První třetinu se nám podařilo jasně ovládnout třemi vstřelenými góly, na které domácí zareagovali jedinou brankou v samotném závěru úvodního dějství. Ve druhé dvacetiminutovce se tempo hry o trochu zpomalilo, i přesto jsme ale přidali další branku. Během třetí třetiny nejprve skóroval Matouš Venkrbec, Znojmo ale dokázalo dvěma slepenými góly částečně zdramatizovat koncovku zápasu. Utkání osmého kola jsme ale i přesto dotáhli do zdárného konce.

HC LERAM Orli Znojmo - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 20. T. Svoboda (Matuš), 53. Karlsson (Zahradníček, T. Svoboda), 55. Karlsson (T. Svoboda, Matuš) – 13. Jiránek (Pitule), 17. Fronk, 19. Z. Doležal (Račuk, Hanousek), 31. Maruna, 51. Venkrbec (Z. Doležal).


Rozhodčí: Ondráček, Grygera - Kleprlík, Augusta.


HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Durný) – Bartko, Zahradníček, Stránský, Tejnor (A), Zukal, J. Jenáček, E. Mareš – T. Svoboda (C), Matuš (A), Karlsson – Beránek, Šťovíček, Špaček – Čermák, Kučera, J. Sedláček – Pigl, Havlát, Sklenář.


LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Krejčí, Šidlík, Poledna, Hanousek, Pěnčík, Forman, Drtil – V. Burian (A), Ostřížek, Hašek – Illéš, Račuk, Z. Doležal – Jiránek (A), Pitule, Fronk – Antoníček, Venkrbec (C), Maruna.


 • Vyloučení
  6:5
 • Využití
  1:3
 • V oslabení
  0:0
 • Diváci
  1538
 • Střely na branku
  34:44
 • Průběh utkání
  0:3, 1:3, 1:5, 3:5

První minuty utkání dvou opeřených celků nabídly o něco větší aktivitu domácího Znojma, které hned ze začátku protáhlo našeho brankáře Pavelku. Chvíli na to se ale útočná karta obrátila, protože za držení byl na dvě minuty vyloučen Tomáš Svoboda. Lodivod Štrba tak na led vyslal ofenzivně laděnou pětici našich hráčů, kteří po celou dobu početní převahy dokázali Orly uzamknout v jejich vlastní obranné třetině, vstřelení gólu jsme se ale nedočkali. V úvodním dějství jsme si po nedovoleném zákroku Marka Račuka vyzkoušeli také hru v oslabení. S početní nevýhodou jsme si poradili bez problémů, a tak hra pokračovala za bezbrankového stavu. Změna ale přišla ve druhé polovině první dvacetiminutovky. Novopečený útočník v našem dresu, Tomáš Pitule, se totiž ujal puku za brankou domácího týmu, odkud přesně našel hokejku nekrytého Tomáše Jiránka! Ten se z blízka nemýlil a nasměroval kotouč přesně do polo odkryté branky Groha, čímž poslal náš tým do jednobrankového vedení. V posledních minutách první třetiny se na lavici hanby podruhé v zápase podíval domácí forward Svoboda a tentokrát už naše přesilovkové komando zaúřadovalo! Byl to konkrétně Jirka Fronk, který sebral puk po nepřesné rozehrávce domácích a poslal ho přesně ke vzdálenější tyči branky Orlů. A aby toho nebylo málo, třetí gól chvíli poté přidal Zdeněk Doležal! Ten se parádně trefil od modré čáry a tvrdou ránou nás poslal do vedení 3:0. Domácí ještě před první sirénou dokázali z hokejky svého kapitána Svobody snížit, i přesto jsme ale první třetinu jasně ovládli.

Prostřední dvacetiminutovka začala vyloučením Tomáše Hanouska, který se provinil podrážením. Orlům se v našem pásmu podařilo vyhrát buly a začali kombinovat v našem pásmu. Tlak na vstřelení kontaktního gólu jsme ale dokázali ustát, a to i díky pohotovému Petru Šidlíkovi, který z brankoviště odpaloval kotouč poté, co černá guma propadla za Jardu Pavelku. Po srovnání sil na ledě dostal na ose hřiště nabito Lukáš Forman, jeho rána ale zaduněla pouze o mantinel za znojemskou brankou. V sedmadvacáté minutě se nám nepodařilo správně prostřídat, a v důsledku toho pruhovaní muži poslali náš tým opět do čtyř. Početní nevýhoda nám ale ani tentokrát problémy nedělala, ba naopak. Do rychlého protiútoku se hnal Honza Maruna společně s Martinem Pěnčíkem. Druhý jmenovaný dostal v úniku puk do své moci a vynutil si rychlý přesun brankáře Groha. Už ve druhé polovině utkání se do útočného pásma vydala naše čtvrtá formace. Honza Maruna objel branku a poslal puk do ohně, kde se k němu dostal také Matouš Venkrbec. Po jeho doteku ale ve změti těl ještě došlo k teči právě od Maruny, který zařídil našemu týmu vedení 4:1. Šest minut před druhou sirénou jsme dostali k dispozici minutovou přesilovku pět na tři. Ostřížek ale svou střelou rozvlnil jen boční síťku branky Znojma. I přesto jsme si ale do poslední třetiny odnášeli tříbrankový náskok.

Poslední část základní hrací doby začala střelou Petra Haška, který hned zkraje ukázal znojemským hráčům, že ve třetí třetině rozhodně nebudeme pouze bezmyšlenkovitě bránit vlastní obrannou třetinu, ale svůj třígólový náskok se budeme snažit ještě navýšit. Orli ale chvíli na to zahrozili díky Matušovi. Po jeho akci už puk mířil do odkryté branky, Jarda Pavelka ale skvostným zákrokem dokázal zabránit snížení našeho náskoku. Tato akce však odstartovala systematický nápor Znojma, kterým si domácí vynutili faul a byla jim přiřknuta přesilová hra. Poněkolikáté v zápase jsme ale ukázali, že hra v oslabení není ničím, co by naše defenziva nezvládala a stále jsme drželi pohodlný, tříbrankový náskok. Jedenáct a půl minuty před uplynutím řádného hracího času vyfasoval pobyt na trestné lavici znojemský útočník Karlsson, což nám díky času stráveném v útočném pásmu, pomáhalo s bráněním průběžného výsledku. A také k navýšení vedení! Pátou branku do sítě domácích totiž vstřelil Matouš Venkrbec, který po přihrávce od Doležala ránou do vinklu upravil skóre na 5:1 z našeho pohledu. Sedm minut před koncem utkání bylo zaděláno na drama. Mezi střelce se totiž zapsal Anton Karlsson, který navíc osmdesát vteřin na to přidal svůj druhý zásah. Další nepříjemnosti jsme ale domácím dokázali zatrhnout a po výsledku 5:3 odvážíme domů plný počet bodů.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Jsme rádi že jsme dokázali protáhnou vítěznou šňůru. Nečekalo nás nic lehkého, Znojmo je doma silným soupeřem, a navíc se dal očekávat nový impuls po změně trenéra. Chtěli na nás hned po startu vletět, my jsme na to ale byli připravení a dvěma využitými přesilovkami jsme otupili jejich tlak. Pak už jsme postupně dostávali zápas pod kontrolu, jen je škoda toho závěru, kdy jsme dostali dva góly. Velké poděkování dnes opět patří našim fanouškům. Můžu říct, že také při venkovních utkáních jsou opravdu pověstným šestým hráčem na ledě a dodávají nám obrovskou energii.

Václav Baďouček - HC LERAM Orli Znojmo: Porážka nás samozřejmě mrzí. V každém případě jsme dnešní utkání prohráli už v první třetině svou nedisciplíinovaností. Třikrát jsme byli vyloučení, z toho dvakrát úplně zbytečným způsobem. Prostějov má ve svých řadách spoustu zkušených a kvalitních hráčů, kteří to dokázali potrestat. Tam jsme zápas ztratili. Pozitivem bylo, že i přes nepříznivý výsledek 1:5 utkání kluci nevzdali a bojovali až do konce. Toto si musíme přenést i do dalších střetnutí. Dnes jsme si vytvořili dost příležitostí, abychom gól vstřelili, což se bohužel nepovedlo, pevně však věřím, že se budeme zlepšovat. Nemyslím si úplně, že byl soupeř ve většině situací napřed. Vyšší kvalita tam samozřejmě byla, ale my se musíme zaměřit na to, abychom proměňovali své šance a zlepšili samotnou hru