá část pak nabídla několik obrovských šancí na obou stranách, z nichž jedna zakončená Zdeňkem Doležalem znamenala srovnání na 1:1. Na tom měl lví podíl Jarda Pavelka, který v prostřední pasáži zápasu čaroval proti střelám domácích ze všech možných úhlů. Vyrovnaný stav platil i po šedesáti minutách, a došla tak řada až na nájezdy, ve kterých nám druhý bod zařídil Kuba Illéš a nepřekonatelný Pavelka.

Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 14. Salmio (Novák) – 33. Z. Doležal (Hanousek, Illéš), rozh. náj. Illéš.


Rozhodčí: Skopal, Kostourek - Hanzlík, Bezděk.


Berani Zlín: Huf (Kořének) – Suhrada, M. Novotný, Warg, Čáp, Zbořil, Riedl – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Paukku, Holík, M. Lang – Salmio, Werbik, Novák – Z. Sedlák, Kindl, Süss – Tomi.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Krejčí, Pohl, Forman, Poledna, Kubeš, Drtil – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek (A), Jáchym (A), J. Veselý – Fronk, Vlach, Ostřížek – V. Burian, Venkrbec (C), Maruna.


 • Vyloučení
  4:4
 • Využití
  1:1
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  1633
 • Střely na branku
  43:34
 • Průběh utkání
  1:0, 1:2

Utkání se Zlínem mohl hned v prvních minutách okořenit Roman Vlach. Ten v dresu Beranů v minulosti zapsal stovky zápasů, ale v našich službách se už po dvou minutách dral do souboje s domácím gólmanem Hufem, překonat ho však nedokázal. Pozornost gólmana Beranů prověřil následně také Petr Krejčí, který se odhodlal k ráně z modré čáry, ani jeho projektil nicméně Hufa nepřekvapil. Po pěti odehraných minutách poprvé do hry sáhli rozhodčí a za krosček poslali na trestnou lavici Zdeňka Sedláka. Početní výhoda nám však nesedla a na jejím konci musel být dokonce v pozoru Jarda Pavelka, na kterého se řítili Pavel Sedláček a stínoval ho Bedřich Köhler. Strážce našeho brankoviště dokázal přečíst záměr zlínského hokejisty a nenabídnul mu skulinku mezi betony. Dobrou příležitost k otevření skóre měl Zdeněk Doležal poté, co Vilém Burian vybojoval puk napadáním rozehrávky a předložil ho právě našemu křídelníkovi. Ten na nic nečekal a tvrdě pálil příklepem, puk ale i přes to skončil jenom v lapačce Daniela Hufa. Skóre se poprvé měnilo šest minut před první sirénou, kdy Berani po střele Salmia využili svou přesilovou hru. O to se domácí snažili také v závěru úvodní dvacetiminutovky, tentokrát se však naše obrana vypořádala s hrozícím nebezpečím, a rozdíl ve skóre tak byl po první části jednobrankový.

V první půlminutě prostřední periody ještě dobíhal pobyt Jirky Fronka na trestné lavici, byl to ale Tomáš Jiránek, kdo se hnal do útoku. Tím náš forward získal dost času na to, aby se srovnal počet hráčů na ledové ploše, a hra tak mohla konečně začít naplno. To si řekl také Kuba Kubeš, který z druhé vlny zakončoval kombinaci Vlacha s Ostřížkem, čímž nadělal zlínské obraně a brankáři Hufovi plno starostí, brankovou síť však ani přes dobrou pozici nerozvlnil. Žlutomodří pak rychle otočili hru a najednou se sám před naší brankou ocitl Martin Novák. Ten zvolil zakončení mezi betony, Pavelka si v takové situaci ale i podruhé v zápase dal na podobné manévry pozor a nedovolil navýšení gólového rozdílu. Náš maskovaný muž se vyznamenal i proti Sedlákovi, kterému tváří v tvář vychytal tvrdou pumelici z mezikruží. Duel už překlenul do své druhé poloviny, když pruhovaní muži nařídili druhou početní výhodu pro náš tým, kterou vybojoval David Ostřížek. Díky jeho práci tak na trestnou lavici zamířil Denis Kindl a na led naše přesilovková formace, Zdeňka Doležala nevyjímaje. Ten si po minutě vzal puk na hokejku, trpělivě si vylepšil střeleckou pozici na modré čáře, a i s pro Berany nešťastnou tečí Martina Nováka vrtící se puk nakonec proskákal za záda Daniela Hufa. Sledovali jsme tedy stav 1:1. Ten platil i ve chvíli, kdy bylo odehráno čtyřicet minut a oba týmy mířily do kabin.

Hned v prvních deseti vteřinách třetího dějství naši hokejisté vletěli do útočného pásma a pod taktovkou Zdeňka Doležala se drali do zakončení a snahy o otočení vývoje zápasu. To ještě umocnilo vyloučení Nováka za podražení a třetí přesilovka našeho celku. Útočná letka ale nedokázala během početní výhody sehrát takovou kombinaci, která by vedla k nebezpečné střele, a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu. Pětačtyřicátá minuta přinesla vyloučení Warga, jenomže nesrovnalosti v počtu hráčů na ledě ve Zlíně až na jeden případ nebyly naší doménou. Domácí tak naše útočné snažení opět ustáli. Jelikož se v poslední třetině málo přerušovalo, tak čas rychle plynul a za stále vyrovnaného skóre jsme se dostali až do poslední desetiminutovky základní hrací doby. V ten moment začali zlínští hokejisté přidávat pod kotel a naše obrana měla opět plné ruce práce. Defenziva postavená na pilíři jménem Pavelka však bránila před brankový prostor, do kterého Berani mohli vstoupit jen výjimečně a po bolestivé předehře. Síly do závěru základní hrací doby nám dodávali naši fanoušci, kteří asi ve čtyřicetičlenné skupině neústavně podporovali náš výkon na ledě a vytvářeli nám co nejpříjemnější atmosféru. Ta mohla být vítězná v posledních vteřinách duelu, kdy se do zakončení z velké blízky dostal Petr Hašek a po něm Kuba Illéš, Hufa však ani jeden z nich nepřekonal, a tak se šlo do prodloužení.

V nastaveném čase se před brankáře domácích hned po buly tlačil Kubeš, pozadu nezůstali ani Burian, Hašek nebo Doležal. Nikdo z našich však střelecké statistiky utkání čtyřiačtyřicátého kola nerozšířil a totéž platilo o Beranech. Rozhodnout tak stejně jako v posledním vzájemném střetnutí musely až samostatné nájezdy.

Prvním úspěšným nájezdníkem během dovednostní soutěže byl Kuba Illéš, kterého ihned ve druhé sérii napodobil Honza Veselý! Jelikož Jarda Pavelka podtrhl svůj skvělý výkon o více než čtyřiceti zákrocích a v nájezdech neinkasoval, bylo po čtvrtém pokusu domácích jasné, že bonusový bod za výhru poputuje na naše konto!

Ohlasy trenérů

Martin Janeček – LHK Jestřábi Prostějov: Myslím si, že jsme měli dobrý začátek a do toho úseku přesilovek jsme měli nad soupeřem převahu. Díky dobrému pohybu jsme pak měli k dispozici první početní převahu, kterou jsme ale na naši stranu nepřeklopili, naopak chvíli poté se Zlín ujal vedení a s námi to trochu otřáslo. Tak jak jsme byli prvních patnáct minut lepší, tak tu zbývající pětiminutovku z úvodní části jsme tahali za kratší konec a hrozilo, že soupeř nám odskočí do většího vedení. Do druhé třetiny jsem se nicméně srovnali, nabírali na síle a do konce zápasu jsme čím dál víc měli lehce navrch, lépe nám to bruslilo a vyústily z toho ke konci šance, po kterých jsme mohli brát tři body. V prodloužení jsme byli víc na kotouči, v nájezdech pak šikovnější. Jarda Pavelka naprosto vrchovatě splatil důvěru, kterou do dnešního zápasu dostal, dnes byl opravdu velkým strůjcem toho vítězství a k jeho výkonu obrovská poklona.

Zdeněk Sedlák – PSG Berani Zlín: Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vedli jsme 1:0, měli jsme hodně šancí, nějaké samostatné úniky. Bohužel jsme nedali druhý gól, což si myslím, že ovlivnilo ten zápas. Pak jsme dostali gól v oslabení na 1:1... Myslím si ale, že jsme byli lepší, měli jsme šance, čtyřikrát jsme sami jeli na bránu. Bohužel se trápíme v koncovce, chceme to zlepšit. Kluci bojovali od první do poslední minuty, teď už je to hlavně o tom zlomit tu střeleckou smůlu. Chtěl bych poděkovat fanouškům za podporu, byli skvělí. My musíme pořád věřit a jít dál.