První třetina zápasu s Litoměřicemi přinesla rychlý hokej na obě strany, z gólu se ale radovaly pouze Litoměřice. Ve druhém dějství jsme naopak viděli góly čtyři, dva na každé straně, což znamenalo, že do poslední dvacetiminutovky jsme vstupovali s cílem alespoň srovnat skóre zápasu. V poslední vteřině utkání jsme ale při hře bez brankáře obdrželi čtvrtý gól, a z Litoměřic tak odjíždíme bez bodového zisku.

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 2. Costa (Korkiakoski), 34. Ton (Sihvonen), 38. P. Svoboda (Husák), 60. P. Svoboda (Sihvonen) – 32. J. Veselý (Illéš, Račuk), 35. Z. Doležal.


Rozhodčí: Horák, Micka - Maňák, Augusta.


HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Pařík) – Kroupa, Černohorský, Husák, Pavlák, Tomek, Aubrecht – Sihvonen, Jícha, P. Svoboda – Guman, Kuťák, Ton – Kordule, Costa, Korkiakoski – Vopat, Vitouch, Hrabík – Cikhart.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Šidlík, Hanousek, Drtil, Forman, Kloz, Pěnčík, Poledna – Z. Doležal, Ostřížek, V. Burian – Jiránek, Venkrbec, Fronk – J. Veselý, Račuk, Illéš – Slanina, Hašek, Maruna.


 • Vyloučení
  3:5
 • Využití
  1:1
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  800
 • Střely na branku
  35:27
 • Průběh utkání
  1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2

Hned při úvodním střídání zahrozila slibně vypadající útočnou akcí naše první formace. Přihrávkou přes osu hřiště nejprve našel Burian svého spoluhráče Doležala, který měl na levém křídle víc než dost prostoru. Ten chtěl celou akci ještě vyšperkovat přihrávkou na Davida Ostřížka, který ale nedokázal puk zpracovat, a tak si domácí mohli odechnout. Vzápětí navíc přenesli hru do našeho obranného pásma, kde se jim díky dorážce Costy podařilo otevřít skóre utkání. Pavelka neměl klid ani chvíli poté, když se metr před ním objevil s pukem na holi Svoboda. Jeho ránu ale dokázal brankář s jestřábem na prsou zkrotit. Krátce před tím, než se první perioda přehoupla do své druhé poloviny, objevil se na útočné modré čáře nikým nehlídaný Kuba Illéš, který vyrazil na zteč směrem ke gólmanovi Cichoňovi. Těsně před bránou ho ale dobruslil jeden z domácích hráčů, který našeho útočníka nenechal zakončit. Chvíli poté skvěle přečetl rozehrávku Litoměřic Petr Hašek, který svou akci sice nedokázal přetavit v gól, vybojoval ale přesilovou hru. V té jsme však neskórovali, a před koncem třetiny jsme navíc museli bránit početní výhodu našeho soupeře. Největší trable přišly až po ní. Nicméně, Jarda Pavelka předvedl několik důležitých zákroků, a tak bylo jasné, že do druhé třetiny budeme vstupovat se snahou dotáhnout jednobrankové manko.

Prostřední část zápasu začala podobnou podívanou, jakou jsme sledovali v úvodním dějství. Tedy rychlým hokejem nahoru a dolů. Už to vypadalo, že hned ve dvaadvacáté minutě bude na trestnou lavici usedat Tomáš Jiránek, jeho jmenovec Tomek v dresu Litoměřic ale sportovně odvolal trest za podražení s tím, že ztratil balanc bez přičinění našeho forwarda. Zhruba v polovině zápasu Jirka Fronk svým útočným snažením vybojoval přesilovku, při které se puku zmocnil Marek Račuk. Ten na ose hřiště přesně našel Kubu Illéše, jenž poslal kotouč přímo na branku Litoměřic, kde stál Honza Veselý! Ten se na brankovišti zorientoval jako první a vyražený puk rychle doklepnul za záda brankáře Cichoně, čímž vyrovnal skóre na 1:1. Chvíli na to jsme ale sledovali kombinaci mezi Sihvonenem a střílejícím Petrem Tonem, která domácím vrátila zpátky vedení. Šestnáct vteřin poté ale bylo opět srovnáno! Zdeněk Doležal se totiž nikým nehlídaný zmocnil vyraženého puku a snad až z poza brankové čáry, dokázal trefit puk o domácího gólmana do branky, čímž srovnal na 2:2. V dalším střídání ještě zazvonil na břevno Litoměřic Tomáš Jiránek. V posledních minutách druhé dvacetiminutovky jsme opět čelili přesilovce Litoměřic, kterou dokázal využít Svoboda. Ten svým počínáním potřetí v zápase zařídil domácímu týmu vedení.

Třetí třetina hned na svém startu přinesla útočné snažení domácích Litoměřic, které co nejrychleji chtěly odskočit do alespoň dvoubrankové náskoku, s nímž by si částečně dodaly klid na hokejky. Naši hráči ale byli striktně proti, a i když se Kališníci při dobývání naší svatyně opravdu snažili, nebylo jim umožněno vypracovat si vážnější střeleckou pozici. V pětačtyřicáté minutě přišel menší trest pro Tomáše Drtila, který se provinili proti pravidlům, když nedovoleně držel jednoho ze svých soupeřů. Celé dvě minuty oslabení, během kterých na Pavelku létaly střely ze všech možných úhlů, jsme strávili ve vlastní obranné třetině. I přesto jsme ale nadále zůstali na dostřel jediné branky. Možnost k vyrovnání jsme dostali jedenáct minut před koncem základní hrací doby, když Filip Kuťák tvrdě zastavil rozjetého Zdeňka Doležala, najíždějícího do útočného pásma. Střely Illéše, Ostřížka, ani Jiránka se ale neujaly, a tak se Kuťák na ledovou plochu vrátil až po celých dvou minutách. V šestapadesáté minutě dostal na útočné modré puk puku Honza Veselý, který následnou střelou nadělal starosti Cichoňovi. Gólová situace z toho ale bohužel nebyla. Rovná minuta zbývala na časomíře, když si Martin Štrba vzal čas na poradu a Jarda Pavelka usedl na hráčskou lavici. Toho v úplně poslední vteřině zápasu využil Svoboda, a z Litoměřic tak po výsledku 2:4 odjíždíme bez bodu.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Dnes nejsme spokojeni ani s výsledkem, ani s herním projevem. První půlka zápasu nám utekla a pak už jsme se do něj nedokázali vrátit. Takovýmto stylem nemůžeme hrát žádné utkání a do dalšího zápasu se to musí změnit, pokud si do tabulky chceme připsat první body.

František Ptáček - HC Stadion Litoměřice: Přijel soupeř, který je velmi kvalitní, což dokazoval dvě třetiny. Hlavně ve druhé třetině jsme s nimi měli velké problémy, protože jsme ztráceli a odevzdávali puky. Až ve třetí třetině se nám povedlo najít recept na jejich kvalitní obranu a to rozhodlo o výsledku.