Vstup do zápasu lépe vyšel hostům, kteří se už v páté minutě dostali do vedení. Ještě v první části ale skóre na naši stranu překlopil Jirka Fronk společně s Kubou Illéšem. Ve druhé dvacetiminutovce přidal Fronk svou druhou branku v zápase, a tak jsme do poslední třetiny odcházeli s dvoubrankovým náskokem. Ten jsme zásluhou Zdeňka Doležala ve třetí třetině ještě navýšili a z dnešního zápasu do tabulky zapisujeme plný počet bodů.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek Místek

Branky a nahrávky: 10. Fronk (Venkrbec), 11. Illéš (Račuk, Forman), 32. Fronk (Venkrbec), 59. Z. Doležal (Račuk) – 5. Svačina.


Rozhodčí: Vrba, Bejček - Peluha, Vašíček.


LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Krejčí, Šidlík, Poledna, Hanousek, Pěnčík, Forman, Kloz – V. Burian (A), Ostřížek, Hašek – Illéš, Račuk, Z. Doležal – Jiránek (A), Fronk, Venkrbec (C) – Antoníček, Maruna.


HC Frýdek Místek: Mokry – Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, D. Kowalczyk, Š. Havránek, Hrůzek – Hudeček, Hotěk, Svačina – Haas, R. Veselý, Šuhaj – Doktor, Toman, Ramik – Matěj, Cedzo.


 • Vyloučení
  1:5
 • Využití
  1:0
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  922
 • Střely na branku
  44:25
 • Průběh utkání
  0:1, 4:1

Hned v první minutě utkání proti Frýdku-Místku se nám nabídl na přesilovou hru našeho týmu, jelikož se nedovoleného zákroku ve své vlastní obranné třetině dopustil Jan Výtisk. To nám pomohlo dostat se hned po startu zápasu do tempa a také se snahou na soupeře rychle vletět. Úvodní minuty zápasu jsme tak téměř kompletně strávili v útočném pásmu, kde jsme si kombinační hrou snažili vydobýt nebezpečnou střeleckou pozici. Brankář Mokry ale našim střelcům zahájit zápas rychlou brankou nedovolil. Skóre utkání naopak dokázali otevřít frýdeckomístečtí Rysi, když se po rychlém přechodu do naší obranné třetiny, z před brankového prostoru dokázal trefit Vladimír Svačina. Hosté byli po prvním vstřeleném gólu nabuzení a snažili se své vedení rychle navýšit. Tentokrát už si ale na Marka Štipčáka nepřišli. Úspěšní byli naopak naši střelci! Za naše barvy se nejprve prosadil Jirka Fronk, který dostal puk na hokejku hned po vyhraném buly, na nic nečekal a poslal kotouč ke vzdálenější tyči, čímž srovnal na 1:1. O půl minuty později jsme se mohli radovat znovu, když se střelcem druhé branky našeho týmu stal Kuba Illéš. Opět bylo klíčové vyhrané vhazování, po kterém se zmiňovaný střelec dostal k puku na ose hřiště, odkud pálil přesně mimo dosah Mokreho a otočil stav utkání na 2:1. Tohle skóre svítilo na velkoplošné tabuli také s první sirénou.

Frýdek-Místek se hned ze začátku prostředního dějství snažil srovnat jednobrankové manko, a tak se Rysi drali do útoku. Jejich střely ale pro Marka Štipčáka nepředstavovali něco, s čím by si neporadil. Další minuty druhé dvacetiminutovky se nesly převážně v boji o střední pásmo. I když totiž jeden, či druhý tým dokázal přejít přes útočnou modrou, obránci toho soupeřícího hned tlačili hru zpět do neutrální zóny. V pětadvacáté minutě to stadionem zašumělo, když se David Ostřížek snažil objet branku a zároveň nabrat kotouč na čepel hokejky tak, aby jej následně mohl zasunout za záda frýdeckomísteckého brankáře. Jeho finta ale úspěch neslavila. Hostující tým se poté dostal do protiútoku, který skončil tvrdou ránou Haase. Puk vyslaný z jeho hokejky zacinkal o pravou tyčku Štipčákovy branky. Cirka v polovině základní hrací doby rozhodčí za podrážení potrestali menším trestem hostujícího útočníka Cedza, a tak byla na led vyslána naše přesilovková pětka. Té se ale nepodařilo utáhnout smyčku kolem bránících hráčů a skóre zůstalo beze změny. To už ale neplatilo po akci Aleše Poledna a Jirky Fronka! Střelec s devítkou na drese se dokázal prosadit podruhé v zápase. Tentokrát z rychlého protiútoku zakončeného přesnou střelou zápěstím upravil skóre na 3:1. V závěru druhé třetiny jsme měli několik obrovských šancí po sobě, při žádné z nich jsme ale puk za brankovou čáru nedostali. Do poslední dvacetiminutovky jsme tak šli ve dvoubrankovém náskoku.

Třetí třetinu jsme započali v početní převaze, jelikož na konci předchozího dějství byl na dvě minuty potrestán Patrik Urbanec. Jeho nedisciplinovanost jsme ale potrestat nedokázali. Nadále jsme ale na našeho soupeře vyvíjeli tlak a snažili jsme se přidat do zápisu střelců další jména z řad našeho kádru. Projektily, které na Mokreho vyslali Krejčí nebo Illéš, nám však gólovou radost nepřinesly. To nám ale za příznivého stavu stačilo. Frýdeckomísteckým hráčům se totiž nedařilo proniknout do našeho území a když už na to přece jenom došlo, obranné složky našeho týmu nedovolili hostům vytvořit žádné větší akce. Deset minut před koncem třetí třetiny jsme dostali k dispozici přesilovku, ve které Vilém Burian perfektně našel nikým nekrytého Petra Haška. Proti jeho ráně z bezprostřední blízkosti se ale gólman Rysů dokázal přemístit tak bleskurychle, že sám Hašek nad jeho počínáním nevěřícně kroutil hlavou. Mrzet nás to ale nemuselo. Po zbytek utkání jsme totiž systematicky nabourávali souhru hostujících hráčů, kteří navíc tři minuty před vypršením rozhodčí poslali do čtyř. Toho dokázal využít Zdeněk Doležal, který svou trefou poupravil skóre zápasu na konečných 4:1 Ze zápasu proti Frýdku-Místku tak do tabulky zapisujeme plný počet bodů!

Ohlasy trenérů

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Zasloužené vítězství. Kluci proti dnešnímu soupeři po celých šedesát minut dodržovali plán, za což jim patří pochvala. Jsem rád, že jsme potvrdili výsledek z Jihlavy, možná je ale trochu škoda, že jsme nedali víc gólů, protože šance jsme na to měli. Velké díky také fanouškům, kteří dnes opět vytvořili skvělou atmosféru.

Martin Janeček - HC Frýdek-Místek: My jsme tu přijeli s odhodláním se poprat, jelikož nejsme v dobré pozici. Na hráčích bylo vidět, že chtěli hrát a byli aktivní. Škoda, že nám ten zápas zkomplikovaly dvě situace, kdy jsme začali jednak prohrávat buly a domácí dvěma standardkami za sebou parádním způsobem otočil vývoj utkání. Pak už domácí své vedení 3:1 dobře bránili a čekali na brejky. Těch měli oni ke konci trochu víc, protože my chtěli být více aktivnější a otevřeli jsme hru. No a ve chvíli, kdy jsme chtěli jít do power play, tak nás zastavil nešťastně vyhozený kotouč a my pak v oslabení dostali čtvrtou branku.