LHK Jestřábi Prostějov - HC Dynamo Pardubice B


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Forman, Drtil, Pěnčík, Kloz, Poledna – V. Burian (A), Ostřížek, Z. Doležal – Fronk, Venkrbec (C), Jiránek (A) – Illéš, Račuk, J. Veselý – Maruna, Hašek, Antoníček.


HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vomáčka) – Zdráhal, Nedbal (A), Kaštánek, Bučko, Voženílek, Kubíček, Koudelka – Urban, Herčík, Žálčík (A) – Hrníčko, Mikyska, Rouha – Kaplan, Kaut (C), Lichtag – Zeman, Pochobradský, Kalužík.

První chanceligové utkání v sezóně 2023/24 začalo po dvou odehraných minutách trestem Kuby Illéše, který při souboji o puk v útočném pásmu nedovoleně podrazil jednoho ze soupeřů, a tak nastala první ostrá zkouška pro naši obrannou čtveřici. Dynamo se snažilo rozhodit naši defenzívu taktickými kombinacemi, nedokázalo ale najít tu rozdílovou přihrávku, která by některého z hostujících hráčů dostala do vyložené pozice. Chvilku na to dostal Marek Račuk pětiminutový trest, čímž zápas pro našeho útočníka skončil. O pozdvižení při vlastním oslabení se ale postaral Tomáš Jiránek! Ten dokázal obrat o puk jednoho z pardubických hráčů za jeho vlastní brankou, dostal se s ním před branku a vyslal nebezpečnou střelu na gólmana Honzíka, který však celou situaci zvládnul. V podobném duchu se nám podařilo přestát také zbytek početní nevýhody. Už ve druhé polovině prvního dějství se do útoku vydali Illéš a Venkrbec. Střelu prvního jmenovaného brankář Dynama pouze vyrazil, a před Matoušem Venkrbcem se tak otevřela poloprázdná branka. Ve skórování mu ale na poslední chvíli zabránila hokejka jednoho ze soupeřících obránců. V závěru první dvacetiminutovky musel dvě trestné minuty odpykat Vilém Burian, který však po svém návratu vybojoval první přesilovku pro nás! V ní těsně před sirénou trefil tyčku Tomáš Jiránek. Na gól to ale nestačilo, a tak se po první třetině hrálo bez branek.

Do další třetiny už hráči obou týmů kvůli technickým problémům bohužel nenastoupili. O osudu utkání bude v blízké budoucnosti rozhodovat ČSLH.