První třetina byla svižná a až na její závěr se odehrávala plynule, k vidění však nebyl jediný gól. Skóre utkání tak až v pětadvacáté minutě otevřel šikovnou tečí Honza Veselý. V poslední části se do zakončení velezkušeně proháčkoval David Ostřížek, který upravil stav zápasu na konečných 2:0!

partner zápasu

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 25. J. Veselý (Hanousek, Z. Doležal), 45. Ostřížek.


Rozhodčí: Svoboda, Cabák - Vašíček, Peluha.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Krejčí, Hanousek, Drtil, Forman, Poledna, Kubeš – Jiránek (A), Jáchym (A), Z. Doležal – Illéš, Vlach, J. Veselý – Hašek, Ostřížek, V. Burian – Fronk, Venkrbec (C), Maruna.


HC Dukla Jihlava: Maláč (Chaloupek) – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Chvátal, Koštoval – Čachotský (C), R. Toman, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Jelínek – Rauš, Menšík, Jungwirth – Štefančík, Pořízek, V. Brož – Kočí.


 • Vyloučení
  3:3
 • Využití
  0:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  890
 • Střely na branku
  17:43
 • Průběh utkání
  2:0

O kapku lepší měření sil s Jihlavou začalo v solidním tempu, kdy bylo na obou týmech vidět, že do zápasu chtějí mít lepší nástup a vydolovat z něj herní převahu, nejlépe samozřejmě i tu gólovou. To znamenalo, že už od začátku museli být připraveni na rychlé výpady a střely maskovaní muži – Jarda Pavelka a jeho sok Filip Maláč. Náš brankář v úvodu utkání zlikvidoval průnik Čachotského a o několik minut později také střelu Cachnína, na druhé straně kluziště se pak o střeleckou aktivitu postaral Honza Maruna. V polovině první části si do velmi slibně vypadající akce na levém křídle sjel Kuba Illéš, ránu z kruhu však dokázali zblokovat hostující obránci, a kotouč tak putoval pouze do ochranné sítě. Velmi blízko otevření skóre zápasu byl o něco později Jirka Fronk, na jehož hokejku jen kousek před brankovištěm doskákal vyražený puk. Náš útočník však z bezprostřední blízkosti nedokázal zvednout černou gumu tak, aby mířila nad beton jihlavského brankáře, a pokračovalo se tak za bezbrankového stavu. Změna mohla přijít poté, co v poslední minutě usedal na trestnou lavici Vítězslav Brož za hákování, ještě před první sirénou však kousek od něj usedl Tomáš Hanousek, kterého zakrátko doplnil Kuba Kubeš. Po dvaceti odehraných minutách tak ani jeden z týmů nebyl blíže bodovému zisku.

Prostřední část začala za velmi neobvyklého počtu hráčů na ledě (čtyři na tři z pohledu Jihlavy), z čehož se následně stala zkrácená, ovšem dvojnásobná, početní převaha týmu z Vysočiny. S nepříznivou situací jsme se však dokázali popasovat bez jakékoliv újmy, a tak jsme opět mohli spřádat plány na útočné snažení. To ještě umocnil další zásah rozhodčích, kteří potrestali nedovolený zákrok Šimona Jelínka. Na led se tedy vydala naše přesilovková pětka, Dukla však většinu svého oslabení odehrála semknutá v pomyslném čtverci přes svým brankářem, a nedovolila našim borcům sehrát kombinaci s úspěšným koncem. Ta ale přišla krátce po ní! Od modré totiž pálil obránce Tomáš Hanousek, jehož střelu těsně před bránou mistrně tečoval Honza Veselý! Náš vysoký forward se tak zasloužil o vedení 1:0. Jeho trefa měla na naše hráče blahodárný účinek, protože hned ve dvou následujících situacích nebylo daleko od dalšího gólu. Tu větší šanci měl na hokejce Martin Pěnčík, který si jako obránce sjel až mezi kruhy a tvrdou dělovkou pročechral betony brankáře Maláče. Gólman hostů se společně se svou obranou dokázal už ve druhé polovině zápasu vypořádat s naší další přesilovkou, během které jsme dvakrát zvedali ruce nad hlavu, ani jednou jsme se však kýženého navýšení vedení nedočkali. Do kabin jsme tak po druhé dvacetiminutovce mířili s jednobrankovým náskokem.

Ten jsme samozřejmě během poslední části základní hrací doby chtěli co nejdříve navýšit, a zbavit se tak stavu, kdy by hosté byli na dostřel jediné branky. A přesně o to se postaral David Ostřížek! Zkušený útočník se dostal k puku na pravém kruhu, kde byl osamocen proti dvěma hráčům soupeře. Situaci ale vyřešil naprosto ukázkově. Mezi oběma se šikovně protáhl až před Maláče, kterého vymíchal blafákem a s ledovým klidem poslal puk za brankovou čáru. Rázem bylo jak na ledě, tak v hledišti veseleji. Stadionem víc a víc znělo skandování našich fanoušků, zatímco na ledě naši hokejisté víc a víc bojovali o každý kousek ledové plochy, kterou bránili před jihlavskými výpady směrem k brankovišti Jardy Pavelky. Byla to Dukla, proti které při našem dvoubrankovém vedení stál čas. Hostující ofenzivní složky hledaly cestu do našeho obranného pásma, tak aby byly na dostřel svatyni střežené našim gólmanem. Cestu přes modrou čáru však zodpovědně hlídali hokejisté s jestřábem na hrudi. Utkání pětačtyřicátého kola jsme nakonec dovedli do zdárného konce bez větších komplikací, ubránili jsme power-play hostujícího celku, Jarda Pavelka zapsal třetí nulu v sezóně a náš tým důležité tři body do tabulky!

Ohlasy trenérů

Lukáš Majer – LHK Jestřábi Prostějov: Utkání od první minuty nešlo úplně našim směrem, soupeř byl v prvních deseti minutách rychlejší a aktivnější. My jsme zjistili, že budeme muset to utkání více odpracovat, že si to neodehrajeme takovým tím talentem nebo čistým hokejem a od té desáté minuty první třetiny jsme se více začali dostávat do forčeku, do soubojů a klíčové pro vývoj utkání bylo to, že jsme zvládli klíčové souboje speciálních týmů. I když jsme dali gól krátce po vypršení trestu, tak ta přesilovka a ubráněná oslabení byly pro zápas klíčovými faktory a zlomovými momenty. Soupeř výborně bruslil, měl výborný pohyb, na druhou stranu my jsme na to odpověděli týmovým a bojovným výkonem a ukázali jsme sílu všech čtyř formací, které výborným výkonem doplnil Jarda Pavelka.

Viktor Ujčík – HC Dukla Jihlava: Bohužel jsme ztratili další zápas, ve kterém jsme určitě nebyli horší než soupeř. Ale nejsme schopní dát gól i z vyložených šancí a to nás stojí body. Stejné to bylo doma s Třebíčí, kdy jsme dali jen jednu branku. Bez gólů se vyhrát nedá. Klukům nemohu vyčíst snahu a bojovnost, ale hokej se hraje na góly a ty určují vítěze a poražené. Protože góly nedáváme, jsme bohužel poražení.