Start zápasu v Edenu vyšel lépe našim borcům, kteří už v první periodě slavili trefy Viléma Buriana a Lukáše Formana, domácí však ještě před první pauzou zkorigovali skóre díky zásahu Poláka. K tomu se ve druhé části úspěšnou tečí prosadil také Guman, což znamenalo, že před posledním dvacetiminutovkou oba týmy zamířily do kabin za stavu 2:2. Ten nakonec na svou stranu dalšími dvěma brankami překlopili Slávisté.

HC Slavia Praha - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 14. V. Polák II (Žovinec), 36. Guman (Hrdinka, Holý), 44. Kulda (Strnad, Všetečka), 59. Kremláček (Holý, Matě. Beran) – 9. V. Burian (Slanina, Pohl), 13. Forman (Jiránek, Z. Doležal).


Rozhodčí: Barek, Jaroš - Kotlík, Pěkný.


HC Slavia Praha: Hölsä (Volevecký) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (C), Kajínek, Křepelka, Kremláček – Matě. Beran, Kulda, Guman – Průžek, Kucharčík, J. Brož – Všetečka, Slavík, Slavíček – Havrda, V. Polák II, Strnad.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Bartošák) – Šidlík, Hanousek, Forman, Poledna, Pohl, Krejčí, Pěnčík – Jiránek (A), Jáchym (A), Z. Doležal – J. Veselý, Hašek, Illéš – V. Burian, Ostřížek, Slanina – Maruna, Venkrbec (C), Fronk.


 • Vyloučení
  3:7
 • Využití
  0:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  787
 • Střely na branku
  34:32
 • Průběh utkání
  0:2, 4:2

Utkání na ledě pražské Slavie odstartovalo vyloučením domácího obránce Holého, který podrazil do útočného pásma pronikajícího Petra Krejčího, a tak jsme se vrhli na přesilovou hru. V ní jsme to na brankáře domácích zkoušeli ze všech možných vzdáleností a úhlů, gólu jsme se ale nedočkali. Naši hokejisté ale byli jednoznačně aktivnější, Sešívané jsme drželi ve vlastním pásmu a po téměř sedmi minutách jsme vedli šest ku nule na střely. Jednu velmi nebezpečnou přidal po průniku z pravého křídla Kuba Illéš, Paavo Hölsä proti němu ale dokázal zasáhnout svou maskou. Mimo jeho dosah už ale byla rána Viléma Buriana, který od Honzy Slaniny dostal nahrávku přesně mezi kruhy, odkud se zkušený forward nemýlil a střelou k tyčce nás poslal do vedení 1:0. To bylo v ohrožení na startu druhé poloviny první části, kdy Křepelka probruslil naši třetinu a předložil puk Kremláčkovi, kterého musel pravým betonem zastavit až Jarda Pavelka. Potom ale z rychlého útoku dokázal udeřit Lukáš Forman! Ten dostal namazáno po rychlé výměně puku mezi Tomášem Jiránkem a Zdeňkem Doležalem, na nic nečekal, prostřelil kus gumy mezi betony brankáře domácích a navýšil naše vedení na 2:0! Domácí nicméně dokázali díky trefě Vojtěcha Poláka náš náskok umenšit, a do kabin jsme tak zamířili s nejtěsnějším možným vedením.

To bylo v ohrožení nedlouho po startu prostřední třetiny, kdy se nám nepodařilo správně prostřídat, což neuniklo pozornosti pruhovaných mužů, a tak jsme se museli bránit přesilovce soupeře. Obranná čtveřice v našich dresech ve spolupráci s Jardou Pavelkou však odvrátila jakékoliv nebezpečí. Až na početní nevýhodu našeho celku byly první minuty druhé třetiny rozhodně klidnější než během úvodní dvacetiminutovky, sem tam však byla k vidění nebezpečná rána, jako třeba pokus Honzy Veselého, který střílel z prostoru mezi kruhy. Domácí se ale nenechali zahanbit a Tomáš Guman v sedmadvacáté minutě rozezvonil tyčku Pavelkovy branky. Palbu opětoval Zdeněk Doležal, který se hnal do samostatného úniku, zakončení mu ale nevyšlo podle představ. Časomíra už odčítala minuty z druhé poloviny duelu, když šel na trestnou lavici domácí Průžek, který se dopustil faulu kolenem, početní výhoda v náš prospěch se ale nekonala, protože ve stejném čase usedal na trestnou lavici Lukáš Forman, pro změnu za hrubost. Pět minut před druhou sirénou se hokejistům z hlavního města podařilo sehrát kombinaci, na jejímž konci byl gól Gumana, který znamenal, že druhá třetina zápasu devětačtyřicátého kola byla dokončena za nerozhodného stavu a mohlo se začínat nanovo.

Ovšem s tím rozdílem, že na získání tří bodů měly oba týmy k dispozici pouze dvacet minut čistého času. Ve dvaačtyřicáté minutě se proti pravidlům provinil Kuba Illéš, který se při návratu do obranného pásma dopustil hákování. Oslabení zvládli naši borci ustát, dokonce Slávisty donutili k icingu při snaze o založení útoku, a i proto Illéš zamířil na led až po vypršení kompletních dvou minut. Souběžně s jeho návratem ale nejprve Všetečka trefil tyčku Pavelkovy branky a z pokračujícího tlaku se prosadil Edgars Kulda. Vedení tak šestnáct minut před koncem základní hrací doby bylo na straně domácích. O rychlou nápravu se snažili hokejisté našich prvních dvou formací, ti ale od trefy Formana jako by nedokázali najít recept na jeho působení v prostoru mezi třemi tyčemi. Se snahou o vyrovnání přišlo také jisté otevření obrany, čehož se snažil využít Strnad, proti kterému se ale zákrokem hokejkou vyslovil Jarda Pavelka. Průchod přes střední pásmo byl pro naše forwardy stále těžší a těžší, až jsme se dostali do závěrečných minut zápasu. Šestašedesát vteřin před závěrečnou sirénou Vladimír Kremláček přidal celkem čtvrtý gól domácího celku, čímž už výsledek zápasu hodně naklonil na stranu Sešívaných, což posléze vyústilo ve vyloučení Jirky Fronka, následované menším trestem Veselého. Poslední vteřiny zápasu jsme tak dohráli se třemi hráči v poli.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček – LHK Jestřábi Prostějov: Do utkání jsme měli velmi slušný vstup a myslím si, že ačkoliv jsme v první třetině nakonec inkasovali na 1:2, tak jsme ten zápas měli ve svých rukou. Od druhé části jsme ale bohužel povolili a soupeř s tím, v jaké situaci se nachází, tak hledá cesty k vítězství úsilím, pracovitostí a nám tady tyhle faktory naopak minutu po minutě odcházely, což je i důvod, proč už jsme nedokázali navázat na první dvě střelené branky. Přestali jsme se soustředit na to, co nás vede k vítězství, čehož soupeř dokázal využít, jelikož hraje s nožem na krku a vítězství si dnes odpracoval víc, než my.

Aleš Totter – HC Slavia Praha: To, co nás zdobilo od druhé třetiny, že jsme byli zodpovědní, nedělali jsme zbytečné fauly a rychle jsme posouvaly kotouče, nám v úvodním dějství chybělo. Nevím, zda to bylo ještě dohrání minulého zápasu se Znojmem, nebo jestli jsme nebyli připravení na start. Pomohl nám ale kontaktní gól na 1:2. Od druhé třetiny jsme hru zlepšili a vyrovnání nám dalo víru, že můžeme vyhrát. V posledním dějství jsme už přebrali otěže, uhráli jsme důležité puky, začali jsme vyhrávat souboje v důležitých zónách a byli jsme lepší. Jeden z rozhodujících momentů také byl, když jsme udělali chybu ve středním pásmu a soupeř šel sám na brankáře, Paavo Hölsä ale předvedl klíčový zákrok. Když z toho soupeř neskóroval, tak jsme na střídačce cítili, že ten zápas zvládneme. Pro nás to je důležité vítězství. Vážím si toho, že jsme doma porazili první tři týmy tabulky. V Prostějově jsem navíc dva roky trénoval, takže vím, jakou má kvalitu. Otočit z 0:2 na 4:2 svědčí o tom, že máme charakter. A také, jak máme kvalitní a dobrý tým. Nic ale pořád nekončí. K záchraně nám stále chybí dva body, takže ještě není co oslavovat. Věřím, že se zase zkoncentrujeme a prodloužíme vítěznou vlnu a budeme pokračovat v dobrých výkonech.